مزو تراپی ترجیح داده‌شده‌ترین روش درمانی در سال‌های اخیر برای بهبود کیفیت مو بوده است که تنها در مراکز تخصصی زیبایی معتبر و مجهز انجام می‌شود. مزوتراپی مو یکی از بهترین روش‌های درمانی است که با تزریق ترکیبی از ویتامین‌ها و مواد معدنی و همچنین اسیدهای آمینه به پوست سر زیباجو انجام می‌شود؛ اما سؤال اینجاست که با توجه به نحوه تزریق مزوتراپی مو آیا مزوتراپی مو درد دارد یا خیر؟ با ما همراه شوید تا پاسخ این سؤال و اطلاعات تکمیلی دیگر در مورد مزوتراپی مو را برایتان توضیح دهیم.

Does-mesotherapy-hurt-hair

آنچه در این مقاله می خوانید :

آیا مزوتراپی مو درد دارد؟

همه ما دوست داریم موهایی مرتب و زیبا داشته باشیم. برای دستیابی به ظاهر مطلوب، از انواع مختلفی از محصولات مراقبتی استفاده می‌شود. اگر بخواهیم با شما رو راست باشیم و به‌عنوان یک تیم پزشکی قوی و معتبر صادقانه به سؤال “ایا مزوتراپی مو درد دارد” پاسخ دهیم، باید بگوییم: بله مزوتراپی مو با دستگاه یا به روش سنتی آن یعنی تزریق‌های پی‌درپی می‌تواند درد داشته باشد؛
اما میزان این درد در افراد مختلف کاملاً متفاوت می‌باشد و به آستانه درد شما بستگی دارد؛ بنابراین در پاسخ به سؤال “ایا مزوتراپی مو درد دارد” باید بگوییم احساس درد در حین مزوتراپی مو با دستگاه کاملاً طبیعی است. درد یکی از معایب مزوتراپی است. بااین‌حال، آستانه درد فرد عاملی است که بر این وضعیت تأثیر می‌گذارد.
برخی از افراد ممکن است درد زیادی را احساس کنند، زیرا بسیار حساس هستند، درحالی‌که برخی دیگر ممکن است ناراحتی خفیفی را احساس کنند. پشت سر و ناحیه گوش نیز حساس‌ترین نواحی به تزریق هستند که در این قسمت‌ها ممکن است درد بیشتری احساس شود.
اما خبر خوب این است که به لطف مواد بی‌حس‌کننده موضعی که قبل از مزو تراپی روی مناطق الگوی تزریق اعمال می‌شود، فرآیند مزوتراپی کاملاً بدون درد است. مگر اینکه به یک مرکز غیرتخصصی یا غیر معتبر مراجعه کنید که نکات ایمنی و رفاه بیمار مانند استفاده از بی‌حسی موضعی را در نظر نگیرد. بعد از اعمال بی‌حسی، تنها درد خفیفی در ناحیه‌ای که بی‌حسی موضعی اعمال می‌شود وجود دارد؛ بنابراین، مزوتراپی مو با دستگاه در این شرایط یک روش بسیار راحت است.
در ادامه پاسخ به سوال “ایا مزوتراپی مو درد دارد” باید گفت، پس از انجام مزو تراپی، به نکاتی توجه کنید تا ناراحتی خاصی برایتان ایجاد نشود. مثلاً برای جلوگیری از هرگونه عارضه و ناراحتی، موها نباید شسته شوند. بیمار به مدت 4 روز نمی‌تواند هیچ آبی را به سر و موهای خود بزند. همچنین انجام مزوتراپی مو در دوره‌هایی که خانم‌ها پریود هستند به دلیل اینکه در این زمان بیشتر حساس می‌شوند و آستانه درد پایین‌تری دارند، توصیه نمی‌شود.

 

فواید مزو تراپی چیست؟

مزوتراپی مو با دستگاه یکی از راحت‌ترین روش‌های احیا و بازسازی موهایی است که در طول زمان به دلایل مختلف مانند آلودگی‌ها، عادت‌های غذایی نادرست، مراقبت ناصحیح و … دچار کمبود مواد غذایی مانند انواع ویتامین‌ها و مواد معدنی شده است.
بنابراین فواید مزو تراپی بسیار زیاد است و نمی‌توان از آن چشم‌پوشی کرد؛ اما باید توجه داشته باشید که در صورت تشخیص پزشک باید چندین جلسه مزوتراپی مو با دستگاه یا به روش سنتی را انجام دهید تا نتایج مطلوب ایجاد شود. بسیاری از افرادی که دوره‌های درمان مزوتراپی خود را در یک مرکز تخصصی معتبر مانند مرکز ما تحت نظر یک متخصص مجرب به‌طور کامل گذرانده‌اند، از نتایج آن شگفت‌زده شده‌اند.
پس از اینکه تزریق انجام شد، کوکتل‌های مخصوص مزوتراپی به‌راحتی در فولیکول مو ته‌نشین خواهند شد و با تغذیه کردن فولیکول‌ها به رشد موهایی سالم کمک می‌کنند. یکی از دلایل اینکه تأکید می‌کنیم که مزوتراپی حتماً توسط یک متخصص پوست و مو انجام شود این است که ترکیبات هر کوکتل متفاوت است و نوع و میزان مواد مورد استفاده در این کوکتل‌ها باید توسط فردی مانند متخصص پوست و مو یا دکتر زیبایی که به آسیب و نیاز موهای شما اشراف کامل دارد، انجام شود. در غیر این صورت ممکن است از مواد اشتباه استفاده گردد و وقت و هزینه شما نیز به هدر برود.
از فواید مزوتراپی مو با دستگاه می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

• راحتی انجام کار بدون نیاز به بیهوشی و انجام تزریق به روش سرپایی
• نقاهت کوتاه بعد از انجام این روش
• درمان عالی ریزش مو
• جلوگیری از ریزش‌های بیشتر مو
• افزایش مقاومت موها و کاهش شکنندگی و نازک شدن آن‌ها
• پرپشت شدن موها بخصوص در افرادی که به دلیل ضعف موها، موهایشان نازک و کم‌پشت شده است.
• ایجاد ظاهری درخشان و شاداب برای موها
• انجام مزو تراپی برای مشکلات شوره سر نیز نتایج خوبی به همراه خواهد داشت.

 

کاربرد مزوتراپی مو با دستگاه پس از پاسخ به سوال آیا مزوتراپی مو درد دارد؟

همه ما دوست داریم موهایی سرزنده و سالم داشته باشیم تا زیباتر و جذاب‌تر به نظر برسیم. امروزه در این دنیای پر تکنولوژی و صنعتی بسیاری از عوامل خارجی می‌توانند باعث کثیف شدن موهای ما و درنتیجه آسیب‌های متفاوت مانند ریزش مو شوند. البته علت ریزش مو یا به‌طورکلی بسیاری از آسیب‌های موهای ما تنها به دلیل آلودگی نیست، بلکه داشتن الگوی خواب نامنظم، استرس و عصبی بودن دائمی را نیز می‌توان از عوامل اصلی ریزش مو دانست.
همه عوامل محیطی و وضعیت روانی فرد بزرگ‌ترین دشمن زیبایی طبیعی چه برای مو و چه برای پوست ما است. در بدن ما، به‌خصوص مو یکی از اجزایی است که تحت تأثیر تمام تغییراتی است که در زندگی یک فرد رخ می‌دهد. پیشگیری از مشکلات مو بسیار ساده‌تر از تلاش برای مقابله با مشکلات تجربه شده می‌باشد. بااین‌حال، تعداد افرادی که قبل از مواجهه با هر مشکلی برای مشکلات مو اقدامات پیشگیرانه انجام می‌دهند بسیار کم است.
در روش مزوتراپی مو با دستگاه یا به‌صورت تزریق‌های دستی مکمل‌های ویتامین و مواد معدنی مورد نیاز مو را می‌توان به‌عنوان یک روش تک‌به‌تک برای رشد و نمو مو به فولیکول‌های مختلف تزریق کرد. اسیدهای آمینه و گشادکننده‌های سطح مورد نیاز برای مو مستقیماً به پوست سر تزریق می‌شوند و انتظار می‌رود که درمان مؤثر باشد.
روش مزوتراپی به‌عنوان یک روش بسیار مؤثر برای پوست سر و مو شناخته شده است. بااین‌حال این روش می‌تواند فولیکول‌های مویی که به دلایل مختلف غیرفعال شده‌اند، ولی هنوز از بین نرفته‌اند را فعال کند، اما نمی‌تواند فولیکول‌هایی که به‌طور کامل از بین رفته‌اند را بازگرداند؛ بنابراین برای افرادی که دچار ریزش و حتی طاسی شده‌اند، ولی فولیکول‌های موهایشان هنوز زنده است مؤثر می‌باشد. درحالی‌که برای افرادی که به‌طور کامل فولیکول‌های موهایشان از بین رفته است کار خاصی نمی‌تواند انجام دهد.
روش‌های بسیاری برای درمان مشکلات مو مانند رفع ریزش مو وجود دارد؛ اما مزوتراپی مو با دستگاه یکی از محبوب‌ترین، مؤثرترین و مدرن‌ترین متد‌های درمان مو بوده است. با استفاده از روش مزوتراپی، فولیکول‌های غیرفعال یا ضعیف شده در پوست سر دوباره فعال شده و تغذیه می‌شوند.
باز هم تأکید می‌کنیم مزوتراپی یک روش درمانی است که باید توسط متخصص مجرب انجام شود و یک شخص بدون تجربه نمی‌تواند این روش را به درستی انجام دهد. اینکه چه دارویی به پوست سر بیمار تزریق شود، بسته به مشکلی که فرد تجربه می‌کند، توسط پزشک مشخص خواهد شد.
برای پاسخ به سوال “آیا مزوتراپی مو درد دارد” می‌توان گفت، تزریق موزو تراپی درد دارد، اما میزان این درد در افراد مختلف کاملاً متفاوت می‌باشد و به آستانه درد فرد بستگی دارد.

 

شرایط انجام مزو مو

موقعیت‌هایی که مزوتراپی مو با دستگاه می‌تواند راه‌حل مناسبی باشد، برخی از مشکلات مو هستند که امروزه تقریباً همه آن‌ها را تجربه می‌کنند. رایج‌ترین این موقعیت‌ها تلاش برای مقابله با مشکل ریزش مو است. مشکل شوره سر نیز یکی از شایع‌ترین شکایات است که آقایان را بیشتر از خانم‌ها درگیر می‌کند. با مزو تراپی می‌توان ظاهر شوره سر را از بین برد.
با روش مزو تراپی می‌توان بسیاری از مشکلات پوست سر و مو مانند حجم نداشتن مو، خشکی پوست سر یا خراشیدگی، تحلیل رفتن غدد چربی و افزایش شکنندگی مو را نیز برطرف کرد؛ بنابراین همه افرادی که این مشکلات را دارند می‌توانند کاندیدای مناسبی برای انجام مزوتراپی مو با دستگاه باشند. اما باز هم تصمیم نهایی بعد از جلسه مشاوره و بررسی موهای شما توسط متخصص پوست و مو مشخص می‌شود.

 

بعد از مزو مو انتظار چه تغییراتی را داشته باشیم؟

پس از انجام مزوتراپی مو با دستگاه، موهای فرد ظاهر کاملاً سالم و مقاومی پیدا می‌کند. با تزریق مواد مفید و مورد نیاز در مو تغییرات جدی و خوبی در پوست سر و موهای شما مشاهده می‌شود. بعد از انجام مزو تراپی، بیمار از مشکلات مربوط به ریزش مو خلاص شده و موهای مقاوم‌تری دارد.
فعالیت غدد چربی نیز در پوست سر کاهش پیدا می‎کند و درنتیجه چربی بیش از حد از کف سر پاک شده و ظاهر موها حجم بیشتری خواهند داشت. مشکل شوره سر برطرف می‌شود و درحالی‌که موها ظاهری قوی پیدا می‌کنند، درخشندگی و صافی موها در بالاترین سطح قرار می‌گیرند.

 

آیا مزوتراپی مو درد دارد و نحوه تزریق مزوتراپی مو چگونه است؟

همانطور که در مطالب فوق برای پاسخ به سوال “آیا مزوتراپی مو درد دارد” بیان کردیم، مزوتراپی مو با دستگاه درد دارد، اما میزان درد آن به میزان آستانه فرد بستگی دارد و در نتیجه درد این روش در افراد متفاوت خواهد بود.
نحوه تزریق مزوتراپی مو به این صورت است که با استفاده از برخی ابزارها مواد مؤثره در زیرپوست در نقاط مشخص تزریق خواهند شد. البته ابتدا بی‌حسی اعمال می‌شود تا درد و ناراحتی ناشی از تزریق کمتر باشد. مزوتراپی به راحتی با سوزن‌های ریز و ظریف انجام خواهد شد که ناراحتی و درد هنگام تزریق را به حداقل می‌رساند.
هنگام آماده شدن برای مزو تراپی، ابتدا تصمیم گرفته می‌شود که کدام ترکیبات مفید برای بیمار مورد نیاز است تا آن را به پوست سر بیمار تزریق کنیم؛ زیرا متخصصان برای هر بیمار به‌طور جداگانه و کاملا منحصربه‌فرد مخلوطی از عناصر و ترکیبات مفید را تهیه می‌کنند که با توجه به نیاز بیمار انتخاب می‌شوند. ویتامین‌های گروه B از مهم‌ترین ترکیبات مورد استفاده برای مزوتراپی توسط متخصصان ماهر در این زمینه هستند.
مس و روی از موارد دیگر مورد استفاده می‌باشند که استحکام مو را افزایش خواهند داد. همچنین از ریزش موها جلوگیری می‌کنند. ماده دیگری که در کوکتل‌های مزوتراپی دیده می‌شود، اسید هیالورونیک می‌باشد که موهای شما را آبرسانی و قوی می‌کنند.
با تزریق کوآنزیم‌های خاص به پوست کف سر در طی مزوتراپی، ساختار موهای شما بهبود پیدا کرده و موهای با حجم بیشتر و شاداب‌تری را تجربه خواهید کرد. اگر مخلوط‌های ساخته‌شده با این مواد نتواند به‌خوبی موها را بهبود دهد، مزو تراپی با استفاده از ماده مؤثره ماینوکسیدیل امتحان می‌شود. به دلیل عوارض جانبی داروی ماینوکسیدل تا جای ممکن متخصصان سعی می‌کنند در تزریق مزوتراپی مو با دستگاه از این مواد استفاده نکنند.
هر عمل زیبایی در کنار مزایای مختلفی که می‌تواند برای شما داشته باشد ممکن است معایبی هم ایجاد کند. جنبه منفی مزو تراپی این است که این روش دردناک است، اما این مشکل تا حدی با بی‌حسی موضعی برطرف می‌شود.
همان‌طورکه قبلاً نیز در پاسخ به سوال “آیا مزوتراپی مو درد دارد” گفتیم به‌طورکلی شدت این درد و رنج با توجه به میزان تحمل فرد متفاوت است. برخی از دستگاه‌های خانگی و کوکتل‌های عمومی نیز وجود دارند، اما قطعاً تأثیر آن به‌اندازه روش درمانی مزو تراپی توسط پزشک نیست و حتی به دلیل عدم دانش و مهارت کافی می‌تواند عوارض جانبی داشته باشد.

 

چرا در مزو مو از کوکتل‌های آلوپاتیم و هومیوپاتی استفاده می‌کنند؟

حال که دانستید نحوه تزریق مزوتراپی مو چگونه است و به سوال “آیا مزوتراپی مو درد دارد” پاسخ دادیم، مهم است که بدانید در مزوتراپی به‌طورکلی از دو نوع کوکتل استفاده می‌شود که شامل کوکتل آلوپاتیک و کوکتل هومیوپاتی است.
کوکتل آلوپاتیک یک روش درمانی مزوتراپی است که تأثیر آن بعد از تزریق فوراً مشخص می‌شود؛ اما کوکتل هومیوپاتی یک روش طبیعی‌تر است که به‌مرور موها را احیا می‌کند و به مو کمک می‌کند تا خود را بهبود بخشد. اثرات طولانی‌مدت با استفاده ترکیبی این دو کوکتل برای مو حاصل می‌شود.
عناصر گیاهی ایجاد شده با محلول آبی بدون استفاده از روغن و اجزای شیمیایی به لطف کوکتل‌ها با هم ترکیب می‌شوند. پس از اعمال این درمان، بدن به‌طور طبیعی برای احیای مو به پتانسیل خود پی برده و فعال می‌شود.

معایب مزو مو چیست؟

هر عمل زیبایی در کنار مزایای مختلفی که می‌تواند برای شما داشته باشد ممکن است معایبی هم ایجاد کند. جنبه منفی مزو تراپی این است که این روش دردناک است، اما این مشکل تا حدی با بی‌حسی موضعی برطرف می‌شود.
همان‌طورکه قبلاً نیز در پاسخ به سوال “آیا مزوتراپی مو درد دارد” گفتیم به‌طورکلی شدت این درد و رنج با توجه به میزان تحمل فرد متفاوت است. میزان درد در طی انجام این روش تحت تأثیر عواملی مانند حساسیت فردی فرد و مهارت پزشک است؛ بنابراین هرچه میزان تبحر و مهارت فرد انجام دهنده مزوتراپی مو با دستگاه یا به‌صورت دستی بیشتر باشد، درد کمتری باید ایجاد شود. بعد از عمل ممکن است مشکلاتی مانند ادم روی پوست ایجاد شود و پوست بیمار مدام خارش داشته باشد. این مشکلات نیز ممکن است با تجویز برخی کرم‌ها و داروها تا حدودی برطرف شود.
از معایب دیگر مزوتراپی ممکن است این باشد که نمی‌توان در یک جلسه درمان را به‌طور کامل انجام داد. بسیاری از روش‌های درمانی پوست و مو مانند لیزر، میکرونیدلینگ، میکرودرم و … هستند که باید بسته به نیاز بیمار بیش از یک جلسه درمان انجام شود تا بهبودی کاملی صورت پذیرد و مزو تراپی نیز از این نوع است.

 

آیا مزوتراپی مو درد دارد و مزوتراپی مو چند جلسه است؟

برای پاسخ به سوال “آیا مزوتراپی مو درد دارد” گفتیم درد مزوتراپی بسته به میزان آستانه فرد دارد و میزان درد برای همه افراد یکسان نیست.
در پاسخ به سؤال “مزوتراپی مو چند جلسه است” باید بگوییم پوست و موی شما در یک مدت زمان طولانی به این حالت رسیده و آسیب‌دیده است؛ بنابراین برای بازسازی و احیا نیز به زمان نیاز دارد. پس باید برای ایجاد نتایج مطلوب کمی صبور باشید و دوره درمان خود را کامل کنید. تعداد جلسات مورد نیاز شما برای مزوتراپی توسط متخصص بعد از بررسی مشکلات مو مشخص می‌شود و به شما خواهند گفت که فاصله زمانی بین جلسات چقدر باید باشد.
برای یک درمان مناسب و متوسط، معمولا به حداقل 10 جلسه درمانی نیاز خواهید داشت. همچنین در طول عمل، لازم است مطمئن شوید که پزشک اقدامات احتیاطی لازم را انجام داده و به‌صورت بهداشتی عمل می‌کند.

 

بعد از مزو مو بیمار باید به چه شرایطی توجه کنید؟

برخی از کارها را نباید بعد از مزو تراپی انجام داد. به‌عنوان‌مثال تا 4 روز نمی‌توانید سر و موهای خود را بشویید. استفاده از آب و شامپو بعد از انجام مزو تراپی تأثیر منفی بر نتایج درمان دارد و روند بهبودی را طولانی‌تر خواهد کرد. از قرار گرفتن در معرض نور خورشید نیز باید به‌شدت اجتناب شود.
همچنین همانطور که قبلا گفتیم ورود به حمام و استخر بعد از عمل ممنوع است. ماساژ دادن ناحیه مو تا زمانی که محل‌های تزریق به‌طور کامل بهبود نیابد، نباید انجام گیرد. علاوه بر این‌ها، استفاده از نوشیدنی‌های الکلی بر اثر مزوتراپی تأثیر نامطلوبی خواهد داشت.

 

هزینه مزو مو چقدر است؟

پس از پاسخ به سوال “آیا مزوتراپی مو درد دارد” باید بگوییم، هزینه مزو تراپی با توجه به ماده مصرفی و تعداد جلسات مورد نیاز شما افزایش یا کاهش می‌یابد. همچنین مکان ارائه خدمات و تبحر پزشک انجام دهنده می‌تواند هزینه مزو تراپی را تغییر دهد.
به همین دلیل هزینه‌ها برای هر بیمار متفاوت بوده و ما نمی‌توانیم هزینه مشخصی را در سایت درج کنیم؛ اما شما می‌توانید قبل از انجام این روش با شماره‌گیری شماره‌های موجود در بخش تماس با ما تا حدودی قیمت‌های اخیر را از طریق همکاران ما استعلام کنید.
هزینه مزو تراپی به طور دقیق بعد از انجام جلسه مشاوره بر اساس نوع ترکیبات مورد نیاز و تعداد جلسات درمانی برای شما مشخص می‌شود.

 

عوارض مزو مو چیست؟

به‌طورکلی اگر برای انجام مزوتراپی به یک مرکز تخصصی معتبر و یک متخصص با مهارت بالا مراجعه کنید و همچنین مراقبت‌های لازم بعدازآن را به درستی و کامل انجام دهید، معمولاً این روش عوارضی را ایجاد نخواهد کرد. بااین‌حال برخی از عوارض احتمالی بخصوص در محیط‌های غیر استریل و در صورت انجام این روش توسط افراد غیرحرفه‌ای عبارت‌اند از:

• حالت تهوع
• درد
• حساسیت
• ورم
• خارش
• سرخی
• کبودی
• برجستگی در محل تزریق
• لکه‌های تیره پوست
• راش
• عفونت
• زخم‌ها

سخن پایانی

در این مقاله به سوال “آیا مزوتراپی مو درد دارد” پاسخ دادیم و بیان کردیم که مزو تراپی یک روش بسیار عالی برای درمان بسیاری از مشکلات مو اعم از ریزش مو، شوره سر، کدر شدن موها، شکنندگی و نازک شدن موها و … است.
به‌طورکلی این روش می‌تواند موهای آسیب‌دیده را به‌خوبی بازسازی و احیا کند؛ اما ترکیباتی که برای مزوتراپی استفاده می‌شود برای هر بیمار متفاوت است و تنها متخصص پوست و مویی که در این زمینه تجربه دارد می‌تواند بهترین ترکیب را مشخص کند؛ بنابراین به فکر انجام این روش در مراکز غیرحرفه‌ای یا خانه نباشید؛ زیرا این کار نه‌تنها موهای شما را بهبود نمی‌دهد، بلکه ممکن است آسیب‌های بیشتری ایجاد کرده و وقت و هزینه شما را نیز به هدر دهد.
شما می‌توانید برای گرفتن بهترین مشاوره توسط متخصصانی باتجربه و ماهر در این زمینه به مرکز تخصصی زیبایی ما نیز مراجعه کنید. جهت گرفتن وقت مشاوره از طریق لینک‌های موجود در سمت چپ صفحه با ما در ارتباط باشید.