ریزش مو یکی از معضلاتی است که افراد زیادی به آن دچار هستند. برای درمان این معضل، روش‌های زیادی به کار برده می‌‌شوند که یکی از این روش‌ها استفاده از کوکتل مزوتراپی مو آمریکایی است. از مزوتراپی مو که یک روش بدون جراحی است که برای درمان موها و تامین آن‌ها از مواد مغذی و همچنین تجدید و احیای مو به کار برده می‌شود. برای آشنا شدن با این روش در ادامه با ما همراه باشید.

American-hair-mesotherapy-cocktail

کوکتل مزوتراپی مو آمریکایی چیست؟

یکی از انواع روش‌های درمانی که با تزریق انواع ویتامین‌ها، مواد معدنی و مخلوط‌های اسید آمینه مورد نیاز برای پوست سر همراه است استفاده ازکوکتل مزوتراپی مو آمریکایی می‌باشد. این یک روش قطعی برای تغذیه فولیکول‌های مو محسوب می‌شود. با این روش می‌توان به صورت قطعی ریزش موها را درمان کرد و موهای نازک و شکننده را ضخیم و قوی‌تر نمود. این روش حتی به درخشان و براق‌تر شدن موها کمک می‌کند. امروزه تعداد کمی از زنان از موهایی که دارند راضی هستند. همچنین موها به شدت در محیط بیرون آلوده می‌شوند چرا که تحت عواملی چون آب و هوا، استرس، اختلالات خواب و تنش‌های اضافی قرار دارند.

به این ترتیب همه این موارد تا حد زیادی می‌توانند زیبایی طبیعی را تحت تاثیر قرار دهند. چرا که مو از اولین بخش‌های مهم و آسیب‌پذیرمحسوب می‌شود و تعداد کمی از افراد برای محافظت از موهای خود تلاش می‌کنند. زمانی که شدت وضعیت موها بدتر شد، ریزش مو آغاز می‌شود که در این صورت می‌توان به سراغ روش‌های مزوتراپی رفت. مزوتراپی یک روش بسیار موثر برای پوست سر و موها می‌باشد که به یکی از محبوب‌ترین برنامه‌های کاربردی مدرن برای حل مشکلات ریزش مو تبدیل شده است. این روش توسط یک متخصص با تجربه انجام می‌گیرد. تزریق کردن میکرو به پوست سر در اصل باعث تامین ویتامین‌های مورد نیاز مو می‌شود که باعث رشد سالم‌تر آن‌ها خواهد شد.

مزوتراپی قادر است بسیاری از مشکلات مربوط به موها را حل کند.کوکتل مزوتراپی مو آمریکاییشامل تزریق مستقیم موادی اعم از کلسیم، ید، منگنز، مس، روی، سلنیوم، آهن، پتاسیم و سایر مواد مربوط به کراتینه پوست می‌باشد. به این ترتیب نمی‌توان اهمیت این روش درمانی را نادیده گرفت که توسط انواع پزشکان متخصص و با تجربه انجام می‌شود. از جمله مهمترین مواردی که باعث می‌شود به مزوتراپی نیاز باشد و به وسیله این روش درمان می‌شود، می‌توان به ریزش بیش از حد مو، شوره سر، چربی بیش از اندازه موها و پوست سر، پوست سر خراشیده شده و داشتن موهای شکننده و خشک اشاره کرد.

مزایای کوکتل مزوتراپی مو آمریکایی برای زنان و مردان

وقتی که راجع به موهای مشکل‌دار صحبت می‌کنیم، بهتر است بدانید که این مشکلات به وسیله کوکتل مزوتراپی به راحتی حل خواهند شد. این روش برای پوست و مو بسیار موثر است. اول از همه بهتر است بدانید که تزریق یک کوکتل مزوتراپی، به صورت انفرادی برای هر فرد انجام می‌گیرد و همانطور که ذکر شد این کوکتل حاوی ویتامین‌ها و مواد مورد نیاز برای موها برای رسیدن به یک نتیجه مطلوب و از بین بردن مشکلات می‌باشد. از جمله مهمترین مزایای انجام این روش می‌توان به موارد ذکر شده در زیر اشاره کرد:

بهتر است قبل از آن که برای انجام روش درمانی کوکتل مزوتراپی مو آمریکایی اصل اقدام کنید، ابتدا از موهای خود عکس گرفته و بعد از اتمام کار و جلسات درمانی نیز این کار را انجام دهید تا شاهد تغییر چشم‌گیر در آن باشید. البته لازم به ذکر است که برخی از عوامل وجود دارند که شاید این روش نتواند باعث درمان آن‌ها شود و این شامل ارثی بودن مشکلات مو و عدم تعادلات هورمونی استو نیازمند درمان‌های اساسی دیگر می‌باشد. همچنین زنان باردار و شیرده، افرادی که دارای آلرژی‌های خاص در برابر مواد کامپوزیت‌دار می‌باشند، زنانی که عادت ماهیانه هستند و افرادی که به اختلالات سیستم غدد درون ریز و تومورهای خوش‌خیم و بدخیم دچار هستند نباید از این روش درمانی استفاده کنند. چرا که این روش برای آن‌ها توصیه نمی‌شود. این روش معمولا برای درمان طاسی، کاهش ریزش مو و کاهش سرعت مشکلات طاسی نیز انجام می‌گیرد و عوامل رشدی پوست سر بیمار را تنظیم می‌کند.

این روش شامل تجدید سوخت و ساز سلول، از بین بردن عفونت‌ها، ترویج و تسریع در رشد مو، تقویت و احیای فولیکول‌های مو برای ایجاد گردش خون در پوست سر و ایجاد کردن موهای متراکم، قوی، بلند و سالم می‌شود. همچنین کوکتل مزوتراپی مو آمریکایی یک درمان سریع برای بازگرداندن تعادلات هورمونی است که باعث خنثی کردن اثرات هورمونی DHT می‌شود و باعث رشد سریع‌تر رشته‌های جدید مو خواهد شد. این روش یک درمان مینی تهاجمی با تزریق کوکتل مغذی است که باعث حمایت از رشد مو خواهد شد. در این روش از بیهوشی استفاده نمی‌شود و فقط بی حسی موضعی زده می‌شود.همچنین از سوزن‌های بسیار نازک برای تزریق بهره می‌برند که به هیچ عنوان ناراحت‌کننده نیست و بیمار در طول درمان هیچ گونه ناراحتی را احساس نخواهد کرد. در کل بهتر است بدانید که این یک روش درمان با درد کم می‌باشد.باید برای استفاده از کوکتل مزوتراپی مو آمریکایی اصل به یک پزشک متخصص و دکتر زیبایی که در این زمینه تجربه کافی داشته باشد مراجعه کنید.

تعداد جلسات موثر برای درمان با کوکتل مزوتراپی مو آمریکایی اصل

برای استفاده از کوکتل مزوتراپی مو آمریکایی برای زنان می‌توانید به یک کلینیک معتبر مانند مرکز تخصصی ما مراجعه کنید که بهترین کوکتل مو را براساس میزان آسیب موها در اختیار شما قرار می‌دهد. همچنین لازم به ذکر است که معمولا تعداد جلساتی که برای این روش درمانی به طول می‌انجامد، شامل 10 نوبت اجرا می‌باشد. البته باید بدانید که میزان مراجعه درمان ضروری برای هر فرد با توجه به بررسی کیفیت، طبیعت، ساختار مو، سن مشخص، انبوهی و ضخامت موها، حالت و میزان ریزش تعیین می‌شود.

به این صورت بعد از آن که 4 روش درمانی که در یک هفته صورت می‌گیرد طی شد، باید این جلسات را حداقل با توجه به موارد ذکر شده تا 15 مرتبه ادامه داد تا بتوان به یک نتیجه مطلوب و ایده‌آل رسید. همچنین لازم به ذکر است که هر یک از این جلسات معمولا بین 20 تا 30 دقیقه به طول می‌انجامد. حداقل بعد از  2تا 3 جلسه از درمان می‌توانید شاهد نتایج عالی و اثربخشی چشم‌گیر کوکتل مزوتراپی مو آمریکایی باشید.

البته نمی‌توان گفت که برای همه بیماران این نتیجه تنها در یک جلسه نشان داده می‌شود و بوده‌اند بیمارانی که بعد از یک مدت طولانی اثرات درمانی را گزارش داده‌اند، اما برخی از آنان نیز وجود دارند که بعد از 1 جلسه به تاثیرات عالی دست پیدا کرده‌اند. در این جلسات ابتدایی می‌توانید اثرات بهبود مقاومت مو، بهبود سلامت مو، بهبود احیا و تغذیه‌رسانی مو، بهبود خون‌رسانی و رویش موها را به وضوح ببینید. به این صورت قادر هستید حداقل تا 80 درصد شاهد نتیجه مزوتراپی باشید.

انواع دارو مزوتراپی مو

یکی از معیارهای مهم برای زیبایی افراد داشتن موهایی سالم و پرپشت است. بنابراین استفاده از کوکتل مزوتراپی مو آمریکایی برای زنان و حتی مردان، یکی از مهمترین انتخاباتی است که می‌توانید داشته باشید. یکی از مهمترین آیتم‌هایی که باید در بحث مزوتراپی مو به آن‌ها پرداخت، انواع داروی مزوتراپی مواست که بهتر است با آن‌ها آشنا شویم.

در ابتدا بهتر است بدانید که این داروها به دو دسته کلی یعنی داروهای خالص مزوتراپی و کوکتل‌های مخصوص دسته‌بندی می‌شود. در کل کوکتل‌ها به صورت تکی و ترکیبی مورد استفاده قرار می‌گیرند و امکان ساخت یک ترکیب عالی به کمک این داروها توسط پزشک بسیار ساده و راحت است.

محصولات پیشرفته این برند از دسته دیگر داروهای موثر هستند که می‌توانند نتایج به سزایی را در درمان ریزش و کم پشتی موها به جای بگذارند. پپتیدهایی که در ساختار این دارو وجود دارند، باعث تقویت سلول‌های پوست سر می‌شوند و به راحتی می‌توانند در درمان مشکلات پوستی نیز تاثیرگذار باشند. در اصل می‌توانید به تاثیرات این داروها اطمینان کامل داشته باشید. برخی دیگر از برندهای خوب کوکتل مو عبارتند از:

دارو مزوتراپی BCN اسپانیا:

یکی از مناسب‌ترین انواع داروهای مزوتراپی مو برند BCNمی‌باشد که بهترین محصولات و داروها را برای مزوتراپی و رفع کردن مشکلات مربوط به آن تولید کرده است. این دارو به صورت تکی نیز برای رفع مشکلات مربوط به ریزش مو به کار برده می‌شود.

همچنین لازم به ذکر است که به صورت ترکیبی نیز می‌توان از آن برای مزوتراپی بهره برد. همانطور که بارها ذکر شد در ساختار این داروها انواع ترکیبات و ویتامین‌ها به کار برده شده‌اند که برای تقویت موها مورد استفاده قرار می‌گیرند. به این صورت به کمک  این داروها به صورت چشم‌گیر می‌توان به درمان ریزش مو کمک کرد. این دارو از ترکیبات زیر تشکیل شده است:

بهتر است بدانید که این دارو در نوع کپیلوم نیز وجود دارد که برای همین شرکت است و می‌تواند باعث درمان عوامل هورمونی، تغذیه‌ای و استرس نیز شود. فرمول این دسته از انواع داروی مزوتراپی مو شامل ویتامین‌ها، اسیدهای آمینه، اسید هیالورونیک و مواد معدنی می‌شود.

دارو مزوتراپی رویتاکر فرانسه:

نمونه دیگری از انواع داروی مزوتراپی مو رویتاکر فرانسه است که این دارو قادر است به روی سه بخش مهم تاثیرگذار باشد. این سه بخش شامل ریشه مو، پوست سر و ساقه مو می‌باشد. به این صورت با بازسازی ریشه مو باعث درمان ریزش موها، با نفوذ به پوست سر باعث درمان شوره سر و حفاظت از پوست سر و با نفوذ به ساقه مو باعث حفاظت از ساقه مو و تقویت و بازسازی بافت موها می‌شود. از مهمترین مواد تشکیل دهنده این دارو می‌توان به موارد ذکر شده در زیر اشاره کرد:

این داروی کوکتل برای مزوتراپی در ایران بسیار پرطرفدار است و می‌تواند نتایج مثبتی را برای سلامت موهای شما به ارمغان آورد. این کوکتل مزو در ایران به یکی از محبوب‌ترین‌ها تبدیل شده است.

کوکتل مو فیوژن اسپانیا:

انواع کوکتل‌های فیوژن اسپانیا در دو مدل مهم و پرطرفدار طراحی و ساخته شده‌اند که شامل مزو فیوژن مدل F-HAIR و مزو فیوژن مدل F-HAIR MEN می‌باشد. به این صورت ترکیبات هر یک به صورت موارد ذکر شده در زیر است:

  1. مزو فیوژن مدل F-hair گردش خون در فولیکول‌های مو را افزایش داده و باعث بازسازی کردن ریشه موهای آسیب‌دیده می‌شود. همچنین باعث ضخیم کردن موهای نازک و از بین بردن ریزش مو می‌شود. از مواد تشکیل دهنده آن نیز می‌توان به عصاره گیاه جینکو، سلیکون ارگانیک، هیالورونیک اسید، مواد معدنی و ویتامین‌ها و بیوتین و اسیدهای آمینه اشاره کرد.
  2. مزو فیوژن مدل F- hair men با توجه به اسمی که دارد، شاید تصور کنید ویژه آقایان است. ولی اینطور نیست و از انواع داروی مخصوص بانوان نیز می‌باشد که برای آلوپسی آندرژنیک به کار برده می‌شود. این دارو با ترکیبی از پپتیدها، فاکتورهای رشد، پانتنول و اسید هیالورونیک و سیلیسیم آلی باعث درمان طاسی و ریرش مو می‌شود. از مواد تشکیل دهنده آن می‌توان به دی پانتنول، سیلیکون ارگانیک و تترا پپتید 3 اشاره کرد.

کوکتل مو مزو لایک اسپانیا:

یکی از برندهای تولید کننده موثرترین داروهای مزوتراپی مو، برند لایک اسپانیا است که داروهای خود را به سه دسته مهم تقسیم‌بندی کرده است. به این ترتیب می‌توان آن‌ها را در انواع مزو لایک مدل هیر پلاس، مزو لایک مدل هیر لیدی و مزو لایک مدل هیر من تقسیم‌بندی کرد. به این صورت هر یک از آن‌ها دارای ترکیبات موثر خاص خود برای به کار برده شدن در این روش درمانی هستند. همانطور که از نام آن‌ها پیداست، دارو هیر لیدی مخصوص بانوان و داروی هیر من مخصوص آقایان فرموله شده است.

مراقبت‌های بعد از مزوتراپی مو

در حال حاضر روش‌های بسیار زیاد و متنوعی برای درمان ریزش مو و مشکلات مربوط به آن وجود دارد. ولی روش درمانیکوکتل مزوتراپی مو آمریکایی یکی از محبوب‌‌ترین روش‌هایی است که امروزه بسیار مورد توجه قرار می‌گیرد. چرا که این روش برای یک درمان طولانی‌مدت طراحی شده است و می‌توانید یک روش درمانی موثر سلامتی موهای خود را برای همیشه تضمین کنید.

اما لازم به ذکر است که یک سری مراقبت‌های مهم وجود دارند که بعد از انجام این روش باید مورد توجه قرار بگیرند. از جمله مهمترین این مراقبت‌ها بعد از استفاده از کوکتل مزوتراپی مو آمریکایی اصل می‌توان به موارد ذکر شده در زیر اشاره کرد:

روش مزوتراپی به شما کمک می‌کند تا بتوانید با انواع مشکلات مختلف در پوست سر و موهای خود مقابله کنید. موها و پوست سر در معرض آلودگی هوا، رژیم غذایی ضعیف و ضعف بدن دچار آسیب می‌شوند. به این صورت بهتر است بدانید مزوتراپی زمانی می‌تواند باعث درمان شود که صحبت از یک بیماری خاص نباشد. هر بیماری برای انجام این روش درمانی احساسات و برداشت‌های گوناگونی دارد. به این صورت می‌توانید نسبت به آن‌ها تصیم‌گیری درستی داشته باشید.

سخن پایانی

انجام کوکتل مو مزوتراپی آمریکایی اصل یک روش مناسب برای بهبود وضعیت مو و به دست آوردن ظاهر سالم برای موها می‌باشد. لازم به ذکر است که تنها در صورتی می‌توانید در این روش به نتیجه مطلوب دست پیدا کنید که به یک مرکز معتبر و یک پزشک متخصص با مهارت بالا در این زمینه مراجعه کرده باشید. مراجعه به مراکز غیرمعتبر که ممکن است از کوکتل‌های تقلبی برای مزوتراپی استفاده کنند، می‌تواند عواقب ناگواری مانند خونریزی، عفونت و … را به همراه داشته باشد.

خوشبختانه در مرکز تخصصی ما متخصصان باتجربه و ماهری در حال فعالیت هستند که با استفاده از کوکتل مزوتراپی مو آمریکایی برای زنان با مهارت بالا می‌توانند این خدمات را بعد از مشاوره رایگان به شما ارائه دهند. جهت مشاوره می‌توانید از طریق لینک‌های موجود در سمت چپ همین صفحه با ما در ارتباط باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *