کانتورینگ صورت به منظور ایجاد کانتورینگ و رفع نواقص ظاهری صورت انجام می‌شود و برای جلوگیری از عوارض و موفقیت آمیز شدن این جراحی زیبایی ضروری است به بهترین دکتر زاویه سازی صورت در تهران و یک دکتر زیبایی شناخته شدهو ماهر و مرکز معتبر مجهز مراجعه نمایید. جزئیات چهره و زوایای آن در تمایز ظاهر افراد نقش خواهند داشت. همچنین تناسب و هماهنگی بین اجزای مختلف صورت عامل مهمی در زیبایی افراد به شمار می‌رود. تناسب اجزای صورت ممکن است به صورت مادرزادی نقص‌هایی داشته و یا با افزایش سن، بیماری و عوامل دیگر آسیب ببیند. به همین جهت انواع روش‌های کانتورینگ در بهترین مرکز زاویه سازی صورت در تهران مورد استقبال افراد بسیاری قرار دارد. در این موارد انتخاب بهترین دکتر زاویه سازی صورت در تهران برای افراد به یک دغدغه تبدیل شده است.

بهترین دکتر زاویه سازی صورت در تهران از چه روش‌‌های استفاده می‌کند؟

زاویه سازی فک و صورت بواسطه چربی:

در کانتورینگ صورت با تزریق چربی، بافت چربی اضافه به روش لیپوساکشن از سایر قسمت‌های بدن مانند چربی‌های دور ناف، پهلوها، کشاله ران برداشته می‌شود و در نواحی مورد نظر صورت تزریق خواهد شد.

 برای تزریق چربی نیازی به بی هوشی نمی‌باشد و عمل تزریق چربی معمولا به صورت سرپایی همراه با بی‌حسی موضعی صورت می‌گیرد و دوره نقاهت نخواهد داشت.

در این روش، چربی پس از استخراج تحت فرآیند آماده سازی قرار گرفته و سپس و همراه پلاسمای غنی از پلاکت به صورت یکنواخت در محل مورد نظر تزریق خواهد شد.

در برخی موارد ممکن است به دلیل جذب بالای چربی، مقدار بافت تزریق شده بیش از مقدار مورد نیاز بوده که سبب می‌شود در روزهای اول بعد از عمل صورت فرد کمی پف کرده به نظر برسد که پس از چند هفته کم کم برطرف خواهد شد.

چربی خاصیت برجسته سازی دارد و یکی از بهترین روش‌های کانتورینگ و مدلینگ می‌باشد. چربی به دلیل داشتن حالت ژلاتینی سبب ایجاد انعطاف و نرمی بیشتری در ناحیه مورد نظر نسبت به تزریق ژل می‌گردد.

تزریق چربی عوارض خاصی نخواهد داشت. بنابراین با مراجعه به بهترین دکتر زاویه سازی صورت در تهران می‌توان از بروز هر گونه عوارض جانبی مانند آسیب به عروق، تغییر رنگ و ظاهر غیر طبیعی، لخته شدن خون و خونریزی و ایجاد بافت جوشگاهی جلوگیری می‌شود.

از آن جایی که چربی استفاده شده در این روش از بافت طبیعی خود فرد گرفته می‌شود، بیشترین میزان سازگاری بافتی را دارد و برخلاف تزریق ژل و فیلر است احتمال ایجاد حساسیت نمی‌باشد.

تاثیر تزریق چربی معمولا تا چندین سال ماندگاری داشته و جذب چربی در طی یک سال نزدیک به ۵۰ تا ۷۰ درصد است اما به دلیل وجود سلول‌های زنده در بافت چربی، اثرات این روش می‌تواند تا سال‌ها ماندگار باشد.

جهت کاهش علائم و درد ناشی از این عمل استفاده از داروهای مسکن و کمپرس سرد می‌تواند موثر باشد.

زاویه سازی فک و صورت به واسطه ژل:

تزریق ژل با بی حسی موضعی انجام خواهد شد. در این روش با استفاده از فیلرهای حاوی اسیدهیالورونیک و کلسیم، برای کانتورینگ فک و صورت استفاده می‌گردد. پزشک زیبایی با این روش تزریق، حالت V شکلی در چانه ایجاد می‌نماید.

با گذشت زمان ژل‌‌های حاوی ماده اسید هیالورونیک جذب بدن می‌شوند و ژلی که در فک و چانه تزریق می‌شود با توجه به بدن هر فرد نزدیک به دو سال باقی می‌ماند.

 بعد از تزریق فرد تا 48 ساعت نباید به صورت خود آب زده و صورت خود را لمس کند یا قسمت تزریق شده را حرکت دهد زیرا سبب حرکت ژل و تغییر شکل ناحیه تزریق شده خواهد شد.

زاویه سازی فک و صورت به واسطه نخ:

کانتورینگ فک و صورت با استفاده از نخ‌های قابل جذب نیز صورت می‌گیرد. بهترین دکتر کانتورینگ صورت در تهران با قرار دادن این نخ‌ها در لایه زیرین پوست کانتورینگ صورت را انجام خواهد داد.

معمولا در این روش از نخ سیلوئت که از نظر کیفیت بهتر از سایر نخ ها می‌باشد استفاده شده که این نخ‌ها در زیر پوست کلاژن سازی را افزایش داده و سبب جوانسازی پوست خواهند شد. مدت زمان ماندگاری کانتورینگ با نخ به پوست فرد بستگی داشته و معمولا تا دو سال باقی خواهد ماند.

زاویه سازی صورت بواسطه تزریق فیلر:

در این روش تزریق، فیلر به قسمت پایینی صورت و ناحیه گردن تزریق شده که این امر سبب خوش تراش شدن فک شده و حالتی زیبا به صورت خواهد داد. نتیجه تزریق فیلر پس از عمل قابل مشاهده می‌باشد. روش تزریق فیلر عارضه‌ای نداشته و بیمار پس از عمل می‌تواند به کارهای خود برسد.

زاویه سازی فک و صورت بواسطه تزریق بوتاکس:

تزریق بوتاکس نیز یکی از روش‌های کانتورینگ می‌باشد. در این روش، متخصص پوست و زیبایی بخش‌هایی از عضلات فک و صورت را فلج کرده و این عضلات در نهایت کوچک خواهند شد.

خطوط و چین و چروک پوستی نیز با روش تزریق بوتاکس از بین خواهد رفت و سبب جوان تر شدن چهره می‌گردد. این روش با بی حسی موضعی و بدون هیچ گونه درد، خونریزی و خارش انجام می‌گردد.

کیبلا:

کیبلا یک روش برای کاهش چربی زیر چانه می‌باشد که شامل تزریق یک سری از داروها است. داکسی کولیک اسید ماده فعال در کیبلا بوده که به طور طبیعی در بدن موجود است و در تجزیه چربی موثر است.

 زمانی که این ماده به درون چربی زیر پوست تزریق شود، شروع به تخریب سلول‌‌های چربی می‌کند. پس از تخریب سلول ها قادر به ذخیره چربی نبوده در نتیجه سبب از بین رفتن غبغب شده و فک حالت منسجم تری پیدا می‌کند.

تعداد دفعات تزریق به شرایط فردی بستگی داشته اما به طور معمول برای حاصل شدن نتیجه مطلوب هر بیمار به ۳ تا ۶ جلسه درمان نیاز دارد و نتایج حاصل از روش دائمی می‌باشد.

کول مینی:

 در صورتی که با رعایت رژیم غذایی سالم و ورزش دچار چربی زیر چانه می‌باشید، روش جدید کول مینی می‌تواند کمک کننده باشد. در روش کول مینی با استفاده از وکیوم ساکشن و سرمای کنترل شده به منجمد کردن چربی زیر چانه و بهبود شکل آن پرداخته می‌شود.

به منظور انجام این روش پزشک متخصص دستگاه اپلیکاتور را زیر چانه قرار داده و دو صفحه خنک کننده که به بافت ‌های مجاور هیچ آسیبی نمی‌رسانند، سبب منجمد کردن سلول‌‌های چربی زیر پوست خواهد شد. پس از چند هفته بدن به طور طبیعی سلول‌های آسیب دیده چربی را حذف می‌کند و ظاهر فک بهبود پیدا خواهد کرد.

در بیشتر موارد در افراد پس از یک جلسه درمان نتایج خوبی حاصل می‌شود. اما باید توجه داشت که نتایج نهایی پس از چند ماه مشخص می‌شود. نتایج حاصل دائمی بوده و با از بین رفتن سلول‌های چربی بدن قادر به تولید مجدد آنها نمی‌باشد.

اسکالپترا:

عوامل زیادی مانند سن، ژنتیک، قرار گرفتن در معرض نور آفتاب و کاهش وزن سبب شل شدن پوست می‌گردند. اسکالپترا یک نوع فیلر است که با افزایش حجم صورت در رفع شلی پوست زیر چانه موثر خواهد بود.

در بیشتر فیلرها از هیالورونیک اسید جهت افزایش حجم پوست استفاده شده که اسکالپترا علت اصلی ایجاد این مشکل را رفع می‌نماید.

اسکالپترا با استفاده از پلی لاکتیک اسید فرآیند تولید کلاژن را افزایش داده و در جوانسازی پوست موثر خواهد بود. پس از تزریق این ماده به درون فک، بدن به تولید کلاژن در گونه می‌پردازد که سبب بالا کشیدن پوست به سمت بالا می‌گردد. مدت زمان ماندگاری نتایج این روش نزدیک به دو سال خواهد بود.

ترمیتایت:

ترمیتایت روشی است که جایگزین جراحی لیفت صورت یا گردن می‌شود. در روش ترمیتایت با استفاده از امواج رادیو فرکانسی انتقال گرما به بافت‌‌های عمیق گردن و صورت انجام می‌شود تا پوست در این نواحی سفت شود و فک حالت زیباتری پیدا خواهد کرد.

این روش با تزریق داروی بی حسی در ناحیه مورد نظر انجام می‌شود سپس با استفاده از دستگاه کوچکی به طور مستقیم گرما را به بافت‌های بدن منتقل می‌نمایند. با برخورد انرژی رادیوفرکانسی به سلول‌های چربی به صورت کنترل شده ای آن‌ها را تخریب خواهد کرد.

این امر سبب تولید کلاژن جدید شده و با گذشت زمان سبب جوانسازی پوست گردن و چانه خواهد شد. نتایج اولیه حاصل از این روش پس از یک ماه قابل مشاهده خواهد بود اما نتایج نهایی پس از سه ماه مشخص می‌شود.

همه‌ی روش‌های کانتورینگ که در بالا به آن‌ها اشاره شد غیرتهاجمی بوده و باید توسط بهترین دکتر زاویه سازی صورت در تهران انجام گیرند تا نتایج مورد نظر حاصل شوند.

زاویه سازی فک و صورت بواسطه روش جراحی:

کانتورینگ فک و صورت با جراحی یکی از روش‌های دائمی آن است که بهترین دکتر زاویه سازی صورت در تهران با بیهوشی انجام می‌شود. در این روش جراح مقداری از استخوان و یا ماهیچه‌های فک و چانه را برداشته و سبب کانتورینگ صورت می‌گردد. از عوارض این روش می‌توان بی حسی، عدم تقارن زوایا، التهاب و یا عفونت را نام برد.

لیفتینگ:

لیفت صورت یک روش دائمی برای کانتورینگ صورت می‌باشد. در روش لیفتینگ جراح با استفاده از بیهوشی عمومی، قسمت‌هایی از عضلات و استخوان‌های فک و چانه را برمی‌دارد و چهره فرد را به فرم دلخواه تبدیل می‌کند.

عمل جراحی بوکال که شامل برداشتن چربی ناحیه بوکال، برداشتن غبغب و جراحی چال گونه جزو اعمال جراحی لیفت صورت قرار دارند.

کانتورینگ و مدلینگ صورت با روش‌های جراحی نسبت به دیگر روش‌های غیر تهاجمی عوارض بیشتری داشته و دوران نقاهت و مراقبت‌های بعد از عمل طولانی‌تر خواهد بود. ایجاد اسکار و هزینه کانتورینگ صورت نیز از دیگر مشکلاتی است که باید به آن توجه داشت.

جراحی غبغب:

در جراحی غبغب، عضلات زیر چانه که در اثر افزایش سن یا عوامل دیگر دچار افتادگی شده است هدف قرار دارد. در جراحی تخلیه غبغب با لیپوساکشن، چربی‌های اضافی زیر چانه برداشته می‌شود و بدون ایجاد هیچ گونه جای زخم می‌توان چانه و گردن را به فرم اولیه در آورد.

جراحی حجیم سازی گونه‌ها:

یکی از روش‌های کانتورینگ ، جراحی بزرگ تر کردن گونه‌ها بوده که در آن شکل Vدر گونه‌ها ایجاد می‌نمایند.

حجیم سازی چانه به روش ژنیوپلاستی:

در برخی موارد فرد تمایل دارد چانه ی برجسته‌تری داشته باشد و صورت شکل استخوانی‌تری به خود بگیرد.

کاهش سایز چانه به روش ژنیوپلاستی:

 عکس عمل قبلی، در افرادی که چانه پهن یا بزرگی دارند، بخشی از استخوان چانه برداشته شده و چانه فرد کوچک تر به نظر خواهد رسید.

کوچک تر کردن فک:

برداشتن قسمتی از فک با کمک جراحی یکی از روش‌های کانتورینگ در بهترین مرکز زاویه سازی صورت در تهران می‌باشد.

لیفت گردن:

عمل لیفت گردن به منظور زیباتر شدن گردن افراد انجام می‌شود و این عمل به عنوان مکمل جراحی کانتورینگ صورت می‌باشد.

جراحی بوکال:

در این روش چربی داخل گونه با کمک یک برش داخل دهانی برداشته شده و در برخی موارد جهت حذف چربی‌های اضافی احتیاج به عمل لیپوساکشن می‌باشد.

این روش جراحی جهت ظریف ساختن صورت و کوچک کردن لپ‌ها انجام می‌شود. در برخی موارد افراد دارای صورت لاغر نیز با استفاده از این جراحی برجستگی گونه و انحنای صورت خود را به شکل دلخواه در می‌آورند.

جا گذاری پروتز:

استفاده از پروتزهای سیلیکونی در عمل جراحی و با بیهوشی انجام می‌شود. در این روش بخشی از بافت که دارای نقص بوده، با پروتز پر می‌شود و یا از آن برای حجم دهی به صورت و کانتورینگ برای فک استفاده خواهد شد. در بیشتر موارد سه تا پنج روز بعد از عمل فرد نیاز به استراحت دارد.

همه چیز درباره کانتورینگ و بهترین دکتر زاویه سازی صورت در تهران

با افزایش سن و گذشت زمان، آتروفی بافت پوست سبب ایجاد خطوط لبخند در اطراف بینی و گونه ها می‌شود و بخش‌هایی از صورت دچار شل شدگی و افتادگی خواهند شد.

روش‌های کانتورینگ جهت رفع عیب و ایرادهای کانتور صورت انجام می‌شوند. در میان این روش‌ها، تزریق ژل نسبت به سایر روش‌ها از محبوبیت بیشتری برخوردار بوده و نتایج رضایت بخشی را به همراه خواهد داشت.

در چهره هر فردی نقایصی منحصر به فرد وجود دارد که با توجه به شدت و محل آن نیاز به تکنیک‌های ویژه‌ای برای اصلاح دارند. انتخاب این تکنیک‌ها بر اساس وضعیت آناتومیک چهره توسط بهترین دکتر زاویه سازی صورت در تهران صورت می‌گیرد.

مراحل ضروری از دید بهترین دکتر زاویه سازی صورت در تهران

کانتورینگ صورت نیز دارای مراحل و پیش نیاز‌هایی است که باید به آن‌ها توجه شود. بهتر است تا ده روز پیش از عمل از مصرف مکمل‌ها و داروهای ضدانعقاد خودداری شود. همچنین به جهت کوتاه تر کردن زمان نقاهت و کاهش عوارض باید از مصرف دخانیات و مشروبات الکلی دوری شود.

پیش انجام کانتورینگ فرد بهتر است با پوست تمیز و شسته کلینیک‌های زیبایی مراجعه نماید. جهت حاصل شدن بهترین نتایج از عمل کانتورینگ صورت بهتر است به بهترین دکتر زاویه سازی صورت در تهران مراجعه کرده و از کیفیت تجهیزات به کار رفته در کلینیک زیبایی اطمینان پیدا کنید.

با توجه به انتخاب روش‌های جراحی یا غیرجراحی کانتورینگ ، ممکن است کانتورینگ صورت با بی هوشی یا بی حسی موضعی انجام شود.

بهترین دکتر کانتورینگ صورت در تهران قبل از شروع عمل تمامی بخش‌های صورت را بررسی می‌کند و اصطلاحا صورت را کانتور خواهد کرد تا عیب و ایراد چهره بهتر نمایان شود. روش‌های کانتورینگ اغلب غیرتهاجمی بوده و دوره نقاهت بسیار کوتاهی خواهند داشت.

بهترین دکتر زاویه سازی صورت در تهران چه اقداماتی را پس جراحی ضروری می‌داند؟

انجام مراقبت‌های بعد از کانتورینگ و مدلینگ صورت از اهمیت زیادی برخوردار است. تا مدتی بعد از این عمل‌ها باید از انجام فعالیت بدنی شدید خودداری شود و نیز تا دو هفته از مصرف سیگار و الکل پرهیز شود.

 رعایت این موارد سبب کوتاه تر شدن دوره نقاهت و بهبود سریع تر می‌گردد. شیوه خوابیدن پس از عمل به خصوص هنگام تزریق چربی اهمیت ویژه ای خواهد داشت.

در صورت داشتن عوارضی مانند تب و لرز، قرمزی یا کبودی شدید و درد بهتر است به پزشک مراجعه شود. همچنین بهتر است از مصرف داروهای مسکن مانند آسپیرین یا ژلوفن دوری شود زیرا این داروها سبب افزایش خطر خونریزی خواهند شد.

روش‌های غیرتهاجمی کانتورینگ صورت مانند تزریق ژل و چربی خطر و عوارض چندانی نخواهند داشت. البته میزان مهارت بهترین دکتر کانتورینگ صورت در تهران و تجهیزات کلینیک زیبایی نیز بسیار مهم است.

افرادی که تمایل دارند یک بار برای همیشه و به صورت دائمی کانتورینگ صورت انجام دهند، روش‌های جراحی کانتور و مدلینگ توصیه می‌شود. سایر روش‌های غیرتهاجمی برگشت پذیر بوده و در صورتی که فرد از نتیجه رضایت نداشته باشد، از طریق تزریق یک آنزیم صورت فرد را به حالت اولیه بازگردانده می‌شود.

 روش تزریق چربی مانند روش جراحی دائمی بوده و به دلیل عمل لیپوساکشن و برداشت بافت چربی کم تهاجمی شمار می‌رود. همچنین روش‌های تزریق ژل و چربی معمولا جهت جوان سازی و بازگرداندن طراوت طبیعی پوست مورد استفاده قرار می‌گیرند.

در صورتی که از این ترکیبات برای کانتورینگ صورت و کانتور چهره استفاده گردد، به حجم بالایی از این ژل‌ها نیاز است که هزینه کانتورینگ صورت در تهران نیز افزایش می‌یابد.

بهترین دکتر برای زاویه سازی صورت در تهران چه شخصی است؟

یکی از مهم‌ترین ویژگی‌های بهترین دکتر برای زاویه سازی صورت در تهران  این است که به روز باشد و در زمینه کاری خود دائما در حال آموزش و یادگیری باشد تا پزشک متخصص اطلاعات کامل و بروزی در زمینه‌ی زیبایی داشته باشد.

داشتن صداقت و تعهد حرفه‌ای از ویژگی‌هایی است که بهترین دکتر برای زاویه سازی صورت در تهران  باید داشته باشد تا مراجعه کنندگان برای کانتورینگ اطمینان کافی به پزشک داشته باشند.  

در افرادی که به دلیل ناهنجاری‌های مادرزادی به دنبال جراحی‌های زیبایی هستند بسیار اهمیت دارد که دکتر زیبایی از درک خوبی از شرایط فرد داشته باشد.

داشتن گواهی بورد تخصصی برای جراح بسیار اهمیت داشته و در تعیین صلاحیت بهترین دکتر برای زاویه سازی صورت در تهران  نقش مهمی دارد زیرا نشان دهنده توانایی‌ها و صلاحیت بهترین دکتر زاویه سازی صورت خواهد بود. در صورتی که پزشک این گواهی را نداشته باشد می‌توان گفت صلاحیت انجام عمل را نخواهد داشت.

ضرورت انتخاب بهترین دکتر زاویه سازی صورت در تهران

باید توجه داشت که هنگام انتخاب یک بهترین دکتر زاویه سازی صورت برای انجام کانتورینگ صورت، حتما در خصوص مجوزها و گواهی‌های تخصصی او تحقیق کرده و در صورت نداشتن گواهی‌های لازم بهتر است برای تزریق ژل انتخاب نگردد. در صورت انجام عمل توسط پزشک فاقد گواهی ممکن است مشکلاتی جبران ناپذیر برای فرد ایجاد شود.

از دیگر مواردی که در انتخاب بهترین دکتر برای زاویه سازی صورت در تهران  باید به آن توجه داشت، بررسی نمونه کار‌های زیبایی او بوده و بررسی مراجعه کنندگان قبلی می‌تواند بسیار مفید باشد.

افرادی که توسط پزشک متخصص تحت عمل زیبایی قرار گرفته‌اند، بهترین گزینه برای تحقیق و بررسی کیفیت کاری پزشکان هستند. تجربه کاری و میزان مهارت پزشک موضوع مهمی است که از طریق بررسی نتیجه‌ای که در دیگر مراجعه کنندگان حاصل شده قابل ارزیابی خواهد بود.

جراحی زیبایی از طریق تزریق ژل از جهت قرینگی تمامی بخش‌ها و زوایای صورت بسیار حساس خواهد بود. از نظر زیبایی چهره باید از نظر طول و عرض یکسان و قرینه باشد.

حالت قرینه در زیبایی امر مهمی شناخته می‌شود. از این جهت انتخاب دکتر قرینه سازی صورت و حرفه‌ای در زمینه زیبایی در ایجاد حالت قرینه سازی صورت پس از عمل بسیار مهم خواهد بود.

در روش‌های کانتورینگ بخش‌های نامتقارن صورت را پر و فرمی ایده آل به چهره می‌دهند. با انجام این عمل به صورت صحیح و توسط پزشک متخصص نتایج دلخواه از این عمل حاصل می‌گردد. در انتخاب پزشک باید حساسیت کافی داشته و در انتخاب بهترین دکتر زاویه سازی صورت تمام تلاش خود را به کار گرفت.

هزینه زاویه سازی صورت در تهران چقدر است؟

برای آگاهی از هزینه کانتورینگ صورت در تهران ضروری است در اسرع وقت به بهترین مرکز زاویه سازی صورت در تهران مراجعه نمایید. هزینه‌های کانتورینگ بسته به دستمزد دکتر قرینه سازی صورت، هزینه مرکز زیبایی، نوع اقدام زیبایی برای کانتورینگ و تجهیزات مورد استفاده متفاوت خواهد بود.

بهترین مرکز زاویه سازی صورت در تهران دقیقاً کجاست؟

به منظور دستیابی به نتایج موفقیت آمیز و بدون عرضه کانتورینگ ضروری است حتماً برای انجام این رویکرد جوانسازی به بهترین مرکز زاویه سازی صورت در تهران مراجعه نمایید.

مرکز زیبایی ما با گردآوری برترین و حاذق ترین بهترین دکتر زاویه سازی صورت و برخورداری از تجهیزات روز دنیا به عنوان بهترین مرکز زوایه سازی صورت در تهران شناخته می‌شود.

سخن پایانی

تمایل به داشتن ظاهری زیبا و جذاب در همه افراد وجود دارد. در برخی موارد ممکن است در اثر برخی حوادث یا به صورت مادرزادی یا پیری زیبایی افراد تحت تاثیر قرار گرفته و دچار ناراحتی فرد گردد.

روش‌های کانتورینگ و مدلینگ برای برطرف کردن این مشکلات به وجود آمده‌اند. این روشها شامل دو دسته روشهای غیرجراحی مانند تزریق ژل و بوتاکس و روش‌های جراحی که به طور کامل در بالا به آن‌ها اشاره شد می‌شوند. مراجعه به بهترین دکتر زاویه سازی صورت در تهران که ماهر و با تجربه است در نتایج حاصل از این اقدامات زیبایی نقش زیادی خواهد داشت. بنابراین بهتر است در انتخاب دکتر کانتورینگ صورت دقت کرد تا از بروز مشکلات بعدی که ممکن است زیبایی افراد را تحت تاثیر قرار دهند جلوگیری شود.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *