دستگاه الانگوس ،دستگاهی است که توسط امواج رادیوفرکانس کارمی کند.

این دستگاه با دارا بودن دوفرکانس۰٫۵ Mhz  و۰٫۳ Mhz  ،امکان تنظیم عمق نفوذ،مجهزبودن به هردوهندپیس CET و RET واستفاده ازپروب های باقطرهایی متفاوت،اثرات درمانی چشمگیری را در درمانهای نیازمند امواج رادیوفرکانس به ارمغان آورده است.

آنچه در این مقاله می خوانید :

رادیوفرکانسی چیست؟

عبور ذرات شارژ شده دریک مداربسته بصورت امواج الکترومغناطیسی،تولیدجریان رادیو فرکانس می نماید. زمانی که امواج رادیوفرکانس ازیک بافت عبور می کنند،بامقاومت بافتی مواجه شده،انرژی خودرابصورت افزایش دما دربافت موردنظراعمال می کنند. هرچه مقاومت بافت هادربرابر عبور جریان بیشتر باشد،میزان افزایش دما درآن بافت بیشتراست و از آنجائی که بیشترین مقاومت مربوط به پوست وبافت چربی است،عبورجریان رادیوفرکانس موجب افزایش دما دراین بافت ها می شود. بسته به فرکانس دستگاه و میزان مقاومت بافتها،سیستمهای مجهز به رادیوفرکانس،دارای مکانیسمهای اثرمتفاوتی هستند.

مکانیسم اثرامواج رادیوفرکانس:

۱-اثر در پوست:

امواج رادیوفرکانس باافزایش دمای درم تاحدود ۶۰-۵۵ درجه،موجب تحریک فیبروبلاستها به ساخت کلاژن می شود. ازطرف دیگر فرآیند Collagen Remodeling اتفاق می افتد،که نتیجه آن،تبدیل کلاژنهای آسیب دیده،به انواع دارای حداکثر قدرت بیولوژیک است.

این مکانیسم،باافزایش قوام والاستیسیته پوست همراه بوده،لیفتینگ وجوانسازی پوست و رفع ضایعات پوستی راکه نیازمند ترمیم ساختارکلاژن وافزایش Turn Over سلولی هستند ،موجب می شود.

جهت دستیابی به حداکثر نتیجه درمانی درپوست،یک هندپیس تری پلار در دستگاه الانگوس تعبیه شده است. این هندپیس دارای توان بالایی است وفاصله بین الکترودهای آن طوری تنظیم شده است که حداکثرعمق نفوذ تا پوست بوده،افزایش حرارت درچربی هیپودرمی اتفاق نیافتد.

۲-اثردربافت چربی:

مقاومت بافت چربی به امواج رادیوفرکانس تاحدی است که موجب افزایش دمای بافت چربی شده،لیزچربی را موجب می شود. ازطرف دیگر،افزایش جریان خون و لنف که ناشی ازافزایش حرارت دربافت چربی می باشد،موجب کمک به درمان ظاهرپوست پرتقالی سلولیت خواهد شد.

دستگاه رافوس جهت اثردربافت چربی از پروبهای مونوپلارCET و RET استفاده می کند. جهت ازبین بردن چربی درنواحی باضخامت کمتر و نیزرفع ظاهرپوست پرتقالی سلولیت،پروبCET وجهت رفع چربی های موضعی باضخامت بیشتر،ازپروبRET استفاده می شود.

۳- عوارض :

دستگاه پیکرتراش الانگوس بر عکس سایر روشهای چربی زدایی و پیکرتراشی همانند لیپوماتیک و لیپوساکشن فاقد هر گونه بی حسی و بی هوشی و عوارض می باشد و استفاده از آن به همین دلایل در تمام دنیا در حال افزایش روز افزون است. کلینیک الیزه به عنوان مجری انحصاری دستگاه الانگوس مفتخر است که این خدمات را به شما ارایه میدهد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *