رنگ چهره یکی از فاکتورهای تعیین کننده زیبایی است. بدون تردید، زیبایی پوست بر زیبایی چهره تاثیر زیادی دارد. منظور از پوست زیبا، پوستی روشن و شفاف است که ردی از لک‌های مختلف، آکنه و جای جوش در آن نمی‌بینید. ما در این مقاله سفید شدن پوست صورت سبزه با لیزر را به شما معرفی می‌کنیم تا با بهره مندی از سفید شدن پوست صورت سبزه ، روشنی، شفافیت و زیبایی را به پوست خود بازگردانید.

Varicose-veins-groin

سفید شدن پوست صورت سبزه با لیزر

روشن شدن پوست صورت سبزه با لیزر، یک قدم شما را به زیبایی نزدیک می‌کند. همانطور که می‌دانید عوامل متعددی سفیدی و شفافیت پوست صورت را تهدید می‌کند؛ از جمله آلودگی هوا، ژنتیک، ابتلا به برخی بیماری ها، قرار گرفتن در معرض نور خورشید و… که همگی دست به دست هم می‌دهند و با ایجاد رنگدانه و مسدود کردن منافذ پوستی، زمینه را برای برنزه شدن فراهم می‌کنند.
برای دستیابی به پوستی روشن و شفاف، می‌توانید ده‌ها روش متفاوت را امتحان کنید و به نتیجه هم برسید. مثلاً بلیچینگ؛ اگرچه بلیچینگ، راهکاری موثر برای کاهش لکه‌های تیره پوستی و روشن کردن آن است اما دارای مقادیر فراوانی از سفید کننده‌های شیمیایی است که تاثیر مخربی بر روی پوست دارند.
از سایر روش‌های روشن کردن رنگ پوست، مثل استفاده از گلوتاتیون یا ترانگزامیک اسید نیز می‌تواند کارساز باشد. البته این نکته را به خاطر بسپارید که هیچ کدام از این روش‌ها نمی‌تواند رنگ پوستی را که به طور ذاتی رنگدانه‌های زیادی دارد، سفید گردانند.
با این حال برای روشن شدن پوست صورت سبزه، بهتر است به سراغ روش‌های طبیعی که آسیبی برای پوست ندارند بروید. روشن شدن پوست سبزه با لیزر، یکی از این راهکارها است که عوارض چندانی ندارد اما نتایج آن همواره مثبت و تا مدت‌ها ماندگار است.
لیزردرمانی پوست، روشی است که در آن، پزشک متخصص از پرتوهای متمرکز نور به منظور از بین بردن آسیب‌های پوستی استفاده می‌کند. در فرایند روشن شدن پوست سبزه با لیزر، سلول‌های پوستی جدید تحریک می‌شوند و رشدی تازه می‌یابند؛ در نتیجه پوست، سفیدتر و روشن‌تر خواهد شد.
پیشینه استفاده از لیزر برای روشن شدن پوست، به امروز و دیروز بازنمی گردد. سال‌های سال است که از این روش برای از بین بردن تیرگی پوست استفاده می‌شود. بسیاری از متخصصین، در موارد بسیاری، لیزردرمانی پوست را به بیماران خود توصیه می‌کنند.
تجربه نشان داده که با استفاده از لیزر، می‌توان لکه‌های تیره‌ای که بر سطح پوست نقش بسته حذف کرد و پوست را چند درجه‌ای روشن‌تر نمود. روشن شدن پوست سبزه با لیزر، عوارض چندانی ندارد و به همین دلیل به عنوان یکی از بهترین روش‌ها شناخته می‌شود.
برای روشن شدن پوست صورت سبزه با لیزر، می‌توان از لیزر تهاجمی استفاده کرد. در این شیوه، بخشی از سطح پوست بخار می‌شود و با آمدن پوست‌های جدید، آن لکه‌های عمیق و تیره قدیمی از بین می‌رود.
روش دیگر، لیزر غیر تهاجمی است که در فرایند آن، پزشک، با تاباندن لیزر به عمیق‌ترین نقاط پوست، رنگ آن را روشن‌تر خواهد کرد. هر کدام از این دو روش، فواید خاص خود را دارد و این متخصص زیبایی است که تصمیم می‌گیرد کدام یک برای شما مناسب‌تر است.

سفید شدن پوست صورت سبزه با لیزر چگونه است؟

تحقیقات نشان داده که لیزر، برای درمان آسیب‌های مختلف پوستی که در اثر افزایش رنگدانه‌های پوست ایجاد شده‌اند و همچنین ناهمواری و تیرگی ناشی از تولید ملانین، موثر است. این رنگدانه‌های پوستی، شامل ملاسما یا لکه‌های قهوه ای، کلوآسما یا ماسک حاملگی، لکه‌های کبدی، لکه‌های ایجاد شده بر اثر افزایش سن و…می‌باشد.
در تکمیل توضیحات خود باید به این اشاره کنیم که ملانین، تعیین کننده رنگ پوست افراد است. بنابراین تیره پوستان، کسانی هستند که ملانین بیشتری دارند. ملانین را سلول‌هایی به نام ملانوسیت می‌سازند. تولید ملانین، از درجه آسیب دیدگی پوست شما، نور خورشید، مواد شیمیایی و… تاثیر می‌پذیرد.
لیزر، لایه بیرونی پوست را از بین می‌برد و با تجزیه بخشی از ملانین، آن را به ذرات میکروسکوپی تبدیل خواهد کرد. بدین ترتیب پوست روشنی و درخشندگی خود را باز می‌یابد. شایان ذکر است که ترکیبات به دست آمده از تجزیه ملانین از طریق دستگاه ایمنی و سیستم دفاعی، سیستم ادراری و گردش خون، دفع خواهد شد.
پرتوهای متمرکز نور، با تحریک ملانین، در ابتدا آن را وا می‌دارند که یک پوسته تیره بسیار نازک بر روی پوست ایجاد کند. این پوسته بسته به شدت تجمع ملانین و ناحیه مورد نظر، به تدریج دفع شده و از بین می‌رود.
به طور خلاصه در لیزردرمانی پوست، انرژی بسیار بالایی که از امواج نوری حاصل شده (دارای طول موج ۵۳۲ یا ۷۵۵ نانومتر)، به سمت بخش‌های آسیب دیده پوست هدایت می‌گردد تا در نقاط هدف، گرما ایجاد شود.
رنگدانه ملانین، آب و هموگلوبین خون که درون بافت پوست وجود دارند، این انرژی را جذب می‌کنند و با تخریب لکه‌های تیره، پوست شما را روشن و شفاف خواهند کرد. در طی جلسه درمانی که برای روشن شدن پوست سبزه با لیزر تدارک دیده شده، از یک دستگاه دستی کوچک استفاده می‌شود.
این دستگاه، حسی شبیه به تماس پوست با یک نوار پلاستیکی را در شما ایجاد می‌کند. همزمان با این دستگاه، پزشک، هوای سرد را روی پوست می‌دمد تا آن را در طول درمان خنک نگه دارد. استفاده از لیزر سفید کننده پوست صورت، یک روش آسان است که سفیدی و روشنی را در کمترین زمان ممکن به پوست شما بازمی گرداند. ضمناً این روش، کاملاً مقرون به صرفه است و به همین دلیل محبوبیت بسیاری دارد.
روشن شدن پوست صورت سبزه با لیزر، به طور میانگین به ۳ تا ۵ جلسه لیزردرمانی نیاز دارد تا به نتیجه مطلوب برسد. همانطور که گفتیم این عمل چند دقیقه بیشتر طول نمی‌کشد و مدت زمان دقیق آن، بستگی به کوچکی یا بزرگی ناحیه تیره سطح پوست شما دارد. برای تیرگی‌های بزرگتر، باید انتظار انجام عمل در ۳۰ دقیقه را داشته باشید.

مزايای ليزر روشن کننده پوست

تاثیر لیزردرمانی در روشن‌تر کردن پوست و نابودی لک‌های صورت، شگفت‌انگیز است. در فرایند روشن شدن پوست سبزه با لیزر، می‌بینیم که با از بین رفتن لکه‌های موثر در ایجاد تیرگی و سبزه شدن، پوست چندین درجه روشن‌تر می‌شود. مزایای لیزر روشن کننده پوست شامل موارد زیر میباشد:

لیزردرمانی پوست، یک روش درمانی سرپایی است که هیچ نیازی به بستری شدن ندارد. فقط اگر لازم باشد، پزشک محل مورد نظر را با دارو، بی‌حس خواهد کرد. آنچه اهمیت دارد این است که معمولاً دردی را در طول لیزردرمانی تجربه نخواهید کرد.

از عوارض سفید شدن پوست صورت سبزه با لیزر چه می دانيد؟

سفید شدن پوست سبزه با لیزر، یک فرایند ایمن است که کمترین عوارض را به همراه دارد؛ البته مشروط بر آنکه به دست متخصصان با تجربه انجام شود که در این صورت، نتایج به دست آمده نیز راضی کننده خواهد بود.
عوارض سفید شدن دائمی پوست سبزه با لیزر بستگی به نوع لیزر دارد. معمولاً در روش‌های غیر تهاجمی، این عوارض اندک و کوتاه مدت است. اما در لیزردرمانی تهاجمی صورت، ممکن است عوارض بین یک تا سه هفته ادامه یابد.
از مهمترین عوارض روشن شدن پوست صورت سبزه با لیزر می‌توان به احساس سوزش، سوختگی، قرمزی و خشکی پوست اشاره کرد. در موارد نادر دیده شده که بیماران، خشکی پوست شدید را تجربه کرده‌اند و بعد از انجام لیزر، جای زخم در صورت‌شان مانده است؛ البته برای مدت کوتاهی! تمامی این‌ها بستگی به تجربه و تخصص پزشک دارد. انجام لیزر در کلینیک‌های غیر تخصصی و در نزد پزشکانی که تجربه کافی در این زمینه ندارند، عوارض بلندمدت و جدی خواهد داشت.

نتايج ليزر روشن کننده پوست صورت

ظهور نتایج نهایی در استفاده از روش‌های مختلف برای روشن کردن پوست تیره، به چندین هفته زمان نیاز دارد. این در حالی است که لیزر روشن کننده پوست صورت، از روش‌های سریعی است که نتایج شگفت‌انگیز حاصل از آن، بلافاصله پس از عمل، قابل مشاهده خواهد بود.
پس از روشن شدن پوست صورت سبزه با لیزر، بلافاصله احساس می‌کنید که پوست‌تان نرم و لطیف شده است. البته باید بدانید که روند بهبود تیرگی پوست و ظهور نتایج مثبت آن، بین ۳ تا ۶ ماه ادامه خواهد یافت.
این درباره روش‌های تهاجمی لیزردرمانی پوست نیز صادق است. لیزر تهاجمی، در یک یا دو جلسه انجام می‌شود و نتیجه آن که رفع لک‌های تیره پوست و روشنی و درخشندگی پوست است، بلافاصله مشهود خواهد بود. اثربخشی روش غیرتهاجمی کمی بیشتر طول می‌کشد و معمولاً به ۱ تا ۵ جلسه درمانی نیاز دارد.

سفید شدن پوست صورت سبزه با لیزر به چند جلسه نياز دارد؟

این سوال بسیاری از متقاضیان انجام لیزر برای سفید شدن پوست است. در واقع آن‌ها می‌خواهند بدانند که برای رسیدن به نتیجه مطلوب از سفید شدن پوست سبزه با لیزر، چند جلسه لیزردرمانی را باید پشت سر بگذارند.
تعداد جلسات مورد نیاز برای لیزر پوست صورت، به پارامترهای مختلفی بستگی دارد. از جمله وسعت ناحیه تحت درمان که هر اندازه بزرگتر باشد، جلسات لیزردرمانی برای رفع آن نیز بیشتر خواهد بود و یا مقاومت پوست که عاملی بسیار مهم است.
روند سفید شدن دائمی پوست سبزه با لیزر، در برخی افراد بسیار سریع پیش می‌رود؛ زیرا پوست‌شان به تغییر مقاوم نیست و در این زمینه انعطاف دارد. سومین عامل، نوع لیزر سفید کننده پوست است. مدل‌های پیشرفته از لیزر، عملکردی سریع و فوق العاده در رفع تیرگی‌ها و روشنی پوست دارد.

دوره بهبودی روشن شدن پوست صورت سبزه با ليزر

دوره بهبودی سفید شدن پوست سبزه با لیزر، یک یا دو هفته به طول می‌انجامد. پس از لیزردرمانی، معمولاً پوست برای چند روز، متورم و قرمز است و احتمال دارد یک الی دو هفته پوسته پوسته و کبود به نظر برسد که کاملاً طبیعی است.
معمولاً در عرض چند هفته پس از درمان، رنگ پوست تغییر می‌کند و سفیدتر می‌شود. اما تا ۶ ماه بعد از لیزردرمانی، پوست به خورشید حساس است و باید مراقب بود.

سفید شدن پوست صورت سبزه با لیزر و مراقبت‌های قبل از انجام آن

کسب آمادگی پیش از لیزردرمانی بسیار مهم است. معمولاً پزشک نکات مهم مراقبتی پیش از سفید شدن دائمی پوست سبزه با لیزر را به بیماران خود خواهد گفت تا با انجام آن، نتیجه بهتری از لیزردرمانی حاصل شود. برخی از این نکات عبارت‌اند از:

مراقبت‌های بعد از سفيد شدن پوست صورت سبزه با ليزر

پس از روشن شدن پوست صورت سبزه با لیزر، تازه مراقبت‌های جدید شروع می‌شود. توجه به این مراقبت ها، برای کسب نتیجه بهتر از رفع تیرگی‌ها و سبزگی پوست، ضروری است و نباید از آن غافل شد.
این پزشک است که توصیه‌ها و دستورات مراقبتی قبل و بعد از عمل را با بیمار خود در میان می‌گذارد. با این حال، ما پیشنهادات عمومی در این باره را برایتان خواهیم گفت. نکات مراقبتی بعد از لیزردرمانی پوست صورت سبزه:

آيا می توان از ليزر برای سفيد کردن پوست بدن استفاده کرد؟

از لیزر سفید کننده پوست، به منظور رفع تیرگی آن بخش‌هایی از بدن استفاده می‌شود که در مقایسه با سایر نقاط بدن، تیره‌تر هستند. برخی از افراد تصور می‌کنند که می‌توان با لیزردرمانی، کل پوست بدن را سفید کرد که این ابداً صحیح نیست.
به جز روشن کردن پوست صورت سبزه با لیزر، می‌توان برای روشن کردن کشاله ران و اطراف ناحیه تناسلی و رفع تیرگی و سیاهی زیر بغل از لیزردرمانی کمک گرفت. با توجه به اینکه روشنی و شفافیت این قسمت‌های تیره در بدن، بر زیبایی و اعتماد به نفس افراد تاثیر زیادی دارد، روز به روز بر تعداد متقاضیان این روش افزوده می‌شود.

قيمت ليزر برای سفيد شدن پوست

قیمت لیزر برای سفید شدن پوست، به چندین عامل بستگی دارد. مثلاً رنگ پوست پیش از آغاز لیزردرمانی، رنگ پوست دلخواهی که مایلید به آن دست پیدا کنید، روش درمانی، ناحیه که تحت درمان قرار می‌گیرد و در نهایت متخصص و کلینیکی که برای درمان انتخاب می‌کنید، همه و همه در تعیین قیمت عمل سفید سازی پوست تاثیر دارند.
در اغلب مواقع، پزشک جلسات متعددی را برای افزایش شانس دستیابی به نتیجه دلخواه از سفید شدن پوست سبزه با لیزر تجویز می‌کند که قیمت عمل سفید سازی پوست را افزایش می‌دهد. اما باید بدانید که پرداخت هزینه عمل تغییر رنگ پوست، در ازای تاثیری که از شفافیت، درخشندگی و روشنی پوست خود مشاهده خواهید کرد، ارزشش را دارد.

سخن پايانی

به انتهای مقاله رسیدیم؛ امیدواریم با مطالعه آنچه تا بدین جا گفته شد، توانسته باشید برای پرسش‌های ذهنی‌تان در این باره پاسخی پیدا کنید. در پایان باید به این نکته اشاره کنیم که سفید شدن پوست صورت سبزه با لیزر یک عمل کاملاً تخصصی است و باید توسط متخصص آموزش دیده و با تجربه انجام شود.
فراموش نکنید که کسب نتیجه بهتر از لیزردرمانی پوست، مشروط بر این است که انجام آن را به یک پزشک ماهر و حاذق بسپارید و به مراقبت‌های قبل و بعد از روشن شدن پوست صورت با لیزر توجه داشته باشید. پس اگر دستیابی به پوستی شاداب و روشن، رویای شما نیز هست، حتماً این نکته آخر را آویزه گوش کنید و بی‌گدار به آب نزنید.
تجربه نشان داده که لیزردرمانی غیر اصولی، نه تنها نتیجه مثبتی ندارد، بلکه آسیب‌های بی‌شماری برای پوست خواهد داشت. مجموعه اینترنتی ما، همان کلینیکی است که می‌توانید روی آن حساب کنید؛ پس فرصت را از دست ندهید و هم اینک با ما تماس بگیرید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *