این روزها تعداد بسیار زیادی از افراد در سراسر جهان، قبل از وارد شدن به دهه سوم زندگی، نشانه‌های سفید شدن موهای خود را مشاهده می‌کنند. عوامل بسیار زیادی از جمله ژنتیک، رژیم غذایی ناسالم، زندگی پر استرس، مشغله‌های ذهنی فراوان در این مسئله دخیل هستند. برخی از افراد اعتقاد دارند که می‌توان از برخی روش‌ها مانند مزوتراپی‌ برای رفع سفیدی‌ مو استفاده کرد. ما در این مقاله قصد داریم به تاثیر احتمالی مزوتراپی مو برای سفیدی بپردازیم.

Mesotherapy-to-remove-white-hair

اطلاعاتی در مورد مزوتراپی برای رفع سفیدی مو

به طور کلی مزوتراپی یکی از روش‌های مدرنی است که این روزها بسیاری از متخصصان زیبایی از آن برای رشد موها و درمان ریزش آن‌ها استفاده می‌کنند. در این روش برخی از مواد موثر در رشد مو مانند ویتامین‌ها، مواد معدنی و بسیاری از مواد مغذی، به پوست سر تزریق می‌گردد.

این عمل به دو صورت انجام می‌شود؛ یا پزشکان با دست سوزن‌های کوچک حاوی مواد درمانی را به پوست سر تزریق می‌کنند و یا توسط دستگاه این کار را انجام می‌دهند. بررسی‌ها نشان دهنده آن است موادی که برای مزوتراپی استفاده می‌شود، نقش مهمی در تقویت فولیکول مو داشته و باعث رویش آن می‌گردند.

حال که تا حدودی با مزوتراپی آشنا شدیم، این سوال به وجود می‌آید که آیا می‌توان از مزوتراپی برای رفع سفیدی مو نیز استفاده نمود یا خیر؟ در پاسخ باید بگوییم تا کنون هیچ روش درمانی قطعی برای از بین بردن سفیدی مو و رویش موهای رنگی به جای آن‌ها ابداع نشده است. هر روشی نیز که تاکنون در مورد آن شنیده‌اید، تنها می‌تواند باعث جلوگیری از سفیدی سایر موها گردد و مزوتراپی نیز یکی از آن‌هاست.

بسیاری از کلینیک‌های درمانی، با استفاده از تزریق آمپول رفع سفیدی مو، مراجعان خویش تلاش می‌کنند تا این فرایند را متوقف کنند. البته کلینیک‌های معتبر و متخصصان با تجربه آن‌ها، قبل از انجام هر کاری، بیمار خود را متقاعد می‌کنند که هنوز داروی رفع سفیدی مو دائم، در جهان ابداع نشده است و با این شیوه، تنها می توان از سفید شدن سایر موها جلوگیری به عمل آورد.

مهم‌ترین علل سفیدی زودرس موها

برخی از افرادی که به قصد مزوتراپی برای رفع سفیدی مو به کلینیک‌های زیبایی مراجعه می‌کنند، با این سوال در ذهن خود مواجه هستند که چرا موها زوتر از موعد سفید می‌شوند. دانشمندان در تحقیقات خود، به نتایج زیادی در این زمینه دست پیدا کرده‌اند که در این قسمت برخی از آن‌ها را برای شما عزیزان ذکر می‌کنیم:

ژنتیک:

قطعاً اصلی‌ترین علت سفیدی موها، ژنتیک است. بسیاری از کسانی که به دنبال داروی از بین بردن سفیدی مو دائم هستند و یا قصد دارند با استفاده از تزریق آمپول رفع سفیدی مو خود اقدام کنند، افرادی هستند که موی پدر یا مادر آن‌ها در نوجوانی و جوانی شروع به سفید شدن کرده است. سلول‌هایی که مسئول تولید رنگ دانه مو هستند، ملانوسیت نام دارند؛ این سلول‌ها در برخی از افراد و به صورت ژنتیکی، تولید رنگدانه را متوقف نموده و این موضوع آغاز فرایند سفید شدن موها در سنین جوانی است.

بیماری تیروئید:

بررسی‌ها نشان دهنده آن است که فعالیت نامنظم غده تیروئید، باعث ایجاد اختلال در فرایند فعالیت ملانوسیت‌ها می‌گردد. به همین سبب برخی از متخصصان زیبایی به افرادی که قصد انجام مزوتراپی برای از بین بردن سفیدی موی خود را دارند، پیشنهاد می‌دهند که قبل از انجام این کار، حتماً آزمایش تیروئید را انجام داده و از عملکرد صحیح آن مطمئن شوند.

کمبود ویتامین B12:

شاید برای شما نیز جالب باشد بدانید که کمبود برخی از مواد معدنی و ویتامین‌ها در جسم ما، باعث سفید شدن زودرس موها می‌گردند. یکی از این مواد ضروری، ویتامین B12 است.

وجود رادیکال‌های آزاد در بدن:

بسیاری از متخصصانی که به عنوان بهترین پزشک برای سفیدی مو در کشورمان شناخته شده‌اند، معتقدند که وجود رادیکال‌های آزاد در بدن، باعث سفید شدن زود هنگام موها می‌گردد. این رادیکال‌های آزاد در اثر مصرف غذاهای ناسالم، قرار گرفتن در معرض آلودگی هوا، مصرف سیگار، استرس و… در بدون به وجود می‌آیند.

چگونگی تاثیر مزوتراپی برای رفع سفیدی مو

مزوتراپی برای رفع سفیدی مو، یکی از روش‌های نوینی است که این روزها بسیاری از کلینیک‌های معتبر زیبایی و متخصصانی که در این حوزه فعال هستند، از آن استفاده می‌نمایند. به طور کلی مزوتراپی، درمان‌ تزریقی به پوست سر با کمترین میزان تهاجم است که تاثیرات شگفت انگیزی برای مو به همراه دارد. در مزوتراپی برخی از مواد تقویتی که شامل ویتامین‌ها، آنزیم‌ها، هورمون‌ها، عصاره‌های گیاهی و برخی از داروها هستند به پوست سر تزریق می‌شوند. این مواد مغذی پوست سر را تحریک نموده و نه تنها از ریزش آن‌ها جلوگیری به عمل می‌آورند، بلکه باعث جلوگیری از سفید شدن موها نیز می‌گردند.

روش درمانی تزریق امپول برای رفع سفیدی مو

تزریق آمپول رفع سفیدی مو یکی از شیوه‌های جدیدی است که این روزها برخی از کلینیک‌های تخصصی زیبایی از آن استفاده می‌نمایند. این آمپول‌ها به روش مزوتراپی برای رفع سفیدی مو تزریق می‌شوند و پس از گذشت مدت زمانی نه چندان طولانی، اثرات درمانی خود را نشان می‌دهند. این روزها در جهان انواع و اقسام این آمپول‌ها را مشاهده می‌کنیم که هر کدام از آن‌ها نقش خاصی برای زیبایی موها دارند. به عنوان مثال برخی از آن‌ها برای تقویت موها به کار می‌روند و برخی دیگر حکم آبرسان را دارند.

بعضی از این آمپول‌ها با ضخیم کردن ریشه موها، از ریزش آن‌ها جلوگیری به عمل می‌آورند و در نهایت بعضی دیگر از آن‌ها توسط بهترین پزشک برای از بین بردن سفیدی مو به پوست سر تزریق می‌شوند. این نکته را فراموش نکنید که هیچ کدام از این آمپول‌ها به عنوان داروی از بین بردن سفیدی مو دائم به کار نمی‌روند؛ بلکه آن‌ها با دارا بودن مواد مغذی و مفید برای ریشه مو، از سفید شدن موها جلوگیری به عمل می‌آورند.

آیا داروی رفع سفیدی مو دائم وجود دارد؟

هر چند سفید شدن موها یکی از واقعیت‌های زندگی ما انسان‌هاست و زیبایی خاص خود را دارد، اما اگر این اتفاق پیش از موعد و در سنین زیر 30 سالگی رخ دهد، ممکن است باعث کاهش اعتماد به نفس در وجود برخی از انسان‌ها گردد. در چنین شرایطی معمولاً افراد به دنبال داروی از بین بردن سفیدی مو دائم می‌گردند و در ذهن خود با این سوال مواجه هستند که آیا چنین دارویی وجود دارد یا خیر؟ در پاسخ باید بگوییم درست است که روش‌هایی مانند مزوتراپی برای از بین بردن سفیدی مو، سال‌هاست توسط بسیاری از متخصصان زیبایی انجام می‌شود، اما این روش‌ها نقش مهمی در جلوگیری از سفید شدن موها در آینده دارند.

در برخی از شرایط مشاهده شده است که مزوتراپی باعث تقویت موها شده و آن‌ها رشد قابل توجهی پیدا کرده‌اند؛ در کمال شگفتی، برخی از موهایی که رشد آن‌ها با مزوتراپی آغاز شده است، به رنگ مشکی رشد می‌کنند. این موضوع در برخی از مواقع می‌تواند به صورت موقتی رخ دهد و با افزایش سن افراد و تاثیر مواردی مانند ژنتیک، آن‌ موها ممکن است دوباره به رنگ سفید رشد کنند. با این صحبت‌ها می‌توان به این نتیجه رسید که چیزی تحت عنوان داروی رفع سفیدی مو از ریشه نداریم، اما مزوتراپی به ما کمک می‌کند تا از سفید شدن بیشتر موهای سر خود جلوگیری به عمل آوریم. پس بهترین کاری که می‌توان در چنین شرایطی انجام داد این است که با مشاهده اولین تار موهای سفید روی سر خود، به بهترین پزشک برای سفیدی مو مراجعه نموده و با روش‌هایی مانند مزوتراپی، از پیشروی آن جلوگیری به عمل آوریم.

بهترین دکتر برای رفع سفیدی مو کیست؟

خوشبختانه این روزها کلینیک‌های معتبری در کشورمان وجود دارند که با استفاده از جدیدترین متد‌های دنیا، در حال ارائه خدمات زیبایی پوست و مو به مراجعان خود هستند. شما می‌توانید در این مراکز، با بهترین دکتر برای رفع سفیدی مو از ریشه ملاقات نموده و از روش‌های درمانی او برای جلوگیری از فرایند سفید شدن موهای خود استفاده نمایید. بدون شک یکی از روش‌های مطمئن و کارآمدی که توسط این پزشکان برای شما پیشنهاد می‌شود، مزوتراپی برای رفع سفیدی مو است.

مزوتراپی که توسط بهترین پزشکان کلینیک‌های زیبایی انجام می‌پذیرد، فاز رشد فعال را به مو القاء کرده و نه تنها باعث بهبود ساختار و رشد آن می‌شود، بلکه در طول مدت زمان مشخص، از سفید شدن بیشتر موها نیز جلوگیری به عمل می‌آورد. بنابراین به غیر از افرادی که موهای آسیب دیده دارند و می‌خواهند از ریزش آن‌ها جلوگیری نمایند، کسانی که از سفید شدن پیش از موعد موهای سر خود راضی نیستند نیز می‌توانند از روش مزوتراپی بهره لازم را ببرند.

اقدامات لازم قبل از مزوتراپی برای رفع سفیدی مو

اگر شما عزیزان نیز تصمیم گرفته‌اید از مزوتراپی برای رفع سفیدی موی خود استفاده کنید، لازم است قبل از مراجعه به کلینیک تخصصی زیبایی و بهره‌مند شدن از روش درمانی بهترین دکتر برای رفع دائمی سفیدی مو، اقداماتی را انجام دهید. این امور به شما کمک خواهند کرد تا به بهترین شکل ممکن از خدمات مزوتراپی برای موهای خود برخوردار شوید:

مزوتراپی برای از بین بردن سفیدی مو چه مزایایی دارد؟

تجربه نشان دهنده آن است که مزوتراپی برای رفع سفیدی مو، مزایای بسیار زیادی با خود به همراه دارد. می‌توان به جرات گفت که در میان سایر روش‌هایی که برای زیبایی پوست و مو به کار می‌روند، مزوتراپی یکی از روش‌های مطمئن و کم عارضه است.

به همین علت است که متخصصان زیبایی به افرادی که به دنبال داروی از بین بردن سفیدی مو دائم هستند، پیشنهاد می‌کنند که به جای این جستجوی بیهوده، برای یکبار هم که شده مزوتراپی را امتحان کنند. همچنان با ما همراه باشید تا شما را با برخی از مهم‌ترین مزایای مزوتراپی آشنا نماییم.

  1. مزوتراپی، قطعاً نمی‌تواند موهایی که سفید شده‌اند را به رنگ سیاه قبل بازگرداند؛ اما از زیاد شدن موهای سفید تا حدود زیادی جلوگیری به عمل می‌آورد.
  2. مزوتراپی، باعث بهبود گردش خون در رگ‌ها شده و بسیاری از مواد مغذی که موها برای رشد و شادابی خود به آن نیاز دارند را در اختیار موها قرار می‌دهد. از جمله این مواد می‌توان به ویتامین‌ها، آمینو اسیدها و مواد معدنی اشاره نمود.
  3. با افزایش سن، فولیکول‌های مو قدرت و توان خود را از دست می‌دهند؛ خوشبختانه می‌توان با مزوتراپی همواره شادابی و قدرت موها را حفظ کرد.
  4. انجام روش مزوتراپی برای موها بسیار آسان است و در کمترین زمان ممکن و بدون حراجی انجام می‌شود.
  5. افرادی که از مزوتراپی برای موهای خود استفاده می‌کنند، دوران نقاهت بسیار کمی را سپری می‌کنند و به سرعت می‌توانند به زندگی روزمره خود برگردند.
  6. مزوتراپی علاوه بر این که از سفید شدن بیشتر موها جلوگیری به عمل می‌آورد، بلکه موهای آسیب دیده را ترمیم نموده و مشکلاتی مانند شوره، ریزش و چربی موها را نیز از بین می‌برد.

مراقبت‌های بعد از مزوتراپی برای رفع سفیدی مو

بدون شک مزوتراپی و تزریق آمپول رفع سفیدی مو، اثرات درمانی شگفت انگیزی برای موها به همراه دارند؛ اما برای این که از این روش درمانی بهترین نتایج را به دست آورید، باید پس از انجام مزوتراپی برای رفع سفیدی مو، به موارد مهمی توجه کنید؛ این موارد مهم شامل پارامترهای زیر هستند:

تعداد جلسات مزوتراپی برای رفع سفیدی مو

یکی از مهم‌ترین سوالاتی که در هنگام مراجعه به کلینیک تخصصی زیبایی برای مراجعان به وجود می‌آید این است که چند جلسه باید برای مزوتراپی برای رفع سفیدی مو به پزشک مراجعه نماییم؟

در پاسخ به این سوال باید بگوییم تعداد جلسات مزوتراپی برای هر شخص متفاوت است و این موضوع بر مبنای سن شخص، میزان سفیدی مو و سایر پارامترهای موثر در این زمینه تعیین می‌شود. اما معمولاً مدت زمانی که برای مزوتراپی مو توسط بهترین دکتر برای رفع دائمی سفیدی مو تعیین می‌گردد، بین 8 الی 10 جلسه درمانی است و معمولاً بین هر جلسه، حدود 2 هفته الی 1 ماه فاصله وجود دارد.

توصیه‌هایی به افراد جوان برای جلوگیری از سفید شدن موها

هر چند این روزها روش‌های درمانی مانند مزوتراپی برای سفیدی وجود دارد، اما در کنار آن شما می‌توانید با ایجاد تغییرات جزئی در سبک زندگی خود، از سفید شدن موهای خویش جلوگیری به عمل آورید. در این قسمت به صورت خلاصه به برخی از مهم‌ترین آن‌ها اشاره می‌کنیم:

سخن پایانی

ما با ارائه این مطالب سعی کردیم به این سوال که آیا مزوتراپی برای رفع سفیدی مو موثر است؟ پاسخ دهیم. در نهایت به این نتیجه رسیدیم که هیچ داروی کامل و قطعی به عنوان داروی رفع سفیدی مو دائم وجود ندارد و تنها می‌توان با استفاده از برخی از روش‌ها، از گسترش سفید شدن موها جلوگیری به عمل آورد.

یکی از این روش‌های مفید و کارآمد، مزوتراپی است که اگر توسط متخصص یا بهترین پزشک برای از بین بردن سفیدی مو انجام شود، تاثیر شگفت انگیزی برای زیبایی و جذابیت موها به ارمغان می‌آورد. همچنین در مورد مزایای مزوتراپی و اقداماتی که قبل و بعد از آن باید انجام دهید، مطالبی را به اطلاع شما عزیزان رساندیم. امیدواریم این مطالب به شما در زمینه کسب آگاهی برای جلوگیری از سفید شدن موهای سر کمک کرده باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *