شیوه نادرست سبک زندگی افراد مثل مصرف سیگار کشیدن، قرار گرفتن در معرض نور خورشید بدون محافظت و همچنین بسیاری از آلاینده های محیطی نقش بسزایی در بروز چین و چروک و مشکلات پوستی دارند. همچنین هر چه سن بالاتر می رود، اثر جاذبه عضلات پوست ابروها و شقیقه را به سمت پایین می کشد و موجب می شود سن شما بالا تر از چیزی که واقعا هست نشان داده شود. بنابراین اگر شما هم به مشکل افتادگی شقیقه و ابرو دچار هستید و به دنبال راه حلی بی نظیر برای این مشکل می گردید، لیفت شقیقه به روش پلاسما را در مرکز زیبایی ما از دست ندهید. البته دیگر روش هایی نظیر هایفوتراپی، تزریق چربی و لیفت شقیقه با نخ نیز موجود است که انتخاب بهترین روش برای شما کاملا به نظر متخصص پوست بستگی دارد. دقت کنید که متخصص انتخابی شما برای انجام این کار در مرکزی معتبر در حال فعالیت باشد تا شما استرسی از بابت تجربه و مهارت او نداشته باشید.

لیفت شقیقه به روش پلاسما

لیفت شقیقه به روش پلاسما چیست؟

Jett Plasma پیشرفته ترین فناوری است که به منظور سفت شدن پوست و لیفتینگ غیر جراحی پوست استفاده می شود. این تکنولوژی پیشرفته برای لیفت پلک ، لیفت شقیقه، پف زیر چشم، سفت شدن پوست در ناحیه گردن و اطراف دهان ، جوان سازی دست و  از بین بردن زگیل استفاده می شود. قلم Jett Plasma با استفاده از جریان مستقیم پوست را اسکن کرده و در مناطق بزرگ بدون آسیب استفاده می شود.  پلاسما جت تنها دستگاهی است که از جریان مداوم استفاده می کند و بنابراین می تواند همزمان موجب تحریک تولید کلاژن و  محکم شدن پوست شود.

غشای سلولی پوست در ناحیه شقیقه و دیگر نواحی حاوی کانالهایی است که برای عبور آب و عناصر غذایی، آنیونها و کاتیونها عمل می کنند. افزایش سن منجر به بسته شدن این کانال ها و عدم تبادل یون های سدیم و پتاسیم می شود. روش پلاسما برای باز کردن این کانالها برای تولید کلاژن استفاده می شود.

روش انجام لیفت شقیقه به روش پلاسما چیست؟

پلاسما یکی از چهار حالت اساسی ماده است که سایر حالتهای ماده جامد ، مایع و گاز هستند.  پلاسما یک گاز یونیزه است که از یونها و الکترون تشکیل شده است و با جداسازی الکترونها از پوسته اتمهای گاز یا پارگی مولکول (یونیزاسیون) ایجاد می شود. این تکنیکیکی از جدید ترین تکنیک های لیفت شقیقه می باشد که موجب جوانسازی پوست و شادابی آن می شود.

در این روش نقاط ریزی در کنار هم سوزانده شده و تنها سطحی ترین لایه پوست یا اپیدرم آسیب می بیند و بنابراین اسکاری روی پوست شما باقی نمی ماند. سپس به دلیل تبخیر شدن برخی از لایه های عمقی پوست جمع شده و بعد از یک هفته پوست شما ترمیم خواهد شد و در نهایت عمق خطوط کاهش می یابد و این حفره ها کوچک شده و لیفت پوست شما انجام می شود. البته کاملا با توجه به نوع نیاز و جنس پوست شما و نظر متخصص پوست این جلسات بین  ۳ تا ۴ جلسه انجام شده و هر کدام با فواصل یک تا دو ماه تکرار می شود.

کاربردهای پلاسما جت

پلاسما جت جایگزینی غیر جراحی برای بسیاری از مشکلات پوستی مثل لیفت شقیقه به روش پلاسما می باشد که قبلاً فقط با جراحی درمان می شد.

از جمله موارد مصرف این روش به شرح زیر می باشد:

لازم به ذکر است که این روش علاوه بر از بین بردن پوست اضافی برای ایجاد اثر لیفتینگ، تولید کلاژن را نیز برای طولانی مدت  تقویت می کند. این روش به بیهوشی عمومی احتیاج ندارد و در کمتر از یک ساعت می توان این روش را اجرا کرد که ماندگاری آن می تواند تا پنج سال به طول انجامد.

عوارض جانبی لیفت شقیقه به روش پلاسما چیست؟

عوارض جانبی این روش شامل التهاب و گرگرفتگی ناحیه تحت درمان است که ممکن است دو تا سه روز طول بکشد. التهاب و تورم اطراف ناحیه چشم ممکن است طولانی تر باشد و تا ده روز طول بکشد. خوابیدن با استفاده ازچند بالش اضافی برای بالا نگه داشتن سر می تواند به شما کمک کند. همچنین ممکن است روی سطح پوست شما پوسته پوسته شود که از یک هفته تا ده روز ادامه خواهد داشت. اما اجازه دهید که این پوسته ها بدون دخالت و دستکاری شما از بین بروند.

حداقل ۴۸ ساعت پس از درمان آرایش نکنید و توجه کنید و عوارض این روش درمانی کاملا به مهارت پزشک متخصص پوست و اعتبار مرکزی که این عمل را انجام می دهید بستگی دارد. اگر پزشک شما مهارت و تجربه کافی نداشته باشد ممکن است این عوارض تشدید شود و آثار شدیدی رو پوست شما باقی بگذارد که به راحتی از بین نرود. بنابراین در انتخاب مرکز زیبایی نهایت دقت و وسواس را به خرج دهید.

چه کسانی گزینه مناسبی برای لیفت شقیقه به روش پلاسما نیستند؟

متاسفانه همه افراد به روش پلاسماجت قابل درمان نیستند. چرا که یکی از شرایط انجام بسیاری از روش های زیبایی مثل پلاسماجت منع مصرف یک سری از داروهاست. بنابراین قبل از درمان حتما با متخصص پوست جلسه ای بگذارید و در این خصوص به ایشان توضیح دهید.

موارد اصلی منع مصرف این درمان عبارتند از:

اقدامات لازم قبل ازلیفت شقیقه به روش پلاسما

به مدت ۲ تا ۴ هفته قبل از درمان از هر نوع برنزه کردن بدن مثل سولار یا حمام آفتاب خودداری کنید. در حالت ایده آل ، باید سعی کنید از ضدآفتاب با SPF5O برای آماده سازی پوست خود به مدت ۲ تا ۴ هفته قبل از درمان استفاده کنید ، به خصوص اگر پوست تیره تری دارید. از انجام هر نوع روش دیگر در ناحیه شقیقه، مانند لیزر درمانی ، لایه بردارهای شیمیایی ، بوتاکس، نخ و مواد پرکننده قبل از درمان با پلاسما جت خودداری کنید؛ زیرا این امر می تواند مانع از انجام درمان توسط پزشک متخصص در زمان مورد نظر شما شود.

مراقبت پس از لیفت شقیقه به روش پلاسما

سخن پایانی

همانطور که گفته شد، لیفت شقیقه به روش پلاسما روشی تاثیرگذار برای کاهش و از بین بردن افتادگی در ناحیه شقیقه و ابرو می باشد. از طرفی روش های مختلف نظیر لیفت شقیقه با نخ، هایفوتراپی و دیگر روش ها نیز برای این کار وجود دارد.

نکته حائز اهمیت این است که پزشک انتخابی شما تجربه و دانش کافی برای انجام این کار را داشته باشد و بتواند با نگاه کردن به صورت شما و بررسی وضعیت افتادگی شقیقه بهترین روش را به شما پیشنهاد کند. پیشنهاد مرکز زیبایی ما به شما، مراجعه به مرکز و صحبت با پزشک و مشاوره رایگان می باشد تا بتوانید از انواع روش های لیفت شقیقه در مرکز ما بهره مند شوید و با استفاده از تجهیزاتی پیشرفته و مطابق با علم روز بهترین نتیجه را مشاهده کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *