از لحاظ زیبایی شناختی انواع مختلف صورت ها به دلایل مختلف از المان های زیبایی فاصله دارند که یکی از این انواع چهره ها صورت بیضی است که توسط روش های کانتور صورت بیضی می توان به اصلاح فرم صورت پرداخت. امروزه در علم پزشکی روش های غیرجراحی بسیاری برای اصلاح فرم صورت وجود دارند که با کم ترین عوارض، بهترین نتایج را به همراه دارند و می توانند تغییرات شگفتی را در صورت ایجاد کنند که از جمله این موارد می توان به تزریق فیلر، تزریق بوتاکس، هایفوتراپی، لیفت نخ و… اشاره کرد که در ادامه به صورت مفصل درباره هر یک از این روش های کانتورینگ صحبت خواهیم کرد.

کانتور صورت بیضی

انواع فرم صورت

هر یک از ما انواع چهره مخلتلفی داریم که شامل صورت گرد، صورت کشیده (بیضی)، صورت لوزی شکل، صورت مستطیلی و… است که هر گونه عدم تقارن در صورت نرمال باعث بدشکلی و کاهش اعتماد به نفس فرد می شود. یکی از رایج ترین انواع صورت ها، صورت های بیضی هستند که به همین دلیل قصد داریم در این مقاله درباره کانتور صورت بیضی به روش های پزشکی صحبت کنیم. نکته ای که برای کانتور صورت بیضی بسیار مهم است؛ پزشکی است که قرار است این کار را برای شما انجام دهد. پزشکی که انتخاب می کنید باید علم و تخصص کافی در زمینه زیبایی شناسی و شناخت آناتومی صورت داشته باشد و با بهترین مواد عمل کانتورینگ را انجام دهد.

قبل از کانتورینگ صورت باید مطمئن شوید که فرم صورت شما به چه شکل است، چرا که کانتورینگ صورت بیضی کاملا متفاوت از کانتورینگ صورت مستطیلی، کانتورینگ صورت گرد و کانتورینگ صورت لوزی است. در ادامه به معرفی رایج ترین انواع فرم های صورت خواهیم پرداخت:

صورت های کشیده:

برای اصلاح کشیدگی صورت دو راه حل وجود دارد که عبارتند از:

  1. کمتر کردن ارتفاع صورت که تنها با روش های جراحی امکان پذیر است.
  2. بیشتر کردن عرض صورت که از طریق روش های غیرجراحی مانند تزریق فیلر امکان پذیر است.

صورت های گرد:

یکی از ویژگی های صورت های گرد این است که؛ این نوع از صورت ها دارای ارتفاع و عرض یکسانی هستند و بدون هیچگونه زاویه و انحنایی هستند و باعث می شود صورت دایره ای شکل شود.

صورت های مربعی:

به صورت های مربعی گفته می شود که:

  1. پیشانی پهنی دارند.
  2. فک های زاویه دار دارند.
  3. ارتفاع و عرض چهره یکسان است.
  4. صورت های مربع شکل داری استخوان های فک زاویه دار و تیزی هستند.

کانتور صورت بیضی

صورت های مستطیلی:

افرادی که دارای صورت مستطیلی شکل هستند، صورتشان دارای چند زاویه و انحنا است. همچنین استخوان فک از کناره صورت کاملا مشخص است. در افرادی که صورت مستطیلی شکل دارند، کشیدگی صورت کاملا نمایان است و فاصله عرض استخوان گونه ها، عرض پیشانی و عرض استخوان فک یکسان است. همچنین در این نوع صورت ارتفاع صورت بیشتر از عرض آن است.

انوع روش های کانتور صورت بیضی

روش های بسیار زیادی برای کانتور صورت بیضی وجود دارد، اما اگر به دنبال روش های دائمی و پزشکی هستید این روش های شامل روش های جراحی و غیر جراحی کانتورینگ صورت بیضی است که در ادامه به توضیح آن ها خواهیم پرداخت.

روش های جراحی کانتور صورت بیضی

تزریق فیلر:

در این روش دکتر زیبایی صورت توسط فیلر تلاش می کند نواقص صورت شما را برطرف کند. برای اینکار نیاز است که پزشک تخصص و تبحر کافی در زاویه سازی صورت داشته باشد و بداند که کدام بخش از صورت شما نیاز به فیلر و زاویه سازی دارد. سپس پس از زدن بی حسی موضعی فیلر به نواحی مورد نظر تزریق می شود.

تزریق فیلر روشی موقتی برای کانتور صورت کشیده است و ماندگاری آن بسته به مارک ژلی که استفاده می شود بین ۶ تا ۳۶ ماه است. و بهترین فیلرها، فیلرهایی هستند که حاوی اسید هیالوروینک هستند و سازگاری بیشتری با بدن انسان دارند. بنابراین قبل از تزریق فیلر در هر جایی از مارک فیلری که استفاده می شود مطلع شوید و این کار را حتما در مراکز معتبر و تحت نظر پزشکان متخصص انجام دهید. چرا که در صورت تزریق فیلرهای نامرغوب ممکن است عوارض جبران ناپذیری را تجربه کنید.

هایفوتراپی:

کانتورینگ صورت کشیده به وسیله هایفوتراپی، یکی از روش های جدید در علم پزشکی است. که توسط انرژی مافوق صوتی که تابانده می شود لایه های زیرین پوست سفت شده و عمل لیفتینگ و در نهایت زاویه سازی صورت انجام می گیرد. چنانچه هایفوتراپی به همراه لیفت نخ انجام گیرد تاثیر بسیار بیشتری در کانتورینگ صورت خواهد داشت.

تزریق بوتاکس:

در این روش از کانتورینگ صورت بیضی، پزشک متخصص بوتاکس را به عضله ماستر تزریق می کند تا خط فک باریک تر به نظر برسد و گونه ها حالت برجسته تری پیدا کنند. در صورتی که تزریق بوتاکس توسط پزشک متخصص و متبحر انجام گیرد و از بهترین برندهای بوتاکس استفاده کند قطعا بهترین نتایج را از کانتور صورت بیضی دریافت خواهید کرد.

لیفت نخ:

لیفت نخ به این صورت انجام می گیرد که پزشک متخصص پس از مشخص کردن نواحی مورد نظر، نخ های مخصوصی را توسط سوزن های بسیار کوچکی در زیر پوست وارد می کند و به این صورت زاویه سازی صورت انجام می گیرد.

نتیجه کانتور صورت بیضی با نخ بلافاصله قابل رویت است اما پس از گذشت چند هفته خود را بهتر نشان می دهد.

تزریق چربی به صورت:

از تزریق چربی علاوه بر اینکه می توان برای جوانسازی صورت استفاده کرد در زمینه های زیبایی نیز کاربرد دارد که از جمله آنها می توان به زاویه سازی صورت با تزریق چربی اشاره کرد. کانتورینگ صورت بیضی با تزریق چربی در کلینیک های تخصصی زیبایی انجام می گیرد و پزشک متخصص چربی هایی را از بدن خود فرد مانند شکم، باسن و… استخراج می کند و پس از طی کردن مراحل پزشکی آن را برای زاویه سازی صورت به گونه، فک و… تزریق می کند.

روش های ترکیبی:

این روش یکی از رایج ترین روش های کانتور صورت است که در این روش به تشخیص پزشک متخصص از چندین روش تزریق بوتاکس، نخ، هایفو، تزریق ژل و… به صورت ترکیبی برای زاویه سازی صورت استفاده می شود.

روش های جراحی کانتور صورت بیضی

از جمله روش های جراحی کانتور صورت کشیده عبارتند از: جراحی فک صورت کشیده، گذاشتن پروتز گونه، لیفت های جراحی صورت، پروتز گونه و… که برای اصلاح و پرکردن صورت های کشیده است، که در ادامه به توضیح هر کدام خواهیم پرداخت.

استئوتومی فکی:

استئوتومی فکی یا جراحی ارتوگناتیک نوعی جراحی اصلاح فک است. که در این روش جراح استخوان هایی که موجب بدشکلی فک صورت کشیده شده است را برش داده و به این صورت تصحیح کشیدگی صورت انجام می گیرد.

گذاشتن پروتز گونه:

یکی دیگر از روش های کانتور صورت کشیده «گذاشتن پروتز گونه» است. پروتزهایی که برای کاشت گونه استفاده می شوند بافت سختی دارند و کمی از بافت استخوان نرم تر هستند. شکل و اندازه پروتزها از فردی به فرد دیگر متفاوت است. برای عمل کاشت گونه پس از بیهوشی فرد، جراح پلاستیک قسمتی از ناحیه داخلی گونه را برش می دهد و سپس پروتز را روی استخوان گونه قرار می دهد و با پیچی مخصوص آن را در جای خود ثابت نگه می داد.

لیفت های جراحی صورت:

یکی دیگر از روش های زاویه سازی صورت کشیده لیفت های جراحی صورت است.

پروتز چانه:

یکی از مهم ترین اعضای صورت در هنگام کانتورینگ فرم دهی به چانه است. یک چانه برجسته باعث فرم دهی و زاویه سازی صورت و در نتیجه ایجاد تعادل در صورت فرد می شود. بنابراین یکی از موثرترین کارها در هنگام کانتورینگ صورت بیضی پروتز چانه است.

نکته: انتخاب بهترین روش کانتور صورت کشیده بر عهده پزشک متخصص است و تمامی این روش ها باید در دو نمای رخ و نیم رخ کانتور شوند.

سخن پایانی

روش های بسیار متفاوتی برای کانتور صورت بیضی وجود دارد که شامل روش های جراحی و غیرجراحی است. و نکته ای که بسیار حائز اهمیت است انتخاب یک مرکز زیبایی معتمد و پزشک متخصص است. چنانچه در انتخابتان مطمئن هستید باقی کار را به پزشکتان بسپارید و یقین داشته باشید که نتیجه کار رضایت بخش خواهد بود. خوشبختانه با توجه به پیشرفت علم پزشکی در اکثر مواقع می توانیم با روش های غیرجراحی و کم تهاجمی مانند تزریق بوتاکس، تزریق ژل، هایفوتراپی، تزریق چربی و … که اصولا در یک جلسه قابل انجام هستند، می توانیم صورت فرد را به فرم دلخواه دربیاریم.

چنانچه این روش ها در یک کلینیک زیبایی مجهز و توسط پزشک متخصص که با تکنیک های کانتورینگ صورت آشنا است انجام گیرد و از مواد معتبر و باکیفیت استفاده شود بهترین نتایج از این روش دریافت خواهد شد که خوشبختانه تمامی این موارد در مرکز زیبایی الیزه رعایت شده و توسط پزشکان متبحر کانتورینگ انواع صورت ها انجام می گیرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *