زالو، کلمه‌ای که با شنیدن آن تصویری از یک کرم سیاه، لزج و نه‌چندان زیبا در ذهنمان شکل می‌گیرد. جالب است بدانید که از روشن شدن پوست با زالو درمانی نیز استفاده می‌شود. مواد موجود در بزاق دهان زالو، تأثیر بسزایی بر درخشندگی و شفافیت پوست دارد. از طرفی با گسترش روش‌های مدرن مراقبت پوستی و باتوجه‌به عوارض و هزینه‌های گزافی که استفاده از آن‌ها دارد، زالو برای روشن شدن پوست صورت، گزینة مناسبی جهت برگرداندن شفافیت پوست است. در ادامة این مطلب با ما همراه باشید تا با روشن شدن پوست با زالو درمانی و سفید شدن پوست صورت سبزه بیشتر آشنا شویم.

 

همه چیز درباره روشن شدن پوست با زالو درمانی

 

 

چگونه از زالو برای روشن شدن پوست استفاده می‌شود؟

زالو پس از قرارگرفتن روی پوست، بزاق دهان خود را بر روی پوست ترشح می‌کند. بزاق دهان زالو، حاوی آنزیم‌هایی است که دارای خواص ضدانعقادی و گشادکنندة عروق بوده و به بهبود گردش خون در عروق کمک می‌کنند. بزاق دهان زالو حاوی آنزیم‌هایی از قبیل اگلین، هیرودین، بدلین و اگراز بوده که با خاصیت ضدانعقادی و گشادکنندگی عروق، به گردش خون در عروق کمک می‌کنند. با بهبود گردش خون عروق، تیرگی و کدری پوست بهبود می‌یابد و این‌گونه، روشنی پوست بوسیله استفاده از زالوی درمانی می‌تواند کمک‌کننده باشد.

 

آیا از نوع خاصی از زالو، برای روشن شدن پوست با زالو درمانی استفاده می‌شود؟

بله. برای مقاصد زیبایی از زالوهای کوچک استفاده می‌شود. زالوها دارای 3 فک و دندان‎هایی هستند که با استفاده از آن‌ها موضع را سوراخ کرده و شروع به خون‌خواری می‌کنند. زالوهای بزرگ برای مقاصد زیبایی مناسب نیستند و ممکن است جای دهان آن‌ها برای مدت طولانی باقی بماند.

 

آیا روشن شدن پوست با زالو درمانی دردناک است؟

خیر. در بزاق دهان زالو موادی وجود دارد که به‌عنوان بی‌حس‌کننده عمل کرده و موضع خونخواری زالو را بی‌حس می‌کند. پس نگران نباشید. به‌جای اینکه از روش‌های تهاجمی و گران‌قیمت مدرن برای ترمیم و جوان‌سازی پوست خود استفاده کنید، با هزینة بسیار کمتر، بدون درد و ریسک اعمال جراحی و تهاجمی، روشنی پوست بوسیله استفاده از زالوی درمانی را امتحان کنید.

 

آیا روشن شدن پوست با زالو درمانی خطرناک است؟

روشنی پوست بوسیله استفاده از زالو درمانی، یک روش طبیعی و بی‌خطر برای جوان‌سازی پوست است. در بزاق دهان زالو موادی با خاصیت ضدعفونی‌کننده وجود دارد که به‌عنوان یک آنتی بیوتیک عمل می‌کند. قبل از شروع خون‌خواری، زالو بزاق دهان خود را بر سطح پوست ترشح کرده و موضع خون‌خواری را ضدعفونی می‌کند. سپس بادکش‌های دهان خود را بر موضع قرار داده و مکش ایجاد می‌کند. پس موضع خون‌خواری، کاملاً تمیز است.
پس از به‌کارگیری روش روشنی پوست با استفاده از زالوی درمانی ، باتوجه‌به وجود مواد گشادکنندة عروق و ضدانعقاد در بزاق زالو، به محل خون‌خواری زالو به مدت 8-12 ساعت خون‌ریزی دارد. جریان‌یافتن خون رو به سطح پوست، باعث خروج آلودگی‌ها و مانع ورود آلودگی شده و این امر به‌عنوان یک عامل محافظت‌کننده در برابر عفونت در روش روشنی پوست بوسیله استفاده از زالو درمانی، تلقی می‌شود.

 

آیا درمان روشن شدن پوست با استفاده از زالو درمانی عوارضی دارد؟

روشنی پوست بوسیله استفاده از زالوی درمانی هم مانند هر روش درمانی دیگر، می‌تواند عوارضی داشته باشد. از جمله عوارض زالو درمانی می‌تواند به موارد زیر شار کرد:

 

آیا روشن شدن پوست با استفاده از زالو درمانی، نیاز به آمادگی خاصی دارد؟

جهت انجام درمان روشنی پوست بوسیله استفاده از زالوی درمانی ، به مراکز معتبر تخصصی طب سنتی مراجعه کنید. باید مطمئن شوید که زالوی استفاده شده قبلاً برای کسی استفاده نشده باشد. به عبارتی در مراکز درمانی معتبر، از هر زالو فقط یک‌بار جهت درمان روشنی پوست با استفاده از زالو درمانی استفاده می‌شود.
زیرا باتوجه‌به اینکه زالو از خون شما تغذیه می‌کند، هرگونه میکروبی که در خون شما وجود داشته باشد، به بدن این زالو وارد شده و در صورت استفادة مجدد برای افراد دیگر بیماری‌زاست.
موضعی که برای روشنی پوست بوسیله استفاده از زالوی درمانی انتخاب می‌شود، باید تمیز و عاری از مو و هرگونه آلودگی باشد.
یک روز قبل از زالوی درمانی ، حتماً با مشورت پزشک، از آسپرین، کلوپیدوگرل، وارفارین و سایر داروهای ضدانعقاد خون استفاده نکنید.
پس از درمان روشنی پوست با زالو درمانی، تا یک هفته پوست مستعد حساسیت است. پس، از مواد شویندة عطردار، تا یک هفته پس از درمان روشنی پوست بوسیله استفاده از زالوی درمانی خودداری کنید.
پانسمان موضعی که برای روشن شدن پوست با استفاده از زالوی درمانی انتخاب کردید را، تا 24 ساعت باز نکنید.
پس از زالو درمانی، فعالیت بدنی شدید نداشته باشید و استراحت کافی داشته باشید.

 

آیا روشن شدن پوست با زالو درمانی برای همة افراد مناسب است؟

خیر. با اینکه زالوی درمانی روش ایمنی است، همچنان برخی افراد نباید زالو درمانی انجام دهند.
افرادی که نباید زالوی درمانی انجام دهند عبارت‌اند از:

 

روشن شدن پوست با زالو درمانی و سایر کاربردهای زالو درمانی

زالوی درمانی در طب سنتی کاربردهای بسیار گسترده و متنوعی دارد. از زالو درمانی در حوزه‌های مختلف پزشکی و سلامت استفاده می‌شود که برخی از آن‌ها عبارت‌اند از:

 

مقایسة روشن شدن پوست با زالو درمانی با روش‌های مدرن

استفاده از زالو برای روشن شدن پوست یک روش از طب سنتی و ایمن، کم‌هزینه و آسان است که با بهبود گردش خون در پوست شما، باعث رفع لخته و درخشندگی و شفافیت پوست شما می‌شود. در روش مدرن روشن کردن پوست ، با استفاده از دستگاه‌ها و مواد شیمیایی خاص، به‌صورت تهاجمی به روشن‌کردن پوست شما می‌پردازند که ممکن است باعث آسیب شدید پوست شما شود. همچنین روش مدرن روشن‌کردن پوست، گران‌قیمت بوده و باتوجه‌به اینکه نیاز به جلسات متعدد برای نتیجه‌گرفتن دارد، از نظر اقتصادی اصلاً به‌صرفه نیست.
انواع روش‌های مدرن برای روشن شدن پوست که ممکن است به‌جای روشن کردن پوست بوسیله زالو بکار روند، عبارت‌اند از:

 

توصیه‌هایی برای بهبود نتیجة روشن شدن پوست با زالو درمانی

راه‌هایی وجود دارد که می‌تواند نتیجة بهتری از روشن کردن پوست بوسیله استفاده از زالوی درمانی بگیرید. بعضی از آن‌ها عبارت‌اند از:

 

سخن پایانی

پوست ما بزرگ‌ترین عضو بدن ما، باارزش‌ترین لباس ما و اولین سد دفاعی بدن ماست. پس محافظت از پوست چه از نظر زیبایی و چه از نظر سلامتی اهمیت بسیار بالایی دارد. باتوجه‌به عوارض و هزینه‌های گزاف درمان‌های مدرن و تهاجمی پوست، بهتر است روشن شدن پوست با زالو درمانی را امتحان کنید که منجر به درخشندگی و شفافیت پوست شما می‌شود.
دقت کنید که برای انجام زالوی درمانی ، به متخصص این کار مراجعه کنید. حتی زالوی درمانی که روش ایمنی است، درصورتی‌که توسط فرد غیرمتخصص انجام شود می‌تواند عوارضی از قبیل عفونت، حساسیت داشته باشد. در صورت تمایل به زالو درمانی، می‌توانید به کلینیک ما مراجعه کنید تا زیر نظر افراد متبحر و متخصص روشن شدن پوست با زالو درمانی را تجربه کنید و از پوست شفاف و شاداب خود لذت ببرید.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *