فرم صورت افراد مختلف در دسته های مختلفی طبقه بندی می شود، به عنوان مثال بعضی از آنها دارای صورت گرد، بعضی دارای صورت کشیده و بعضی دارای فرم صورت بیضی و…هستند. اما مسئله مورد توجه این است که اگر در صورت هر فرد با هر فرم صورت، عدم تقارن و شکل نامناسب وجود داشته باشد، این مشکل باعث کاهش اعتمادبنفس در او می شود. بنابراین تنها راه حل درمان این مشکل کانتور صورت مانند کانتور صورت گرد است. البته توجه داشته باشید که انتخاب بهترین نوع درمان وابسته به فرم صورت و نظر متخصصی متبحر دارد و لازم است ابتدا تحت مشاوره قرار گیرید تا بهترین درمان برای شما ارائه شود. راه و روش های مختلفی برای کانتور صورت گرد وجود دارد که به شما پیشنهاد می کنیم تا انتهای این مطلب که توسط پزشک متخصص زیبایی در مرکز الیزه بیان شده است، همراه باشید تا انواع راه های جراحی و بدون جراحی مرتبط با کانتورینگ صورت را ببینید.

کانتور صورت گرد

کانتورینگ صورت گرد به روش غیر جراحی در مرکز الیزه

انواع روش های کانتور صورت گرد در مرکز الیزه لانژه به صورت زیر می باشد:

 فیلر:

برای کانتور ظریف و تغییرات جزئی در ویژگی های صورت، پرکننده های پوستی تزریقی می توانند راه حل خوبی باشند. این روش ها دارای چندین عملکرد مختلف است که به دکتر زیبایی صورت این امکان می دهد روش کانتور صورت شما را متناسب با نیازهای شما تنظیم کند. اگرچه مواد پرکننده پوستی در درجه اول برای از بین بردن چین و چروک صورت شناخته می شوند، اما می توانند برای عمل کانتورینگ صورت نیز استفاده شوند، مثل:

از پرکننده های پوستی می توان برای برجستگی خطوط نواحی مانند گونه ها یا چانه و زوایای فک  استفاده کرد. انجام این تزریقات فقط چند دقیقه طول می کشد و بیماران می توانند به محض پایان تزریق به فعالیت های منظم خود ادامه دهد.همچنین شما میتوانید بلافاصله نتایج را مشاهده کنید و از طرفی مقرون به صرفه است و بسیاری از عوارض مربوط به جراحی را ندارد.

بزرگترین مشکل پرکننده های پوستی این است که دارای نتایجی موقت هستند و برای حفظ نتایج ، باید تزریق را به صورت دوره ای تکرار کنید. البته مدت زمان ماندگاری درمان به فرمولاسیون استفاده شده و منطقه ای که در آن تزریق شده بستگی خواهد داشت. بیشتر پرکننده های پوستی ۶ تا ۱۲ ماه ماندگاری دارند. برخی از محصولات نیز وجود دارد که بسته به پاسخ بیوشیمیایی بدن فرد و محل تزریق ، می تواند تا ۲ سال دوام داشته باشد.

کرایولیپولیز:

از این روش می توان برای از بین بردن چربی اضافی در زیر خط فک نیز استفاده کرد تا غبغب کاهش یابد. در این روش غیر تهاجمی از فناوری  کرایولیپولیز یا “انجماد چربی” برای ریشه کن کردن سلولهای چربی ناخواسته استفاده می شود. در طی این روش، در حالی که اپلیکاتور در زیر چانه شما قرار گرفته است دراز می کشید. هنگامی که سیستم انجماد هدفمند به سلول های چربی در زیر سطح پوست منتقل می شود ، احساس سرما خواهید کرد ، اما با ادامه روند ، احساس سرما فروکش می کند. درمان به طور معمول کمتر از یک ساعت طول می کشد و بیماران می توانند به محض اتمام کار به فعالیت های روزانه خود ادامه دهند.

نتایج حاصل از این روش در هفته های بعد از عمل به طرز ماهرانه ای قابل مشاهده است و ادامه پیدا می کند و کانتورینگ بی نظیری برای صورت گرد مشاهده خواهید کرد. بیشتر بیماران فقط پس از دو جلسه درمانی با فاصله یک ماه از یکدیگر، به نتایج کامل می رسند. این روش تا حد زیادی روشی دائمی محسوب می شود؛ چرا که سلول های چربی از بین رفته اند.

 تزریق کیبلا:

یکی دیگر از روش های تزریقی است که برای کانتورینگ صورت استفاده می شود، اما تفاوت آن در نحوه عملکرد است. این محصول حاوی اسید دئوکسی کولیک است . این ماده ای است که به طور طبیعی توسط بدن تولید می شود و به جذب چربی کمک می کند. هنگامی که این ماده به زیر چانه و به نواحی دارای چربی تزریق می شود، می تواند سلول های چربی را بین ببرد و کانتور صورت گرد را به طرز خوبی انجام دهد. در طی این تزریق، با استفاده از یک سوزن بسیار ظریف تزریق کیبلا چند مرتبه در زیر چانه انجام می شود.  قبل از درمان کرم بی حس کننده موضعی بر روی ناحیه قرار می گیرد. این تزریق فقط چند دقیقه طول می کشد و می توانید بلافاصله به فعالیت های روزمره خود ادامه دهید.

هایفوتراپی:

هایفوتراپی یک روش غیر جراحی برای سفت شدن پوست و بهبود سستی صورت است. این روش انرژی گرمایی را به بافت پوستی زیرین منتقل می کند و باعث تولید کلاژن و الاستین در بدن می شود و منجر به ایجاد نتایج طبیعی و طولانی مدت می شود. دستگاه هایفوتراپی  روی سطح پوست قرار می گیرند و انرژی گرمایی را به کمک امواج اولتراسوند به ساختار زیرین پوست می رساند. این روش تورم یا قرمزی خفیف در ناحیه درمان ایجاد می کند، اما ظرف یک یا دو روز فروکش می کند.

نتایج حاصل از هایفوتراپی به زودی پس از عمل قابل مشاهده است، اما مهمترین تغییرات پس از ۳-۴ ماه پس از این کار مشاهده می شود. یک جلسه درمان با استفاده ازهایفوتراپی می تواند نتایج مورد انتظار را برای شما محقق کند، که این تغییرات سالها ادامه خواهد داشت. در ادامه به کانتور صورت گرد با روش های جراحی می پردازیم.

کانتورینگ صورت گرد به روش جراحی در مرکز الیزه

انواع روش های جراحی کانتور صورت گرد شامل موارد زیر می باشد:

انواع مختلفی از تکنیک ها و روش های کانتورینگ صورت وجود دارد که قسمت های خاصی از صورت شما را هدف قرار می دهد تا به شما کمک کند بهترین فرم صورت را داشته باشید. نوع جراحی صورت شما  تا حد زیادی به قسمت هایی از صورت شما که باید بهبود یابد بستگی دارد که این موضوع توسط متخصص زیبایی بررسی می شود.

 انواع پروتزها:

استفاده از پروتز های صورت طیف گسترده ای از لیفت صورت ، بهبود خطوط فک، چانه و گونه را شامل می شود. هدف از انجام این نوع جراحی، سفت شدن صورت و همچنین از بین بردن افتادگی پوست و کاهش علائم پیری است که نتیجه بی نظیری  به شما می دهد.

 لیپوساکشن صورت:

لیپوساکشن صورت نوعی جراحی صورت با حداقل تهاجم است که در آن سلولهای چربی اضافی از قسمتهایی از صورت شما برداشته می شود.

جراحی پروتز چانه:

کاشت  چانه  باعث می شود صورت مردان بسیار قوی تر و مردانه تر به نظر برسد و برای خانم ها ، افزودن حجم به چانه می تواند به ایجاد ظاهری  زنانه و صورتی متناسب کمک کند.

کاشت گونه:

ماهیت روشهای افزایش گونه در طول سالها تغییرات زیادی را شامل شده است. لازم است بدانید عضلات صورت با گذشت زمان به طور مداوم در حال تکامل و تقویت هستند. روش های مدرن شامل تغییر شکل یا بازسازی ساختار گونه  یا تزریق و از بین بردن سلول های چربی است که مستقیماً از بدن گرفته می شوند.

لیفت گردن:

برای بسیاری از بیماران به ویژه زنان در قسمت هایی از بدن که به طور معمول مشخص ترین علائم پیری از جمله ایجاد چین و چروک های شدید ، خطوط ریز ، افتادگی پوست و خطوط عمیق ابروایجاد شده است، لیفت ابرو گزینه ای محبوب محسوب می شود. خوشبختانه لیفت گردن  روشی آسان و کم تهاجمی است که می تواند به کاهش علائم پیری کمک کند.

سخن پایانی

همانطور که گفته شد، تمامی افراد دارای فرم های مختلف صورت هستند و ممکن است نواقصی در صورت آنان وجود داشته باشد. توجه کنید کانتورینگ صورت روشی بی نظیر در رفع انواع نواقص مثل عدم تقارن و مشکلات مربوط به فک و چانه است. اما بهترین راهکار درمانی، وابسته به نظر متخصص زیبایی ماهر دارد. ابتدا متخصص زیبایی فرم صورت شما را بررسی می کند و با بررسی مشکلات، برترین روش درمانی را با کمترین عوارض به شما پیشنهاد می دهد. توجه کنید این نوع عمل ها نیازمند تجربه و مهارت بی نظیر پزشک دارد. پس از مراجعه به مراکز زیبایی نامعتبر جدا خودداری فرمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *