مزوتراپی مو یکی از روش‌های نوین درمان بسیاری از مشکلات مو است که در چند سال اخیر در ایران به دلیل تأثیرگذاری بالا محبوبیت زیادی پیدا کرده است. در این روش از کوکتل‌های مزوتراپی استفاده می‌شود که هر کوکتل شامل ترکیباتی است که موهای هر بیمار به دلایل مختلف دچار کمبود آن شده است و رویش مجدد به آن‌ها نیاز دارد. اگر دوست دارید بدانید بهترین کوکتل مزوتراپی مو چه ترکیباتی دارد و به‌طورکلی مزوتراپی مو چگونه انجام می‌شود در ادامه با ما همراه شوید.

best-hair-mesotherapy-cocktail

آنچه در این مقاله می خوانید :

مزوتراپی مو چيست؟

قبل از اینکه بهترین کوکتل مزوتراپی مو را به شما معرفی کنیم بد نیست در مورد کلیت انجام این روش اطلاعاتی داشته باشید. روش مزوتراپی یک درمان غیرجراحی و بسیار موثر است که بدن شما را هدف قرار می‌دهد.
این روش درواقع تکنیکی است که از طریق تزریق موضعی ویتامین‌ها، آنزیم‌ها، هورمون‌های مخلوط اسیدهای آمینه و عصاره‌های گیاهی مورد نیاز فولیکول‌های مو به بازسازی موهای شما و درمان آسیب‌های ایجاد شده می‌پردازد. همچنین برحسب نیاز موهای شما، درمان شامل تزریق اسید هیالورونیک به‌طور مستقیم به مزودرم است.
بهترین کوکتل مزوتراپی موی سر می‌تواند برای پوست سر و مو بسیار قوی و تقویت‌کننده باشد. به همین دلیل این روش امروزه به‌عنوان یکی از روش‌های مؤثر و شناخته‌ شده حیاتی در بحث زیبایی در مبارزه با مشکلات متعدد مو در نظر گرفته می‌شود.
با انجام این روش در صورت توصیه دکتر زیبایی، شما می‌توانید مشکلات زیادی را برطرف کنید. البته نتایج مورد نظر به شرطی ایجاد خواهند شد که بهترین کوکتل مزوتراپی موی سر توسط یک متخصص مجرب در یک مرکز تخصصی مجهز و معتبر و با بهترین برند کوکتل‌های مزوتراپی مو انجام گیرد.
تزریق‌های میکرو در این روش به استفاده از داروهای تعیین‌شده حاوی مواد مغذی و ویتامین‌ها و مواد معدنی ضروری برای سلامت مو و پیشرفت مو کمک می‌کنند. روش مزوتراپی برنامه‌های بازسازی سلولی را ایجاد می‌کند و از عدم تعادل هورمونی و مشکلات طبیعی در شرایط ریزش موی مردانه و زنانه جلوگیری می‌کند. این امر اتساع عروق را به‌منظور دستیابی به پرفیوژن کافی به سلول‌های مویرگی و بهینه‌سازی تأمین مواد مغذی نیز تحریک می‌کند.

 

بهترين کوکتل مزوتراپی مو چيست؟

شاید تاکنون شنیده باشید که در هر جلسه انجام روش مزوتراپی پزشک با تزریق مواد موجود در یک کوکتل این کار را انجام می‌دهد. با توجه به اینکه غلتک‌های خانگی نیز برای روش مزوتراپی در بازار وجود دارند بسیاری از افراد از ما در مورد بهترین برند کوکتل مزوتراپی مو می‌پرسند.
نکته اولی که باید برایتان مشخص کنیم این است که غلتک‌های موجود در بازار که ادعا می‌کنند شما می‌توانید روش مزوتراپی را با استفاده از کوکتل‌های آماده در خانه انجام دهید به‌هیچ‌وجه اثر درمانی مزوتراپی در مراکز تخصصی زیبایی را ندارند؛ زیرا سوزن مورد استفاده در این غلتک‌ها برای ایمنی بیشتر برای کار توسط افراد نابلد و کم‌تجربه مثل شما عمق نفوذی در حد یک میلی‌متر دارند درحالی‌که مزوتراپی باید مواد مورد نیاز را حداقل به عمق 3 الی 4 میلی‌متر زیر پوست برساند تا بتواند تأثیرات لازم را داشته باشد.
از طرفی شما نمی‌توانید دائماً سوزن‌های غلتک را که در هنگام تزریق کج می‌شوند در خانه تعویض کنید درحالی‌که پزشک انجام دهنده در مطب این کار را انجام می‌دهد.
در مورد بهترین کوکتل مزوتراپی موی سر نیز همین بحث وجود دارد و کوکتل‌هایی که به‌صورت آماده در بازار عرضه می‌شوند ترکیبات مشخصی دارند که ممکن است ترکیبات مورد نیاز موهای شما نباشند؛ بنابراین برای هر فرد ممکن است بهترین کوکتل مزوتراپی مو با دیگری متفاوت باشد. تنها شخصی که می‌تواند بهترین کوکتل مزوتراپی موی سر را از نظر ترکیبات مشخص کند متخصص موی باتجربه‌ای است که برای انجام این کار به او مراجعه می‌کنید.
موضوع دیگر در مورد انتخاب کوکتل‌های مزوتراپی مو برند آن می‌باشد. در حال حاضر برندهای بسیار زیادی در بازار وجود دارند و می‌توانند شما را سردرگم کنند. به همین دلیل بهترین راه این است که برای انجام این روش به یک مرکز تخصصی مجهز و کاملاً معتبر و باسابقه مراجعه کنید که مطمئن هستید خودشان از بهترین برند کوکتل مزوتراپی مو برای شما استفاده خواهند کرد.

 

بهترين کوکتل مزوتراپی موی سر چه ترکيباتی دارد؟

همان‌طورکه در قسمت قبل نیز توضیح دادیم بهترین کوکتل مزوتراپی موی سر بر اساس نوع نیاز موهای شما بعد از بررسی مشکلات موهایتان توسط پزشک مشخص می‌شود. بااین‌حال به‌طورکلی هر تزریق مخلوطی از چندین ماده سودمند برای موها مانند مواد معدنی، انواع ویتامین‌ها و سایر عناصر مفید است که متخصص مو به‌صورت جداگانه برای هر بیمار انتخاب می‌کند. در هرکدام از سرنگ‌های مورد استفاده برای تزریق مزوتراپی 2 تا 6 ماده فعال را می‌توان مخلوط کرد.
نسبت این ترکیبات برای هر بیمار بر اساس مشکلاتی که دارد، متفاوت است. ازجمله مهم‌ترین مواد مورد استفاده در بهترین کوکتل عبارت‌اند از:

ویتامین‌های گروه B
این ویتامین‌ها متابولیسم طبیعی بالاتری را برای فولیکول‌ها و پوست سر فراهم می‌کنند که در رشد و ترمیم مو مؤثر هستند.

مس و روی
مس و روی از مواد معدنی ضروری مورد نیاز فولیکول‌های مو هستند که از دیستروفی (ضعف) ساختار مو جلوگیری می‌کنند. معمولاً برای درمان ریزش موی ارثی باید از کوکتل‌های حاوی این اجزا استفاده کرد.

اسید هیالورونیک
این ماده که به‌صورت طبیعی نیز در بدن ما ساخته می‌شود مسئول تغذیه فولیکول‌ها و آبرسانی پوست سر است که رشد مو را تسریع می‌کند.

اسیدهای آمینه
اسیدهای آمینه که بخصوص در افراد دارای رژیم غذایی غلط باعث مشکلات زیادی در مو می‌شوند پایه و اساس مو هستند و به تشکیل الیاف کراتین (نوعی پروتئین در مو) کمک می‌کنند.

فاکتورهای رشد
این فاکتورها می‌توانند جریان خون را در پوست سر تقویت کنند، فولیکول‌های مو را قوی‌تر می‌کنند و کوآنزیم افزایش تراکم مو را نیز تأمین خواهند کرد. همچنین موهای شما را با انرژی حیاتی پر می‌کنند و ساختار مو را تا حد زیادی بهبود می‌بخشند.

ماینوکسیدل
برخلاف موارد قبلی ماینوکسیدل یک ماده شیمیایی است که تا جایی که ممکن است نباید در ترکیب بهترین کوکتل مزوتراپی مو استفاده شود. اگرچه این ماده یکی از مؤثرترین ترکیبات برای درمان ریزش مو است، تنها زمانی مورد استفاده قرار می‌گیرد که روش‌های دیگر نتیجه‌ای نداشته باشند. بااین‌حال، این دارو بسیار سمی است و ممکن است عوارض جانبی زیادی ایجاد کند. عملکرد آن هنوز به‌طور کامل فاش نشده است و فقط برای استفاده خارجی مجاز است.
به‌طورکلی اگرچه کوکتل‌های آماده برای درمان مو به روش مزوتراپی در دسترس هستند. متخصص مو ترکیبات را به مناسب‌ترین روش برای شما انتخاب خواهد کرد. بااین‌حال، چنین داروهایی، به‌عنوان یک قاعده کلی، در فروشگاه‌ها یافت نمی‌شوند و شما نمی‌توانید آن‌ها را خودتان خریداری کنید. اما در مراکز تخصصی زیبایی معتبر مانند مرکز ما معمولاً از بهترین برند کوکتل مزوتراپی مو که در دسترس است استفاده می‌شود و متخصص موی انجام دهنده این روش، ترکیبات را به مؤثرترین روش برای شما انتخاب می‌کند.

 

نحوه آماده شدن برای انجام روش مزوتراپی

قبل از اینکه روش مزوتراپی را انجام دهید یک جلسه مشاوره برای شما انجام می‌شود که پزشک موهای شما و پوست سرتان را بررسی می‌کند تا مشخص کند بهترین کوکتل مزوتراپی مو برای شما چه ترکیباتی باید داشته باشد. در این جلسه هرگونه آلرژی که از قبل آن را تجربه کردید را باید به پزشک خود گزارش دهید تا در روز انجام روش مورد نظر مشکلی برایتان ایجاد نشود. همچنین پزشک توصیه‌هایی مانند عدم مصرف برخی داروهای رقیق‌کننده خون مانند آسپرین و رژیم غذایی را به شما توضیح می‌دهد که باید قبل از انجام مزوتراپی رعایت کنید.
در روز مزوتراپی شما خودتان به‌تنهایی می‌توانید به مرکز مراجعه کنید اما قطعاً اگر همراهی داشته باشید از نظر روانی و آرامش بیشتر برایتان بهتر است. پزشک از شما می‌خواهد تا روی صندلی مشخصی بنشینید. سپس برای کاهش درد و ناراحتی احتمالی از مواد بی‌حس‌کننده بر روی پوست سر استفاده می‌کند.
بعدازاینکه مواد بی‌حسی تأثیر خود را نمایان کردند و پزشک هم بهترین کوکتل‌های مزوتراپی مو را برایتان آماده کرد، تزریقات در نقاط مشخص که پزشک تشخیص می‌دهد پشت سر هم انجام می‌شوند.
در این تکنیک از سوزن‌های بسیار ظریف برای انتقال مواد به لایه ثانویه (مزودرم) پوست استفاده می‌شود. هیچ فرمول استانداردی برای تزریق مواد در مزوتراپی وجود ندارد و این کار بیشتر به‌صورت مهارتی و تجربی انجام خواهد شد. به همین دلیل تأکید می‌کنیم در انتخاب مرکز تخصصی زیبایی و پزشک انجام دهنده این روش نهایت دقت را داشته باشید.

 

بهترين برند کوکتل مزوتراپی مو مورد استفاده برای مزوتراپی مو

پزشکان از کوکتل‌های مختلفی برای این روش استفاده می‌کنند؛ اما به‌طورکلی کوکتل‌ها به دو دسته آلوپاتیک و هومیوپاتی تقسیم می‌شوند که مدت‌زمان اثرگذاری آن‌ها و نتایجی که ایجاد می‌کنند با هم متفاوت خواهد بود که در ادامه هرکدام را شرح خواهیم داد:

کوکتل آلوپاتیک
در این نوع کوکتل‌ها ترکیبات مورد استفاده شامل انواع ویتامین‌ها، مواد معدنی، الاستین، کلاژن، گشادکننده عروق و سایر مواد فعال خواهد بود. این نوع کوکتل نتایج سریعی را ایجاد می‌کند و طبیعتاً مدت‌زمان ماندگاری تأثیرات آن نیز کوتاه‌تر است ولی برای افرادی که سریعاً نیاز به تقویت رشد مو دارند مانند عروس و دامادها می‌تواند بسیار مفید باشد.

کوکتل هومیوپاتی
این کوکتل‌ها بیشتر دارای عناصر گیاهی برای تقویت رشد موها هستند که با محلول‌های هیدارته کننده ترکیب می‌شوند. درواقع در این نوع کوکتل‌ها از روغن‌ها یا مواد شیمیایی استفاده نمی‌شود. این کوکتل‌ها بر این اساس کار می‌کنند که میزان کلاژن سازی پوست سر را افزایش داده و بدن را ترغیب کنند که خودش را ترمیم کند. درواقع باعث می‌شوند فولیکول‌هایی که در خواب بوده‌اند مجدد فعال شوند و رشد موها بیشتر شود. به همین دلیل یک پروسه زمان‌بر است و نتایج بعد از چندین جلسه درمان مشخص خواهند شد. مزیت این روش این است که ماندگارتر و ایمن‌تر است.

 

آيا در طول روش مزوتراپی درد هم وجود دارد؟

حتی اگر از بهترین مارک کوکتل‌های مزوتراپی مو برای شما استفاده شود به دلیل تزریقات پشت سر هم درد ایجاد خواهد شد؛ اما میزان این درد تا حد زیادی به مهارت و تجربه فرد انجام دهنده و همچنین آستانه تحمل درد شما بستگی دارد.
از طرفی برخی از قسمت‌ها مانند پشت سر و ناحیه گوش نسبت به سایر قسمت‌ها حساس‌تر بوده و درد بیشتری را در این مناطق احساس خواهید کرد. به همین دلیل در کل، در شرایطی که بیماری دیگری وجود داشته باشد که آستانه تحمل شما را پایین بیاورد یا برای خانم‌ها در طول پریودی به‌هیچ‌وجه مزوتراپی توصیه نمی‌شود. در این شرایط بهتر است کمی صبر کنید تا حالتان بهتر شود و بعد طبق توصیه پزشک از بهترین کوکتل مزوتراپی مو استفاده کنید.

مزايای انجام روش مزوتراپی با بهترين کوکتل مزوتراپی مو چيست؟

روش مزوتراپی می‌تواند تأثیرات فوق‌العاده‌ای برای موهای شما داشته باشد که مهم‌ترین آن‌ها عبارت‌اند از:

• عدم تعادل هورمون‌ها در داخل و اطراف فولیکول‌های مو را اصلاح می‌کند.
• مواد مغذی را به مو منتقل می‌کند.
• گردش خون را بهبود می‌دهد.
• ریزش مو به‌تدریج متوقف می‌شود.
• رشد مو بیشتر خواهد شد.
• فعالیت غدد چربی کاهش می‌یابد، فرها تمیزتر، طولانی‌تر و کامل‌تر خواهند شد.
• جریان خون و اکسیژن‌رسانی به فولیکول‌ها افزایش می‌یابد.
• شوره سر کم می‌شود.
• بهبود در تراکم مو، صافی، درخشندگی در هنگام برس مو و حالت دادن قابل مشاهده است.
• از ریزش مو جلوگیری می‌کند و رشد را احیا می‌کند.
• باعث افزایش حجم، درخشندگی و زیبایی عمومی مو می‌شود. به همین دلیل برای احیای موهای آسیب‌دیده پس از رنگ کردن، دکلره کردن، فر کردن، صاف کردن و … مناسب است.
• در صورت استفاده از بهترین برند کوکتل مزوتراپی مو ضخامت مو را تا بیش از 40 درصد بهبود می‌بخشد.
• روشی کاملاً ایمن و با اطمینان بالا است.
• درمان سرپایی و بدون نیاز به بیهوشی انجام خواهد شد.
• دوره نقاهت کوتاه است.
• نسبت به روش‌های تهاجمی مانند پیوند مو درد کمتری دارد.
• موهای آسیب‌دیده را ترمیم کرده و از سفیدی زودرس موها جلوگیری می‌کند.
• رشد مو را تحریک می‌کند.
• از شر پوست سر چرب خلاص می‌شوید.
• نیازی به مراقبت خاصی بعد از آن نیست.
• نازکی موها را درمان می‌کند.
• در صورت استفاده از بهترین برند کوکتل مزوتراپی مو برخی از طاسی‌ها را در صورت از بین نرفتن فولیکول مو درمان می‌کند.
• می‌توانید موهای نرم و درخشان را دوباره به دست آورید.
• هزینه آن معقول است.

 

دلايل انجام روش مزوتراپی چيست؟

برای کسانی که موهای سالمی دارند، مزوتراپی جهت مراقبت از مو و جلوگیری از ریزش مو در آینده استفاده می‌شود. در این افراد مزوتراپی رشد مو را به‌خوبی افزایش داده و فولیکول‌هایی که در فاز تلوژن (مرحله استراحت) چرخه رشد مو باقی ‌مانده‌اند را فعال می‌کند.
به‌این‌ترتیب ریزش موی بیش‌ازحد طبیعی که باعث خالی شدن سر می‌شود به تعویق می‌افتد و در صورت استفاده از بهترین برند کوکتل مزوتراپی مو فاز فعال رشد آن‌ها طولانی‌تر می‌شود و موها انعطاف‌پذیرتر و براق‌تر خواهند شد. همچنین در این افراد از سفید شدن زودرس موها جلوگیری می‌کند.
در افرادی که موهای آسیب‌دیده یا ریزش مو دارند نیز مزوتراپی برای القای فاز فعال رشد مو، بهبود ساختار مو، از بین بردن موهای خاکستری، افزایش یا کاهش ترشح چربی‌های طبیعی (سبوم) از غدد چربی پوست سر و تقویت موها استفاده می‌شود. همچنین اگر ریزش مو به دلیل بیماری‌های داخلی مختلف باشد، مزوتراپی با برای توقف روند ریزش مو انجام می‌شود.

 

چه کسانی کانديدای مناسبی برای روش مزوتراپی با بهترين کوکتل مزوتراپی مو نخواهند بود؟

بااینکه روش مزوتراپی تأثیر شگفت‌انگیزی بر سلامت و رفع مشکلات موها دارد برای همه افراد مناسب نیست. به همین دلیل باید حتماً قبل از آن با یک متخصص موی کار بلد و باتجربه مشورت کنید. به‌عنوان‌مثال افراد با شرایط زیر نباید مزوتراپی را انجام دهند:

• افرادی که به دلیل برخی از بیماری‌ها مانند سیفلیس دچار ریزش مو می‌شوند.
• افراد مبتلا به بیماری‌های زمینه‌ای مزمن مانند دیابت، هپاتیت، هموفیلی، ایدز و غیره.
• افرادی که به دلیل استفاده از برخی داروهای خاص مانند داروهای شیمی‌درمانی ریزش مو دارند.
• نتایج کمتری از انجام مزورتراپی مو در مردان بالای 40 سال یا افراد مبتلا به طاسی شدید آندروژنی مشاهده می‌شود.
• زنان بالای 60 سال
• افرادی که به خاطر مشکلات ژنتیکی که از ابتدا با آن‌ها همراه بوده است، دارای موهای با کیفیتی نیستند.
• در دوران پریودی خانم‌ها
• زنان حامله

مراقبت‌های مورد نياز بعد از مزوتراپی

در پایان عمل، زخم‌های کوچکی از تزریق باقی می‌ماند که مدتی طول می‌کشد تا این زخم‌ها بهبود یابند. بعد از انجام روش مزوتراپی ، موهای خود را به‌خصوص با نرم‌کننده و شامپو نشویید. موهای کثیف را برای مدتی (3-4 روز) اگرچه ناخوشایند است ولی باید تحمل کنید. آب و شامپو می‌توانند بر نتیجه مثبت عمل تأثیر منفی بگذارد و روند بهبودی به تأخیر بیفتد.
از قرار گرفتن در معرض نور خورشید برای حداقل 2 الی 3 روز خودداری کنید. همچنین از ورزش‎های آبی مانند شنا بپرهیزید. در 10 ساعت اول پس از مزوتراپی به هیچ وجه نباید دوش بگیرید. مناطق تزریق باید به‌خوبی و کامل خشک شوند.
تا زمان بهبودی کامل، روی نواحی تزریق ماساژ انجام ندهید. تا جای ممکن نیز الکل مصرف نکنید. زیرا الکل اتساع عروق را تحریک ‌کند و حتی تاثیر بهترین برند کوکتل مزوتراپی مو را کاهش خواهد داد.

 

آيا بايد مزوتراپی را انتخاب کنم؟

این روش می‌تواند با مشکلات مختلف مربوط با وضعیت موها و پوست سر شما مقابله کند و بسیاری از بیماری‌ها و عوارض ناشی از آلودگی هوا، ضعف بدن و رژیم غذایی نامناسب را درمان خواهد کرد. بااین‌حال، وقتی صحبت از یک بیماری خاص می‌شود، مزوتراپی نمی‌تواند وضعیت را تغییر دهد. بنابراین قبل از تصمیم گیری باید با یک متخصص موی باتجربه مشورت کنید تا مشخص شود که آیا این روش برای شما مناسب است یا خیر؟

سخن آخر

همانطور که ملاحظه کردید بهترین کوکتل مزوتراپی مو برای هر فرد می‌تواند کاملا متفاوت باشد و به عواملی مانند تجربه و مهارت تشخیصی متخصص انجام دهنده، مشکلات ایجاد شده برای موهای شما و کمبودهای فولیکول‌های مو بستگی دارد. هرچه ترکیبات مورد استفاده درست‌تر انتخاب شوند و کیفیت مواد بالاتر باشد قطعا نتایج بهتری ایجاد خواهد کرد و بعد از انجام تعداد جلسات مورد نیاز برای روش مزوتراپی نتایج فوق‌العاده آن را مشاده خواهید کرد.
شما می‌توانید برای اطمینان از استفاده از بهترین کوکتل مزوتراپی مو با مواد با کیفیت بالا توسط متخصصان باتجربه و ماهر در این زمینه به مرکز تخصصی زیبایی ما نیز مراجعه کنید. جهت گرفتن نوبت مشاوره با همکاران ما از طریق لینک‌های موجود در سمت چپ صفحه در ارتباط باشید.