خطوط لبخند، فضای آناتومیک طبیعی است که در همه افراد وجود دارد و با افزایش سن رفته رفته عمق آن بیشتر می شود و پوستی که به روی این ناحیه قرار دارد، در طولانی مدت دچار شکستگی می­شود. همه این موارد منجر به نمای بیشتر خط خنده در صورت افراد در حالت استراحت، بدون اینکه به صورت خود حرکت یا حالتی دهند می­شود. در ادامه این مقاله ما به موضوعات لیفت خط خنده با ژل، از بین بردن خط خنده با نخ، عوارض لیفت خط خنده و از بین بردن خط خنده با یخ به کمک دکتر خوب برای تزریق ژل خط خنده می­پردازیم.

از بین بردن خط خنده با نخ

از بین بردن خط خنده با نخ به چه شیوه ­ای است؟

ایجاد خطوط لبخند، باعث شده است که در علم پزشکی و زیبایی، پزشکان به روی رفع خطوط لبخند تمرکز ‌کنند؛ زیرا یکی از اولین قدم­ها در پرسه جوانسازی، درمان عمق زیاد خطوط لبخند با از بین بردن خط خنده با نخ است و روش های بسیار زیادی در حال حاضر برای از بین بردن خطوط لبخند استفاده می شود. مهم‌ترین دلیل در رفع خطوط لبخند، این است که علت ایجاد خطوط لبخند را تشخیص دهیم.

در بسیاری از موارد، خود چین و عمق آن زیاد نشده است؛ بلکه سنگینی چربی های ناحیه گونه افراد است که باعث نما پیدا کردن خطوط لبخند می شود و طبیعتا در فردی که سایه گونه باعث ایجاد خطوط لبخند شده است، نحوه درمان متفاوت تر خواهد بود. اما به روی افرادی تمرکز می­کنیم که خطوط لبخند به هر دلیلی و با هر تحلیلی که پزشک کرده است، میخواهد درمان را انجام دهد و بر طرف کردن خط لبخند با نخ را امتحان کنند.

خطوط لبخند فضایی است در صورت، که حجم خود را از دست داده است، پس باید به نحویی این حجم برگردد. انواع فیلرها؛ حال میخواهد این فیلرها از جنس هیالورونیک اسید باشد یا از جنس بایو فیلر ها؛ مانند فیلر الانسه باشد که کلاژن سازی را تحریک می­کند. غیر از همه اینها روش دیگری در حال حاضر در حوزه زیبایی به دنیا معرفی شده است و آن بر طرف کردن خط لبخند با نخ است.

ما دو نوع اصلی از نخ­ برای از بین بردن خط خنده با نخ داریم. سری از نخ­ها صرفا کلاژن سازی را تحریک می‌کنند و در مسیر چروک­ها و خطوطی که به روی صورت وجود دارد، این نخ، کارگذاری می شود و بدن انسان آن را به عنوان جسم خارجی می‌شناسد و با هدف جذب این نخ­ها، کلاژن سازی در مسیر کارگزاری نخ اتفاق می‌افتد. این نخ­ها فقط و فقط کلاژن سازی می­کنند.

اما گروه دیگری از نخ­ها را برای بر طرف کردن خط لبخند با نخ داریم، که نخ های لیفت هستند که این نخ­ها در مواردی که میخواهد خطوط لبخند را درمان کنند، استفاده و کاربرد دارد که، سایه گونه به روی ناحیه خطوط لبخند فشار ایجاد می کند و برای اینکه سایه گونه را بردارند، با نخ‌های لیفت، چربی­های گونه که سنگین شده است و به سمت پایین جابه­جا شده است را، سعی می­کنند بلند کنند.

اما اینکه روش بر طرف کردن خط لبخند با نخ در چه حد تاثیر دارد، کاملاً به مراجعه کننده و شدت و عمق خطوط لبخند فرد بستگی دارد و اینکه آیا جنس نخی که استفاده می‌کنند، برند معتبر و قابل قبولی است یا خیر؛ از برندهای تقلبی و تاریخ مصرف گذشته بازار یا خیر و آیا برند بسیار مطرح و دارای مجوز است؟ علاوه بر این، تعداد نخ هایی که کار گذاشته می شود هم خیلی تاثیر دارد.

هرچه تعداد این نخ­ها برای بر طرف کردن خط لبخند با نخ بیشتر کارگزاری شود، همان قدر، به نسبت نتیجه­دهی و خاصیت پرکنندگی این نخ­ها بیشتر خواهد بود. در رابطه با نخ های کلاژن ساز هم، کاملاً بستگی به مراجعه کننده میتوانیم راجع به آن تصمیم بگیریم؛ اما بیشتر افرادی با افتادگی خفیف تا متوسط که صورت های بسیار پر و بسیار لاغری ندارند و در رده میانه قرار می‌گیرند با تعداد کاملا حداقل و میانگین و حدودی می­گوییم، در هر سمت صورت با شش نخ می‌توانیم لیفت موثری به ناحیه گونه دهیم که خطوط لبخند را از بین ببرد. بنابراین میزان نتیجه­دهی و اثر بخشی کاملاً به مراجعه کننده بستگی دارد.

از بین بردن خط خنده با یخ به چه شیوه ­ای است؟

از بین بردن خط خنده با یخ تا حدودی موثر است اما درمان قطعی محسوب نمی­شود. اما ماساژهایی با دست و یا یخ هم وجود دارد که میتوان این عارضه را قابل تحمل کرد. این ماساژها عبارتند از:

  1. روش اول برای از بین بردن خط خنده با یخ یا انگشت باید در ابتدا، دو انگشت اشاره را در داخل و گوشه دهان خود بگذارید و آن را به اطراف آن ناحیه بکشید، توجه داشته باشید که لب ها به همدیگر چفت باشند. این کار را 10 ثانیه به 10 ثانیه به مدت 20 بار تکرار کنید. این ماساژ عضله­های نزدیک خطوط لبخند را تقویت می­کند.
  2. روش دوم برای از بین بردن خط خنده با یخ یا انگشت باید در ابتدا، سه انگشت میانی دو دست خود را به روی ناحیه فک خود بگذارید و فشار وارد کنید و به کناره پره های بینی حرکت دهید و سپس به حالت نیم دایره به گوشه چشم ببرید و در آخر فقط خطوط لبخند خود به صورت رفت و برگشت ماساژ دهید.

لیفت خط خنده با ژل

روش ها فقط به بر طرف کردن خط لبخند با نخ ختم نمی­شوند؛ لیفت خط خنده با ژل هم میتوان همین کار را برای صورت افراد انجام دهد. خطوط لبخند یک فضای آناتومیک بالقوه است که حجم  در این ناحیه می­تواند از بین برود. با کارگزاری و لیفت خط خنده با ژل، انواع  ژل های هیالورونیک اسید از برندهای مختلفی که در بازار است، در ناحیه مورد نظر، ما می­توانیم حجم را به صورت افراد برگردانیم و جوانسازی ایده­آل و مطلوبی را به مراجعین هدیه دهیم.

اما این که چه مقدار و چه حجم از فیلر نیاز به کارگزاری و لیفت خط خنده با ژل است هم، باز بستگی به مراجعه کننده دارد. بازهم افراد باید حواسشان به این مسئله باشد که قرار نیست حتی با فیلری که پزشک دستش باز است برای حجم دهی،خطوط لبخند را کاملا به صورت بی‌نقص رفع کند؛ به دلیل اینکه این فضای آناتومی اگر نباشد، صورت از حالت طبیعی کاملاً خارج می شود.

بیشتر بخوانید: تزریق ژل خط خنده بعد از چند روز اثر میکند؟

از بین بردن خط خنده با نخ و عوارض لیفت خط خنده

اما از عوارض لیفت خط خنده خصوصا راجع به لیفت و بر طرف کردن خط لبخند با نخ می­خواهیم صحبت کنیم؛ نخ هایی که خاصیت لیفت کردن دارند. از عوارض اولیه کارگزاری نخ برای از بین بردن خط خنده با نخ، در زیر پوست افراد یک زخم خیلی جزئی وجود دارد، مانند تمام اقدامات پزشکی این زخم‌ها و این برش ها می­تواند دچار عفونت شود و می­تواند خونریزی به همراه داشته باشد. کبودی و تورم جزء جدانشدنی از کار لیفت و کارگزاری هر نوع نخی است.

مراجعین برای بر طرف کردن خط لبخند با نخ و عوارض لیفت خط خنده به این موارد باید دقت کنند و در بعضی موارد مهم ترین و بدترین عارضه، عدم اثر و عدم پاسخ گیری از کار و عوارض لیفت خط خنده با نخ است که به بسیاری از عوامل بستگی دارد و تکنیک پزشک معالج هم در افراد هم حتماً در این مسئله دخیل است که باید پزشک مناسب و با تجربه­ای را برای این کار انتخاب کنند.

مراقبت های بعد لیفت خط خنده

اگر بخواهیم درباره مراقبت های بعد از لیفت و بر طرف کردن خط لبخند با نخ صحبت کنیم باید گفت؛ این نخ­ها از جنس نخ های جذبی هستند که سری خار های خیلی ظریف در مسیر دارند که این خارها در بافت های مختلف گیر می­کنند و بسته به جهت کارگزاری پزشک سعی می کند بافت را به همان سمت لیفت کند.

از مهم‌ترین مراقبت هایی که می­توانیم برای افراد ذکر کنیم، زمانی که این نخ­هارا در صورت کارگزاری می‌کنیم، عدم استفاده بیش از حد از مفصل فکی است. یعنی حداقل یک هفته تا ۱۰ روز بعد از اینکه نخ­ها کارگزاری شد، افراد نباید خیلی خنده های باز داشته باشد و غذای سخت و زیاد نجوند و هرچه دهان بیشتر باز و بسته شود، خارهایی که در بافت کارگذاری شده است، در می­رود و اثر دهی کار را کمتر می­کند.

مورد بعدی، محل ورودی نخ­ها است که طبیعتا یک زخم به حساب می­آید و حداقل ۲۴ ساعت این زخم نباید با آب برخورد داشته باشد و مراقبت پزشکی توصیه شده به فرد حتما باید به طور کامل رعایت  شود.

مورد بعدی و نکته بسیار مهمی که ما نیاز داریم که افراد در مورد بر طرف کردن خط لبخند با نخ بدانند در هنگام کارگزاری نخ این است که نتیجه نخ در جلسه کارگزاری نهایت ۲۰ تا ۳۰ درصد است و رسیدن به نتیجه نهایی حداقل ۳ ماه زمان می­برد به این دلیل که این نخ به عنوان جسم خارجی در پوست شناخته شود وکلاژن سازی در مسیر آن اتفاق افتد؛ مورد دیگر درباره ماندگاری این نخ­ها است هم؛ که کاملا بستگی به افراد دارد.

اگر فردی برای بر طرف کردن خط لبخند با نخ بعد از کارگزاری در جلسه صفر، دو ماه بعد، کارگزاری نخ را تکرار کند، ماندگاری این کار ۲ سال تا دوسال و نیم خواهد بود. اما بدون تمدید جلسه کارگزاری نخ، ماندگاری نخ را بین ۱۸ تا ۲۴ ماه تخمین می­زنیم.

هزینه از بین بردن خط خنده با نخ

در رابطه با هزینه بر طرف کردن خط لبخند با نخ کاملاً بستگی به این دارد که کدام نخ و از کدام گروه از نخ ها استفاده شده است. اگر به طور مثال، صرفا نخ های کلاژن ساز در مسیر خطوط لبخند کارگزاری شود، یعنی خنده بسیار عمیق نیست و بسیار ظریف است و در حدی نیست که با فیلر جایگزین و درمان شود؛ استفاده از نخ کلاژن ساز انتخاب درمانی می­شود.

در این موارد، کارگزاری نخ در هر سمت را حداقل ۵ الی ۶ عدد نخ در نظر می‌گیریم و هزینه این کار حدود یک و نیم میلیون به بالا است. اما در مورد نخ های لیفت کاملاً بستگی به این دارد که کدام برند را برای آن نخ انتخاب کنند؛ هزینه این کار در حدود قیمت دونه­ای نخ، هر نخ کره‌ای با برند مجوز دار داخل ایران را می­گوییم؛ هر نخ به تنهایی حداقل یک میلیون و ۳۰۰ یا یک میلیون و400 هزار تومان شروع می‌شود.

اما با توجه به اینکه تعداد بالا استفاده خواهد شد و طبیعتا کیلنیک‌های مختلف پکیج های مختلفی دارند؛ ما پکیج لیفت صورت با نخ کاکرو، عددی حدود بین ۱۰ تا ۱۲ میلیون تومان به بالا در نظر می­گیریم. حال اگر بخواهیم اینها را با استفاده از فیلر ها برای درمان خطوط لبخند باهم ترکیب کنیم؛ طبیعتا هزینه­ها میتواند متفاوت باشد.

سخن پایانی

افراد باید توجه داشته باشند که خطوط لبخند قرار نیست به طور کامل از بین برود و صرفا کم عمق می­شود و باید پزشک شناسایی کند که علت افزایش نمای خطوط لبخند چیست؛ آیا سایه گونه است، آیا شلی پوست است، آیا عدم وجود استحکام کافی در قوام درم یا لایه پوست افراد یا واقعا حجم چربی ها در آن ناحیه از دست رفته است و بنا به هر کدام از تشخیص ها، درمان خاص خودش را از آن استفاده کنند.

اما گزینه استفاده از نخ ها چه از تایپ کلاژن ساز و چه از تایپ لیفت، هر دو اقداماتی هستند که بیشتر تحت عنوان جلوگیری و پیشگیری استفاده می­شوند تا درمان و به درد افرادی می­خورد که، افتادگی عمق خفیف تا متوسط دارند و در غیر این صورت عملا نتیجه گیری افراد نزدیک به صفر خواهد بود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *