مزوتراپی یک روش درمانی برای بسیاری از موارد می باشد که ما در این مقاله به بخش های مختلف مزوتراپی‌مو می پردازیم. مزوتراپی‌مو برای خانم ها و آقایان نیز مناسب می باشد. اما نکته دیگری که بسیار پر اهمیت است، سن مناسب مزوتراپی مو می باشد زیرا سن مناسب مزوتراپی مو در ماندگاری مزوتراپی و رویش مجدد موهای آسیب دیده بسیار تاثیر گذار است. در ادامه این مقاله مطالب مهمی درباره مزوتراپی چیست؟ سن مناسب مزوتراپی مو، اسم آمپول مزوتراپی مو، مزوتراپی مو در خانه، ماندگاری مزوتراپی مو و… را در برای مطالعه شما قرار می دهیم.

right-age-hair-mesotherapy

آنچه در این مقاله می خوانید :

مزوتراپی و سن مناسب مزوتراپی مو

مزوتراپی یکی از بهترین روش های درمانی برای زیبایی و جوان سوازی می باشد زیرا از این طریق چربی های اضافه بدن را از بین می برند و طی انجام این روش مواد معدنی، انواع ویتامین، عصاره گیاهی و دیگر مواد شیمیایی لازم را به پوست تزریق می کنند. به طور کلی در مزوتراپی جراحی و برش انجام نمی شود به همین منظور این روش جوان سازی جزو روش های غیرتهاجمهی می باشد. افرادی که با مشکلات ریزش مواجه می شوند بایستی بدانند که سن مناسب مزوتراپی مو در رشد و ترمیم مو بسیار مهم هستند. مزوتراپی کاربردهای درمانی بسیار پراهمیتی دارد اما در گذشته فقط برای تسکین درد از این روش استفاده می کردند، حال با کمک و پیشرفت علم پزشکی از جمله کاربردهای مهم مزوتراپی را در اختیار شما قرار می دهیم.

• مزوتراپی در درمان کردن ریزش مو و رشد بیشتر موها بسیار تاثیر گذار می باشد.
• مزوتراپی می تواند سلولیت را درمان کند و در ناحیه باسن و ران پوست را سفت کند.
• در جوان سازی پوست بسیار تاثیر گذار است زیرا می تواند به طور مستقیم پوست را آب رسانی کند.
• یکی دیگر از کاربردهای مهم در مزوتراپی از بین بردن چربی های اضافه بدن می باشد و این امر به کاهش وزن بسیار کمک می کند.
• لک های پوستی را از بین می برد و موجب می شود که پوست روشن تر شود.

مزوتراپی مو

همانطور که می دانید مزوتراپی یکی از روش های جوان سازی مدرن می باشد افراد بایستی برای انجام آن بازه زمانی یا به عبارت دیگر سن مناسب مزوتراپی مو را در نظر بگیرید. در روش مزوتراپی‌مو به طور مستقیم تزریق به سر انجام می شود. این تکنیک بافت همبند، اپیدرم، گردن خون و دستگاه ایمنی و حسی، عصبی را تحت تاثیر قرار می دهد و عملکرد این موارد را بهبود می دهد.طبق تحقیقات و تجربه ثابت شده، مزوتراپی‌مو می تواند طاسی را درمان کند و فرد مجدد رویش مو را داشته باشد همچنین یکی دیگر از مزایای مهم این روش از بین بردن ریزش مو می باشد.
مزوتراپی‌مو با رسشاند و تامین مواد مغذی می تواند سلول های پوستی و فولیکول های مو را بازیابی و تقویت کند و همین امر موجب می شود که رشد مو تحریک شود و از ریزش و طاسی جلوگیری شود. از جمله مواردی که می تواند بر روی تحریک شدن رشد مجدد مو تاثیر بگذارد عبارت اند از:

• دوتاستراید
• ماینوکسیدیل
• بیوتین
• فیناستراید
• سیلیسیک آلی
• PRP
• ویتامین ها

به طور کلی مزوتراپی سر به دو دسته تقسیم می شود. دسته اول مواد اصلی که تایید شده توسط fda می باشد و دسته دومی که شامل مواد مکمل بهود دهنده می باشند. به طور کلی بایستی بدانید که تزریق ترکیبات مزو لازم است توسط fda تایید شده باشد اما در شرایط دوم فرمول استانداری در ترکیب ها وجود ندارد به همین منظور مقدار ویتامین ها، آنزیم ها، داروها، عصاره گیاهی و طبیعی و هورمون ها با توجه به عمل و تجربه دکتر زیبایی تزریق می شود.

 

مزوتراپی برای تقويت مو و سن مناسب مزوتراپی مو

همانطور که در موارد قبل ذکر نموده ایم، مزوتراپی برای بسیاری از موارد جوان سازی مفید و مناسب می باشد اما ما در این بخش می خواهیم یکی از مهم ترین کاربردهای مزوتراپی که که تقویت مو می باشد را مورد بررسی قرار بدهیم. همه افراد بعد از رسیدن به سن بلوغ بایستی یک سری موارد را به منظور تقویت مو رعایت کنند بنابراین در نظر گرفتن سن مناسب مزوتراپی مو در تقویت مو بسیار تاثیر گذار است. مزو تراپی در تقویت مو نقش به سزایی دارد زیرا ویتامین های لازم برای تقویت و رشد مو را به پوست سر تزریق می کند و با این در بهبود جریان خون بسیار موثر می شود. همانطور که در موارد قبل ذکر نموده ایم، مواد ترکیبی موجود در مزوتراپی شامل مواد شیمیایی خاص، ویتامین ها، آنزیم ها و اسیدهای آمینه می باشد که تزریق این موارد طبق نیاز بیمار و نظر پزشک انجام می شود. مزوتراپی با ترمیم کردن هورمون ها به رشد کردن موها بسیار کمک می کنند. شما عزیزان می توانید برای انجام و مشاوره مزوتراپی به سایت کلینیک elizeclinic مراجعه نمایید.
شانس موفقیت رشد مو در مزوتراپی 90 درصد می باشد زیرا مزوتراپی با بهبود بخشیدن به جریان خون در قسمت سر بر روی فولیکول مو تاثیر می گذارد و باعث می شود که رشد مو تقویت شود.

 

علت انجام مزوتراپی مو

با مطالعه موارد فوق متوجه می شوید که مزوتراپی برای درمان ریزش مو می تواند بسیار حائز اهمیت باشد و همچنین باعث می شود ریزش مو توقف پیدا کند و فولیکول ها برای رشد مجدد موها تحریک شوند.زیرا با تزریق مواد مورد نیاز به سر باعث می شود که فولیکول ها ترمیم شوند و سلول های پوستی بازسازی شوند و این امر موجب می شود که رویش جدید اتفاق افتد.
در موهای کاشته شده بعد از دوهفته موها ریزش پیدا می کنند و موهای جدید طی دوماه رشد جدید را شروع می کنند و با بهبود جریان خون، مواد مغذی به فولیکول ها می رسند و باعث می شوند که مو برای رویش جدید تحریک شود این امر نیز بسیار مهم و مناسب می باشد اما مزوتراپی یک روش درمانی می باشد و نمی گذارد مو ریزش پیدا کند و با تقویت مستقیم سر و بهبود گردش خون موهای آسیب دیده را ترمیم می کند و سپس رشد مو چند برابر می شود بسیاری از افراد مزوتراپی را بعد از انجام کاشت مو نیز انجام می دهند زیرا این روش باعث می شود که فرد نتیجه دلخواهی بعد از انجام کاشت مو به دست آورد.

 

فوايد انجام مزوتراپی مو و سن مناسب مزوتراپی مو

انجام مزوتراپی فواید بسیاری دارد زیرا با افزایش جریان خون در پوست سر باعث می شود که فولیکول مو تقویت شود و فرد از ریزش مو خلاصی یابد همچنین مزوتراپی با تزریق مواد های مورد نیاز به سر می تواند از طاسی جلوگری کند امروز مزوتراپی در بین افراد و پزشکان متخصص پوست و مو از محبوبیت بالایی قرار دارد. مزو تراپی مو نه تنها ریزش مو را از بین می برد بلکه به مو انعطاف و درخشندگی نیز می بخشد. افرادی که موهای آسیب دیده به دلیل رنگ کردن یا سشوار و اتو حرارتی و… دارند بعد از انجام مزوتراپی‌مو شاهد بهبودی تارهای آسیب دیده مو می شوند.
به طور کلی بهتر است قبل از شروع درمان ریزش مو و ترمیم تارهای آسیب دیده مو، اطلاعات کافی در زمینه مزوتراپی اعم از عوارض و فواید به دست آورید و سن مناسب مزوتراپی را در نظر بگیرید تا انتظارات غیر واقعی در طی جلسات نداشته باشید. از جمله مهترین مزایای مزوتراپی‌مو به شرح زیر می باشد:

• مزوتراپی‌مو باعث می شود که فولیکول تحریک شود و همین امر موجب شود که فاز رشد مو فعال شود.
• مزوتراپی‌مو می تواند ریزش مو را از بین ببرد و به افزایش رشد مو و ترمیم موهای آسیب دیده کمک کند.
• مزوتراپی می تواند ریشه موهای از دست رفته را نیز ترمیم کند.
• مزوتراپی برای تقویت مو بسیار مناسب می باشد.
• یکی دیگر از مزایای مزوتراپی از بین رفتن شوره سر، خوش حالتی و حفظ رنگ دانه در مو می باشد.

*پزشک متخصص مربوطه در برخی مواقع به مراجعان خود پیشنهاد می کند که در کنار روش مزوتراپی از روش درمانی پی آر پی نیز استفاده کنند تا بتوانند زود تر به نتیجه دلخواه خود برسند. در برخی موارد افراد به دلیل داشتن ریزش موی شدید بایستی پیوند مو انجام دهند تا بتوانند فرایند درمان مو را کامل انجام دهند و به نتیجه مثبت برسند.

عوارض انجام مزوتراپی مو

افراد می توانند با انتخاب پزشک متخصص و باتجربه عوارض مزوتراپی را از بین ببرند زیرا به طور کلی انجام مزوتراپی هیچ گونه عوارض جانبی ای ندارد یا دارای عوارض خطرناک و جدی نمی باشد. این عوارض کم خطر زمانی اتفاق می افتد که فرد در انتخاب پزشک کوتاهی کرده باشد و پزشک مناسبی برای انجام مزوتراپی‌مو انتخاب نکرده باشد. از جمله عوارض که ممکن است برای برخی از افراد اتفاق افتد و بعد از مدت کوتاهی از بین برود، به شرح زیر می باشد:

• سردرد: سردرد یکی از عوارضی است که می تواند بعد از انجام مزوتراپی به وجود آید اما این عارضه نگرانی ندارد و بعد از گذشت یک روز از بین می رود.
• حساسیت: زمانی که فرد به ترکیب محلول تزریق حساسیت داشته باشد، با علائم هایی رو به رو می شود. پزشک متخصص برای جلوگیری از وقوع هرگونه حساسیت آزمایشات و معاینات دقیقی را قبل از تزریق ترکیبات مزوتراپی انجام می دهد.
• تورم و کبودی: در تزریق مزوتراپی ممکن است به دلیل ترکیبات خاصی، تورم و کبودی ایجاد شود اما این عوارض بعد از گذشت 3 الی 4 ساعت پس از تزریق از بین می رود و جای نگرانی ندارد.
• عفونت: عفونت یکی از عوارضی است که اتفاق افتادن آن بسیار نادر است اما در برخی مواقع ممکن است با عدم رعایت، با انجام تزریق ساده نیز افراد دچار عفونت شوند.
دیگر مواردی که ممکن است در برخی از افراد به وجود آید شامل قرمز شدن پوست، حالت تهوع، کبودی و خارش، برجسته شدن محل تزریق، تیره شدن پوست و پیدایش لکه، راش و… می باشد.

 

سن مناسب مزوتراپی ‌مو

ریزش مو می تواند برای بسیاری از افراد در سن های مختلف اتفاق افتد به همین منظور راه راه درمان ریزش مو در افراد متفاوت می باشد. به عوان مثال فردی که سن 25 سال دارد می تواند برای مزوتراپی‌مو اقدام کند و نتیجه مثبتی دریافت کند زیرا این عدد شامل سن مناسب برای مزوتراپی‌مو می باشد. به طور کلی سن مناسب مزوتراپی مو در یک بازه سنی معینی انجام می شود زیرا در این بازه سنی فرد نتیجه دلخواه تری را به دست می آورد. سن مناسب مزوتراپی مو در خانم ها و آَقایان از 18 سالگی تا 35 سالگی می باشد. افراد زیر 18 از نظر قانونی نمی توانند این تکنیک را انجام دهند. همانطور که می دانید در روند انجام تزریق بسیاری از مواد معدنی، ویتامین های مورد نیاز، آنزیم ها و … را به پوست سر تزریق می کنند تا با کمک این روش جریان خون بهبود یابد و موهای آسیب دیده فرد رشد مجدد داشته باشند.

 

اسم آمپول مزوتراپی ‌مو

داروهایی که در مزوتراپی‌مو به کار می روند، دو دسته هستند (داروهای خالص، داروهای از پیش مخلوط شده). این داروها بستگی به هدف درمان و طرز استفاده دارند و از ترکیبات مفید بسیاری تشکیل شده اند. مواد تزریقی در مزو تراپی شامل ترکیب هایی همچون آنزیم ها، ویتامین ها، مواد معدنی، مواد افزایش دهنده جریان خون (بوفلومدیل، پنتوک‌سیفیلین، میانوکسیدیل)، داروی بی حسی، داروی هورمونی، کلسی تونین و آمینو اسید می باشد. بهتر است برای انجام مزوتراپی‌مو اسم آمپول مزوتراپی مو را از پزشک خود بپرسید و تحقیقات لازم درباره آن آمپول انجام دهید تا بدانید مورد تایید سازمان غذا و دارو می باشد یا خیر.

انواع مختلف اسم آمپول مزوتراپی مو

توسکانی
رویتاکر
کوکتل مزو فیوژن
کوکتل مزو آروما

 

مزوتراپی ‌مو در خانه

ریزش مو یکی از مشکلاتی شاعی می باشد و ممکن است برای بسیاری از افراد در تمامی دنیا به وجود آید بهترین روش برای درمان ریزش مو و ترمیم متارهای آسیب دیده مو مزوتراپی‌مو می باشد اما ممکن است به دلیل داشتن محدودیت سن مناسب مزوتراپی مو، همه افراد نتوانند تا قبل از 18 سالگی از این روش استفاده کنند. بنابر این مزوتراپی مو در خانه انجام می دهند. مزوتراپی مو در خانه شامل تزریق نمی شود بلکه روش های خانگی آسان تری دارد.

انواع روش های مزوتراپی مو در خانه:

• ماینوکسیدیل: این مواد را می توان بدون تجویز پزشک تهیه نمود مانند شامپو استفاده کرد. ماینوکسیدیل برای زنان روزی یک بار و برای آقاین روزی دوبار مناسب است. با استفاده از این دارو به مدت 6 ماه می توانید نتیجه دلخواهی به دست آورید.
• فیناستراید: فیناستراید یک قرص تجویزی برای رشد مجدد موی مردان می باشد اما این دارو عوارض جانبی مانند کاهش میل جنسی، سرطان پروستات را نیز به همراه دارد.
• مصرف ویتامین: از دیگر روش های مزوتراپی مو در خانه ویتامین هایی همچون ویتامین d ،b ،a ، e، زینک، آهن و.. می توانند، در رشد مجدد مو بسیار تاثیر بگذارند. بنابر این بایستی ویتامین های مورد نظر بدن خود را تامین کنید.
• تغییر برنامه زندگی: خواب کافی، رژیم غذایی مناسب، ورزش در رشد موی سالم بسیار تاثیر گذار است اگر فرد این موارد را رعایت نکند با مشکلات ریزش مو مواجه می شود.
• پرهیز از استرس: ضربه روحی و استرس ماز رشد مجدد فولیکول ها جلوگیری می کند و نمی گذارد مو روند طبیعی خود را طی کند و فرد دچار ریزش مو می شود.
• ماساژ پوست سر: ماساژ پوست سر توسط روغن و ماسک های مو با تحریک جریان خون می تواند به رویش جدید مو کمک کند.
• شست و شوی درست: بهتر است برای شست و شوی سر ابتدا شامپوی مناسب با موی خود را انتخاب کنید سپس با شستن به موقع چربی پوست را کنترل کنید.
• استفاده از روغن های گیاهی: روغن گیاهی جریان خون را بهبود می بخشد و باعث می شود مو تغذیه شود. از جمله روغن های مناسب برای رشد مو شامل روغن ماهی، رزماری، شمعدانی، نارگیل، لیو و .. می باشند.
• مصرف آب برنج: شست و شو با آب برنج برای رشد مجدد مو بسیار مناسب می باشد بنابراین موهای خود را توسط آب برنج شست و شو نمایید سپس بعد از گذشت 20 دقیقه سر خود را با شامپو بشویید.

ماندگاری مزوتراپی مو و سن مناسب مزوتراپی مو

مزوتراپی یکی از روش های مهم در جوان سازی و زیبایی مجدد مو می باشد و می تواند تاثیر به سزایی در عوامل مختلفی مانند پوست، بگذارد. بنابراین افرادی که مشکلات ریزش مو یا طاسی دارند می توانند از این روش استفاده کنند و در ماندگاری مزوتراپی تردید نداشته باشند زیرا ماندگاری مزوتراپی مو در مقایسه با روش های دیگر بیشتر می باشد. اما به طور کلی ممکن است مزوتراپی در جوانسازی پوست ماندگاری موقت داشته باشد اما بایستی بگوییم که این ماندگاری به عوامل مختلفی بستگی دارد که در این پاراگراف به آن ها پی می بریم.

1. تخصص و مهارت پزشک در ماندگارای مزوتراپی‌مو بسیار مهم و تاثیرگذار می باشد به همین منظور افراد بایستی برای انتخاب پزشک متخصص مربوطه تحقیقات لازم را انجام دهند تا هیچ نوع نگرانی در ماندگاری مزوتراپی مو نداشته باشند.
2. همه روش هایی که به رویش مجدد مو کمک می کنند به مراقبت های مخصوصی احتیاج دارند. افراد بایستی بعد از انجام مزوتراپی‌مو به توصیه های پزشک برای ماندگاری مزوتراپی مو توجه داشته باشند و اقدامات لازم برای نتیجه دلخواه خود اننجام دهند زیرا این اقدامات می توانند در طولانی شدن و ماندگاری مزوتراپی مو بسیار تاثیر گذار باشند.
3. به طور کلی افرادی که برای مزوتراپی اقدام می کنند از نظر رویش مو و پوست باهم متفاوت هستند. بنابراین این تیپ پوستی بر روی ماندگاری مزوتراپی مو تاثیر می گذارد به همین علت ماندگاری در افراد متفاوت می باشد.

سخن آخر

با خواندن موارد فوق مطلع می شوید که ممکن است ریزش مو در هر سنی برای همه افراد اتفاق افتد اما سن مناسب مزو تراپی در نتیجه تقویت و رشد مو بسیار تاثیر گذار می باشد بنابراین افرادی که با ریزش مو مواجه هستند بایستی بازه سن مناسب مزوتراپی مو را در نظر بگیرند. ما در این مقاله اطلاعات کافی و مورد نیاز در رابطه با سن مناسب مزوتراپی مو، مزوتراپی مو در خانه، ماندگاری مزوتراپی مو، اسم آمپول مزوتراپی و… را برای شما شرح داده ایم. امیدواریم از خواندن موارد فوق لذت برد باشید.