مزوتراپی ریش یکی از شاخه‌های مزوتراپی مو است که برای رفع ریزش ریش‌های بیماران، کم پشتی آن و رشد اندک ریش‌های آقایان مورد استفاده قرار می‌گیرد. این روش در تقویت پیاز موی ریش نقش بسزایی دارد و می‌تواند به افرادی که به دلایل مختلف دچار ریزش و کم پشتی ریش کنند کمک شایانی نماید.

در این مطلب شما را با روش درمانی مزوتراپی برای ریش و قیمت مزوتراپی ریش و عوارض مزوتراپی ریش بیشتر آشنا می‌کنیم تا از شر کم پشتی و میزان کم رشد ریش‌های صورت خودتان رهایی پیدا کنید. در مرحله اول باید بدانیم که مزوتراپی چیست؟ کلمه “مزو” به معنی وسط و میان و واژه “تراپی” به معنی درمان می‌باشد.

در روش مزوتراپی مو، داروهای لازم را به شکل میکروسکوپی توسط سوزن‌های بسیارکوچک به داخل پوست تزریق می‌کنند معمولا به صورت یک روش تهاجمی رفتار می‌کند تا یک عمل جراحی در بیشتر موارد داروهای استفاده شده است.

 در این روش، از ترکیب عصاره گیاهان، مواد معدنی ویتامین‌ها و… است که نه تنها ضرری ندارد بلکه  برای رشد و تغذیه ریشه و فولیکول‌ها مو مفید خواهد بود.

 اگر به دنبال روشی مطمئن، موثر برای درمان قطعی کم پشتی و ریزش موی ریش صورت مردان هستید، مزوتراپی برای ریشبهترین گزینه برای شما می‌باشد.

در صورتیکه انجام این روش درمانی و زیبایی در کلینیک‌های تخصصی و با مواد درجه یک و اصل انجام بشود، می‌تواند تاثیر معجزه آسایی برای درمان ریزش و مشکلات ریش داشته باشد برای کسب اطلاع از قیمت مزوتراپی ریش با مرکز ما تماس بگیرید.

مزوتراپی ریش

فهرست مطالب

مزوتراپی ریش چیست

محاسن مزوتراپی ریش

روش‌های پیشنهادی برای بعد از مزوتراپی برای ریش

چه چیزی باعث اهمیت مزوتراپی ریش می‌شود

مزوتراپی ریش چیست و روش اجرای آن چگونه است 

منظور از واژه مزو در روش مزوتراپی ریش چیست

چه کسانی می‌توانند از روش مزوتراپی استفاده کنند

روش انجام درمان مزوتراپی به چه صورتی است

دسته بندی کلی روش‌های مزوتراپی برای ریش

نکاتی که پیش از مزوتراپی ریش باید بدانید

توضیحاتی بیشتر در مورد فواید مزوتراپی

ریزش سکه ای ریش و مزوتراپی ریش سکه ای

مهمترین دلایل ریزش برای انجام مزوتراپی ریش سکه ای

عوارض مزوتراپی ریش

عوامل تشدید کننده عوارض مزوتراپی ریش

قیمت مزوتراپی ریش و مو حدودا به چه میزان است

سخن آخر

مزوتراپی ریش چیست

دربین آقایان احتمالا یکی از اصلی‌ترین مواردی که موجب زیبایی و جذابیت آن‌ها می‌شود، وجود ریش درصورت آن‌ها است که از زمان بلوغ به بعد در قسمت صورت آن‌ها رشد و پدیدار می‌شود.

معمولا در اکثر مردان شاهد ریش و سبیل بوده‌ایم ولی در بعضی موارد برخی افراد به علل گوناگونی رشد ریش و سبیل بسیار اندکی دارند که شاید به دلیل وراثت یا ژنتیکی باشد.

ولی به طور قطع امروزه با پیشرفت تکنولوژی و دنیای پزشکی کمتر کسی پیدا می‌شود که نگران نداشتن ریش و یا سبیل خود باشد. یکی از راه‌هایی که تا حد زیادی در این زمینه به این افراد کمک خواهد کرد روش‌های مزوتراپی ریش است.

محاسن مزوتراپی ریش

از مهمترین مزایای مزوتراپی برای ریش زیبایی بیشتر در چهره آقایان خواهد بود که باعث ظاهری مرتبتر و منظم در آقایان می‌شود، همچنین با داشتن ریش اگر دارای جای جوش و زخم هستید می‌توانید آن‌ها را پوشانده و مخفی کرد. از دیگر محاسن این روش عبارت است از :

بهبود گردش خون

 در ترکیبات داروهای مورد استفاده برای مزوتراپی داروهای گشاد کننده عروق وجود دارند که باعث بهبود جریان خون آن منطقه می‌شود.

غذارسانی به فولیکول‌ها

وجود امینواسیدها، ویتامین‌ها و مواد معدنی در داخل داروهای مورد استفاده برای مزوتراپی ریش باعث تغذیه بهتر فولیکول‌ها نیز می‌شوند.

ممانعت از تخریب فولیکول‌ها

وجود همه مواد مغذی اشاره شده در بالا موجب شادابی بیشتر فولیکول‌ها می‌شود تا خود را بیشتر حفظ کنند.

تنظیم میزان چربی

 داروهای مزوتراپی ریش ترشح غدد چربی را کنترل می‌کنند.

روشی بدون نیاز به جراحی و مناسب برای درمان کم پشتی ریش

سریع‌ترین روش درمانی

بی نیاز به بی هوشی

کمترین خطرات احتمالی

هزینه‌های بسیار کم

 عدم نیاز به مراقبت‌های خاصی  

روش‌های پیشنهادی برای بعد از مزوتراپی برای ریش

چه چیزی باعث اهمیت مزوتراپی ریش می‌شود

از اصلی‌ترین موارد جذابیت‌های ظاهری مردان، ریش صورت آنان است. ریش صورت به عنوان یکی از نشانه‌هایی است که از دوران انسان‌‌های نخستین تا  امروزه برروی صورت مردان رشد کرده است. انسان‌های نخستین، از ابزارهای گوناگونی برای اصلاح و کوتاه کردن ریش صورت خود استفاده می‌کردند.

معمولا برای آقایان پیش آمده که که رشد و شکل رویش ریش و موی آن‌ها به صورتی که زیبایی کاملی داشته باشد، نیست. در بعضی موارد ریش صورت آنها اندکی کم‌پشت‌تر از مقداری است که بتوانند به آن شکل و طرح مورد دلخواه خود را بدهند.

 برخی زمان‌ها قسمت‌هایی از ریش افراد به شکلی بدون نظم و بدفرم رشد می‌کند. پس این دلایل باعث می‌شود افرادی که ریش‌های نامنظم و بدشکلی دارند، اغلب تصمیم می‌گیرند که همیشه صورت خود را بصورت کامل و بدون ریش اصلاح‌ کنند.

ولی اگر روشی وجود داشته باشد که بشود به آسانی شکل و فرم ریش‌های صورت را ترمیم کنیم، روند زندگی این افراد می‌تواند بسیار تغییر کند. مزوتراپییکی از این روش‌های عالی و رضایت بخش است که اثرات چشمگیری در جلوگیری از ریزش ریش و رفع عارضه کم‌پشتی ریش برای این افراد دارد.

مزوتراپی ریش چیست و روش اجرای آن چگونه است  

مزوتراپی (Mesotherapy) به تزریق دسته‌هایی از مواد فعال بیولوژیک به ناحیه داخلی پوست گفته می‌شود که توسط سوزن‌های بسیار کوچک و نازک صورت می‌گیرد. منظور از دسته‌های مواد فعال، همان ویتامین‌ها، داروها و موادی که عامل رشد هستند، می‌باشد.

مثلا، ماده ماینوکسیدیل یکی از داروهایی است که برای رفع کم‌پشتی و ضعف قسمت فولیکول‌های مو تزریق می‌شود. از دیگر مواد تزریقی، فاکتورهای رشد انسولینی هستند. روش مزوتراپی ریش صد در صد بدون درد است. رویش مجدد موهای ریخته شده، تقویت موها و کمتر کردن اثرات دی هیدروتستسترون، از دیگر کاربردهای این روش محسوب می‌شود.

در حقیقت روش‌های مزوتراپی از آن روش درمان‌هایی می‌باشد که بر اساس تزریق هستند. اکثر کاربردهایی که از روش مزوتراپی در کل دنیا استفاده می‌شود، معمولا درمان‌های بر پایه زیبایی هستند.

همچنین در روش مزوتراپی، از داروهایی با دوز بسیار کم و با تزریق های متناوب در قسمت‌های مختلف پوست استفاده می‌شود. این روش درمانی، بدون احساس درد است و در اغلب موارد بی نیاز به بی‌حسی موضعی انجام می‌شود.

نکته جالبتر این است که درمان بر اساس مزوتراپی نیازی به گذراندن دوران نقاهت و انجام اقدامات مخصوص پس از درمان ندارد. روش درمانی مزوتراپی ریش تداخلی با زندگی روزمر فرد ایجاد نمی‌کند.

در روش مزوتراپی از سرسوزن‌هایی با قطر بسیار کوچک استفاده می‌کنند. تولید و ساخت این سرسوزن‌ها روش پیچیده ایی دارد و در کشورهای محدودی تولید می‌شود.

منظور از واژه مزو در روش مزوتراپی ریش چیست

اگر بخواهیم معنای کلمه مزو را بفهمیم نیاز است به دوران شکل‌گیری جنین در رحم مادر اشاره کنیم. در زمانی که میزان سلول‌های جنین حدودا چند هزار سلول است، سه لایه سلول‌های بنیادی تشکیل می‌شوند. این سه لایه به اسم‌های اکتودرم، مزودرم و انودرم می‌باشند.

پس از رشد جنین، این سه لایه شروع به تشکیل و ساخت اندام‌های بدن می‌کنند. پوست بدن هر انسان از سه قسمت ساخته شده است که قسمت وسطی آن بوسیله سلول‌های بنیادی مزودرم تشکیل می‌شوند. هم اکنون زمانی که در مورد مزوتراپی صحبت می‌کنیم، منظور تزریق کردن ترکیبات دارویی به قسمت میانی پوست است.

در این لایه‌ بافت‌هایی وجود دارد که وظیفۀ تغذیه ریشه‌های مو و ریش را بر عهده دارند. پس این روش (مزوتراپی)، راهی علمی برای درمان قسمت میانی پوست است.

چه کسانی می‌توانند از روش مزوتراپی استفاده کنند

به شکل کلی، هیچگونه محدودیتی برای اشخاص مختلف برای استفاده از این روش درمانی وجود ندارد. معمولا تمامی افرادی که دارای عوارض ژنتیکی در قسمت ریش‌ خود هستند می‌توانند از روش مزوتراپی ریش استفاده کنند.

افرادی که با عوارضی مانند کم‌پشتی، کم‌حجمی یا رشد نامتناسب ریش مواجه هستند، گزینه مناسبی برای استفاده از این روش درمانی می‌باشند. در ضمن، کسانی که فولیکول‌های ریش آن‌ها فاقد ریشه است هم می‌توانند از روش‌های مزوتراپی برای درمان فرم و شکل ظاهری ریش استفاده کنند.

بهتر است که انجام مزوتراپی ریش در سنین دقیق و مشخصی صورت گیرد. برطبق آنچه پزشکان مطرح کرده‌اند، بهینه ترین و مناسب‌ترین دوره برای انجام روش مزوتراپی، سنین کمتر از 35 سال است.

از آنجایی که مزوتراپی یکی از راه ها و روش هایی است که باید در فاصله های زمانی مشخص و منظم و در بازه‌های بلند مدت انجام بشود، بهتر است در سنین20 تا 30 سالگی به شکل متناوب انجام شود.

این روش درمانی می‌تواند تاثیراتی مفیدی در زیباسازی ظاهر و جوانی پوست افراد داشته باشد. اغلب پزشکان در کل دنیا و بویژه پزشکان اروپایی معتقدند که بهترین سن برای انجام مزوتراپی، بین 20 تا 30 سالگی است.

روش انجام درمان مزوتراپی به چه صورتی است

همانگونه که اطلاع دارید، مزوتراپی به تزریق داروهای مخصوص در قسمت های مشخصی از پوست گفته می‌شود. مقصود و هدفی که از روش مزوتراپی در نظر دارید، از فردی تا فرد دیگر احتمالا مختلف باشد.

مثلا، روشی که برای تقویت نمودن مو به مورد استفاده قرار می‌گیرد با دیگر روش هایی که برای جوانسازی یا کشیدن پوست است، بسیار تفاوت دارد.

نتایج بدست آمده از روش مزوتراپی ریش، در مدت زمان بسیار کوتاه اثرات و علایم بهبودی را نشان می‌دهد. نکتۀ ظریف این روش آن است که که ترکیبات مورد استفاده برای هر فرد، بر طبق وضعیت عمومی شخص و علل ناهنجاری در وضعیت مو یا ریش او ساخته و ترکیب می‌شوند.

دسته بندی کلی روش‌های مزوتراپی برای ریش

مزوتراپی ریش و مو در شکل عمومی به دو حالت مختلف انجام می‌شود. در نوع اول که متداولتر است، توسط سرنگی و سوزنی بسیار نازک و کوتاه تزریق‌هایی در قسمت زیر پوست انجام می‌شود. این همان روشی است که از اول متداول بوده و انتخاب اول اکثر پزشکان و بیماران می‌باشد.

روش دیگری که به مرور تکمیل‌تر شده است، استفاده از دستگاه تفنگ مزوتراپی است. تفنگ مزوتراپی یا Mesotherapy Gun، دستگاهی است که جایگزین همان سرنگ های کوچک شده و باعث افزایش سرعت عمل در این روش می‌شود.

 در هر دو روش، ترکیبات لازم برای ترمیم و احیای فولیکول‌های مو نیازمند تزریق شدن هستند. بنابراین، روش‌هایی که مادههای مورد نظر برروی سطح خارجی پوست (همانند ماساژ)مالیده می‌شوند، به عنوان روش مزوتراپی شناخته نخواهند شد.

نکاتی که پیش از مزوتراپی ریش باید بدانید

انجام درمان مزوتراپی ریش همانند هر عمل جراحی دیگر نیازمند رعایت نکاتی هستند. نکاتی که در ادامه به آن‌ها می‌پردازیم، از جمله مواردی هستند که برای بهره گیری از بهترین نتیجه مزوتراپی ریش باید به آن توجه کرد.

در هنگام تزریق داروهای مزوتراپی ضروری است صورتی کاملا تمیز و پاکیزه داشته باشید. پس، قبل از مراجعه به کلینیک درمانی مورد نظر، صورت‌خود را به بهترین شکل شسته و پاکسازی نمایید.

پس از انجام مزوتراپی ریش حداقل به مدت ۲۴ ساعت از حمام نروید. برای انتقال بهتر داروهای تزریق شده به داخل پوست، بهتر است پوست صورت را به شکل ملایم و متناوب ماساژ دهید. تا زمان کامل شدن دوره درمان از استعمال و استفاده از هر مدل مواد شیمیایی یا داروهایی دیگر بپرهیزید

بهتر است پس از طی شدن دوره درمان از تقویت‌کننده‌های پوست استفاده نمایید. هرچند مواد فولیکول‌های داخل پوست موجب تغذیه موهای قسمت‌های مختلف صورت می‌شوند. ولی بهتر است از موادی که دکتر زیبایی برای شما تجویز کرده هم استفاده کنید.

توجه داشته باشید که از انجام انواع مزوتراپی در داخل سالن‌های آرایشی توسط افراد غیر پزشک بپرهیزید .

توضیحاتی بیشتر در مورد فواید مزوتراپی

محاسنی که روش درمانی مزوتراپی ریش دارد را نمی‌توان به صورت دقیق مشخص و طبقه بندی کرد. احتمالا برای هر شخصی نتیجه‌ای متفاوت از شخص دیگری وجود دارد.

در اغلب ترکیباتی که در مزوتراپی ریش مورد استفاده قرار می گیرد، از داروهای گشاد کننده عروق استفاده شده است. این روش باعث بهبود عملکرد جریان خون می‌شود.

در داروهایی که در طول درمان مزوتراپیبه قسمت پوست تزریق می‌شوند، از انواع ویتامین‌ها، آمینواسید‌ها و مواد معدنی استفاده می‌شود.

این ترکیبات باعث تغذیه بهتر فولیکو‌ل‌های مو می‌شود. این ترکیبات به جلوگیری از آسیب فولیکول‌ها بسیار کمک می‌کند.

باعث کنترل میزان چربی پوست می‌شود:  داروها و مواد معدنی که دوره درمانی مزوتراپی ریش تزریق می‌شوند، باعث کنترل سطح چربی ترشح شده توسط غدد می‌شوند.

ریزش سکه ای ریش و مزوتراپی ریش سکه ای

عارضه آلوپسی باربا را می‌توان بعنوان ریزش موی ریش برای مردان تعریف کرد. ریزش سکه‌ای برای ریش مردان، یک عارضه خود ایمنی است که باعث ریزش مو در بعضی قسمت‌های کوچکی از ریش صورت می‌شود.

 در حقیقت این عارضه برای آقایان اذیت کننده بوده و می‌تواند باعث افت اعتماد به نفس در آن‌ها بشود. بوسیله  روش‌های نوین مزوتراپی ریش سکه ای می‌توانید به بهترین روش ممکن، عارضه ریزش سکه‌ای ریش خود را برطرف کنید.

آلوپسی باربا مدلی از ریزش موهای ناحیه ای است که قسمت‌های ریش را درگیر می‌کند. این بیماری در اغلب موارد به شکل ناگهانی مشاهده می‌شود و قسمت‌های گرد و دایره شکلی از ریزش موها را در ریش‌های صورت به وجود می‌آورد، بهترین راهکار برای آن مزوتراپی ریش سکه ای است.

مهمترین دلایل ریزش برای انجام مزوتراپی ریش سکه ای

دلایل ریزش موی ریش در مردان تقریبا هنوز ناشناخته است. در آلوپسی باربا، سیستم ایمنی بدن به قسمت فولیکول‌های مو حمله کرده باعث آسیب به آنها می‌شود.

حتی با این فرض که آلوپسی باربا به علت عوامل ژنتیکی یا تغییرات هورمونی به تشکیل شده باشد، متخصصان معتقدند که عارضه آلوپسی باربا و آره آتا می‌توانند در نتیجه دلایل و شرایط خارجی همانند استرس، اضطراب بوجود آیند.

امروزه توسط روش‌های نوین مزوتراپی ریش سکه ای می‌توانید عارضه ریزش سکه‌ای ریش را به بهترین شکل درمان کنید.

عوارض مزوتراپی ریش

هرچند که مزوتراپی معمولا بدون احساس درد است، ولی در بعضی از بیماران پس از عملیات درمانی گرفتار عوارض مزوتراپی ریش همچون درد و ناراحتی‌هایی می‌شوند.

از عوارض جانبی احتمالی پس از انجام روش‌های درمانی مزوتراپی اغلب بعلت وارد شدن سوزن به داخل قسمت پوست است.

پس، بعضی از افراد احتمالا پس از روش‌های مزوتراپی ریش سکه ای دچار عوارضی همچون درد، ورم، کبودی  و یا حتی عفونت بشوند.

مزوتراپی به شکل تزریقی انجام می‌شود و پس از ۳ الی ۴ روز کبودی های نواحی اطراف محل مزوتراپی و احساس خارش و درد سوزن محل تزریق از بین می‌رود.

یکی از عوارض مزوتراپی ریش ، تشکیل عفونت‌های باکتریایی است. امکان بروز این عفونت بسیار نادر و کم است، ولی در صورت بروز آن بهتر است به پزشک خود مراجعه کنید.

 یکی از عوارض معمول و رایج مزوتراپی، احساس درد در محل های تزریق سوزن و همچنین سردرد است.

حساسیت و آلرژی به ماده لیسیتین موجود در ترکیبات مزوتراپی از دیگر عوارض مزوتراپی ریش است. در جلسات مشاوره قبل از عمل باید پزشک تست حساسیت را بر روی بیمار انجام دهد.

عوامل تشدید کننده عوارض مزوتراپی ریش

اگر در فرایند استریل کردن تجهیزات و وسایل مزوتراپی از ضدعفونی کننده‌های ضعیف استفاده شود، احتمال بیماری‌های عفونی و پوستیبه عنوان عوارض مزوتراپی ریش افزایش می‎یابد.

اگر محلول ترکیبی به شکلی اشتباه توسط دکتر مربوطه تزریق شود، می‌تواند علائم و عوارضی را همچون قرمزی و التهاب در قسمت تزریق به همراه داشته باشد.

در ضمن به این نکته توجه داشته باشید که از انجام انواع مزوتراپی در داخل سالن‌های آرایشی توسط افراد غیرپزشک بپرهیزید.

در صورت عدم انجام مزوتراپی ریش در کلینیک‌های زیبایی زیر نظر دکتر زیبایی، باعث ایجاد عوارض مختلف و عفونت‌های گستره پوستی و همچنین هدر رفتن هزینه‌های شما می‌شود.

از دیگر عوارض و علایم مزوتراپی می‌توان به بروز خونریزی، احساس خارش و مشاهده کبودی و درد در قسمت مزوتراپی شده اشاره کرد.

قیمت مزوتراپی ریش و مو حدودا به چه میزان است

هنگامی که در مورد مزوتراپی صحبت می کنیم، تفکر افراد به سمت هزینه های انجام این روش درمانی متمرکز می‌شود. مقدار قیمت مزوتراپی ریش صورت و مو در سال‌های اخیر برخلاف هزینه‌های اسکالپ سر احتمالا در حدود قیمتی بین 500 هزار الی یک میلیون و پانصد هزار تومان باشد.

ولی احتمالا بعضی از کلینیک‌ها این درمان‌ها را با هزینه‌هایی بالاتر و یا حتی پایین تر انجام دهند. درصورتی که  کلینیک مورد نظر شما، برای قیمت مزوتراپی ریش و صورت عددی کمتر از موارد ذکر شده دریافت می‌کند باید از چگونگی انجام فرایند درمان و کیفیت انجام مزوتراپی توسط آن کلینیک تحقیقات بیشتری کنید، بدلیل آنکه علت قیمت پایینتر این کلینیک مزوتراپی، شاید کم کاری و یا استفاده از مواد نامناسب باشد.

سخن آخر

آنچه در هدف نهایی پی از مزوتراپی ریش به دنبال آن می‌باشیم، بهبود کیفیت ظاهری ریش آقایان است. داشتن ظاهری آراسته در قسمت صورت مردان تا میزان زیادی به دلیل وضعیت ظاهری موهای سر و ریش‌های صورت آنان است.

با روش‌های مزوتراپی می‌توانیم ناهنجاری‌هایی که در وضعیت ظاهری ریش به وجودآمده است را تا حد زیادی بهبود دهید. کلینیک تخصصی ما برای انجام این روش زیبایی و درمانی از بهترین برندهای روز دنیا استفاده می‌کند.

در ضمن به این نکته توجه داشته باشید که از انجام انواع مزوتراپی در داخل سالن‌های آرایشی توسط افراد غیرپزشک بپرهیزید، در صورت عدم انجام مزوتراپی ریش در کلینیک‌های زیبایی زیر نظر دکتر زیبایی، باعث ایجاد عوارض مختلف و عفونت‌های گستره پوستی و همچنین هدر رفتن هزینه‌های شما می‌شود .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *