با بالارفتن سن، یکی از خطوطی که آشکار میشود و اکثر مواقع باعث کاهش اعتمادبه‌نفس وی میشود، خط خنده است. دو نوع پرکاربرد که برای ازبین‌بردن این خطوط وجود دارد، تزریق فیلر است. بیشترین سؤالی که دررابطه‌با این موضوع وجود دارد این است که برای خط خنده ژل بهتره یا فیلر؟ ما در این مطلب تحت نظر دکتر خوب برای تزریق ژل خط خنده این دو روش را با همدیگر مقایسه کردیم و معایب و مزایای برای خط خنده فیلر بهتره یا ژل را برای شما به طور کامل توضیح داده‌ایم. برای پی‌بردن به بهترین روش و قطعی‌ترین روش برای رفع خط لبخند و پاسخ به این سؤال که برای خط خنده ژل بهتره یا فیلر؟ با ما همراه باشید.

برای خط خنده ژل بهتره یا فیلر

برای خط خنده ژل بهتره یا فیلر؟

خندیدن یکی از اتفاقاتی است که هرگز نمی‌توانیم آن را از زندگی خود حذف کنیم. خندیدن باعث میشود صورت شاداب و زیبا شود؛ ولی از طرفی با افزایش سن، خط لبخند ایجاد میشود که برای برخی افراد این خطوط بسیار عمیق هستند. این خطوط می‌تواند صورت را پیر نشان دهد. راهکارهای زیادی از جمله تزریق ژل و فیلر، برای رفع خط لبخند توسط بهترین پزشک زیبایی معرفی شده است. با این روش‌ها شما می‌توانید با خیالی راحت بخندید و همچنان صورت زیبا و شادابی و جوانی داشته باشید. به نظر شما برای خط خنده ژل بهتراست یا فیلر؟

فیلر‌ها و ژل‌ها همان‌طور که نامشان مشخص است، با تزریق به ناحیه موردنظر، با پر شدن آن ناحیه سبب رفع خطوط عمیق و چین‌وچروک‌ها می‌شوند. فیلر‌ها یا به‌اصطلاح پرکننده‌ها، شامل دودسته هستند؛ دسته اول: تمام انواع ژل‌ها، دسته دوم: چربی‌ها. در واقع ما می‌خواهیم نتایج حاصل از تزریق فیلر که شامل دودسته هستند را در خطوط خنده بگوییم.

تزریق فیلر برای رفع خط لبخند، یک روش کم تهاجمی و سریع است که معمولاً با بی حسی موضعی انجام میشود. تزریق ژل نیز با حجم دادن به زیر پوست، باعث کشیدگی و ازبین‌بردن چین‌وچروک‌ها مثل خنده میشود. یکی از بهترین ژل‌ها برای پرکردن خط لبخند ، ژل‌های حاوی هیالورونیک اسید یا کلاژن است. این ماده به‌صورت طبیعی در پوست وجود دارد و باعث شفافیت پوست و همچنین آبرسانی پوست میشود. فرق فیلر و ژل خط خنده، در هزینه، ماندگاری، عوارض و… است.

یکی دیگر از فرق فیلر و ژل خط لبخند این است که تزریق ژل به خطوط خنده علاوه بر رفع موقت فرورفتگی‌ها، کلاژن‌سازی را در پوستتان تحریک می‌کند. این کار باعث جوان‌سازی پوست میشود که می‌تواند حتی عمیق‌ترین چین‌وچروک‌ها را برطرف کند. تزریق فیلر نیز، در زمان کوتاه و سریعی انجام میشود. تزریق فیلر نیاز به بیهوشی ندارد. تزریق ژل نیز عوارض بسیار کمی دارد و نیاز به بستری‌شدن و پانسمان وجود ندارد. هزینه تزریق ژل خط لبخند چندان بالا نیست می‌توانید بدون نگرانی از حساسیت یا عوارض، از آن برای رفع خط لبخند خود استفاده کنید.

اگر تزریق ژل یا فیلر را در کلینیک‌های معتبر انجام دهید، بدون عارضه و آسیب خواهد بود. کادر درمان ما، دارای پزشکان متخصص در حوزه زیبایی هستند که می‌توانند نسبت به درمان و رفع چین و چروک‌های شما کمک شایانی کنند. همچنین می‌توانند به سؤالات شما از جمله اینکه، برای خط خنده ژل بهتره است یا فیلر؟ شما را راهنمایی کنند. پزشکان متخصص ما پس از بررسی‌های لازم نسبت به درمان شما اقدام می‌کنند.

در مورد برای خط خنده تزریق ژل بهتر است یا چربی بیشتر بدانید!

فرق ژل و فیلر خط خنده

فیلرها یا پرکننده‌ها، اکثراً در زیبایی برای مقابله با علائم پیری و جوان‌سازی صورت استفاده میشود. استفاده از فیلرها برای رفع چین‌وچروک‌ها و یا حجم دادن به لب‌ها و گونه و… انجام میشود. انواع مختلفی از فیلر‌ها وجود دارد از جمله:

فیلر قابل‌جذب یا موقت (بیولوژیکی):

این فیلرها اثر موقت دارند و برای رفع چین و چروک‌های سطحی استفاده میشود. این دسته از فیلر‌ها عموماً از جنس هیالورونیک اسید هستند که به طور طبیعی توسط بدن ما در پوست ساخته میشود؛ همچنین هیالورونیک اسید به طور طبیعی در قسمت‌های دیگر بدن وجود دارد. شرکت‌های دارویی هیالورونیک اسید‌هایی که خیلی شبیه مولکول‌های طبیعی هیالورونیک اسید در بدن است را تولید کردند؛ به همین دلیل امکان بروز آلرژی و حساسیت و واکنش‌های ایمنی در برندهای معتبر نادر است و اتفاق نمیافتد.

این ژل‌ها حلال دارند؛ آنزیمی دارند که اگر شما از شکل تزریق راضی نباشید یا اگر در برخی مواقع دچار عارضه شوید با زدن این آنزیم، این ژل حل میشود و مشکل برطرف می‌گردد. این ژل‌ها آب جذب می‌کنند و باعث جوان‌سازی و شفافیت پوست می‌شوند. ماندگاری این ژل، از 6 تا 18 ماه گفته میشود اما به تجربه در افراد ماندگاری 8 تا 12 ماه را دارند. معمولاً بعد از چند نوبت تزریق، دوره‌های نیاز به تزریق مجدد طولانی میشود و ماندگاری ژل بیشتر میشود. از شناخته‌شده‌ترین این ژل‌ها می‌توان به رووفیل، ژوویدرم، بلوترو، آلیاکسین اشاره کرد.

فیلر مصنوعی (دائمی):

این دسته از فیلرها می‌توانند عمیق‌ترین خطوط را از بین ببرد. اما این فیلرها در پوست جذب نمی‌شوند و دارای اثرات طولانی‌مدت است. این فیلر‌ها امروزه کلاً منسوخ شده‌اند و اصلاً نباید از این فیلرها استفاده نمایید. این ژل‌ها مانند ژل‌ پاژ، ساختاری همانند سیلیکون دارد و کاملاً برای بدن غریبه است. این ژل‌ها، واکنش‌های غیرعادی سیستم ایمنی را تحریک می‌کند و باعث عفونت‌های بسیار گسترده در پوست می‌شوند.

به همین دلیل درمانش بسیار مشکل است و حتی ممکن است با تزریق این ژل مرگ بافتی نیز اتفاق بیافتد. ژل‌های دائمی یا پاژ، امروزه نباید مورداستفاده قرار بگیرد؛ کسانی که این ژل را در صورت یا بدن خود دارند باید هرچه سریع‌تر نسبت به تخلیه آن اقدام نمایند. شما می‌توانید بعد از تخلیه، با فیلر‌های موقت و یا نیمه موقت آن قسمت از پوست خود را جایگزین نمایید.

فیلر نیمه مصنوعی (نیمه‌دائمی):

این فیلرها نیز برای رفع چین و چروک‌های عمقی مناسب است. این فیلر را به لایه میانی پوست تزریق می‌کنند. ژل‌های نیمه موقت با ماندگاری نسبتاً طولانی، ژل‌هایی هستند که ساختار آن‌ها از هیالورونیک اسید نیست. شناخته‌شده‌ترین این ژل‌ها، ژل الانسه است ژل الانسه در ایران، در کلینیک‌ها و مطب‌ها توزیع میشود. ماندگاری این فیلرها نیز معمولاً حدود 2ا الی 3 سال است.

خوبی این دسته از فیلرها این است که خودشان شروع به تحریک نوسازی پوست می‌کنند؛ به همین دلیل توصیه میشود تا اکثر افراد بر حسب نیاز از این دسته از فیلرها استفاده نمایند. این فیلرها علاوه بر پر کردن گودی‌ها صورت، باعث جوان‌سازی پوست می‌شوند و کلاژن‌سازی را در پوست تحریک می‌کنند. این فیلرها حلال ندارند و حتماً بایستی توسط پزشک متخصص تزریق شوند.

ژل‌ها نیز از یک ماده مصنوعی تشکیل شده‌اند که برای رفع خطوط و چین‌وچروک‌ها مورداستفاده قرار می‌گیرد. در این قسمت به چند مورد از تفاوت‌های ژل و فیلر می‌پردازیم:

یکی از فرق‌های فیلر و ژل خط لبخند این است؛ از فیلرها، معمولاً برای رفع و ازبین‌بردن چین و چروک‌های نیمه‌عمیق مثل گودی زیر چشم و خط لبخند ‌های نیمه‌عمیق مورداستفاده می‌کنند. این در حالی است که از ژل برای رفع چین و چروک‌های عمیق نیز می‌توان استفاده کرد. در مواد ساخته شده ژل و فیلر، تفاوت‌هایی وجود دارد. فیلرها از مواد طبیعی تشکیل شده‌اند درحالی‌که ژل دارای ماده‌ای مصنوعی است؛ بنابراین نتایج حاصل از فیلرها، طبیعی‌تر و با کمترین عوارض همراه خواهد شد.

یکی دیگر از فرق‌های ژل و فیلر خط خنده این است که هیچ‌کدام دارای گروه سنی خاصی نیستند. چه برای فیلر و چه برای ژل، سن خاصی برای تزریق وجود ندارد. اما معمولاً تزریق ژل و فیلر برای افرادی که به سن بلوغ نرسیده‌اند، انجام نمی‌شود، چون در سن بلوغ، افراد دچار تغییرات ظاهری می‌شوند. از فرق فیلر و ژل خط خنده، می‌توانیم به هزینه زیاد فیلر نسبت به ژل اشاره کنیم. فیلرها به علت طبیعی‌تر بودن نتیجه، دارای هزینه بیشتری دارند. هزینه‌ها بسته به منطقه مورد درمان و نوع فیلر مورداستفاده و… می‌تواند متفاوت باشد.

نیازهای فردی، یکی دیگر از فرق‌های ژل و فیلر خط خنده است. هر یک از افراد ممکن است نیازهای مختلفی در مورد روشی که برای خط لبخند استفاده میشود، داشته باشند. بسته به نیاز فرد و عمق چین‌وچروک‌ها، فیلر یا ژل برای آن فرد تجویز میشود. از فرق فیلر و ژل خط خنده، تفاوت کلاژن‌سازی این دو است. فیلر‌ها سبب کلاژن‌سازی بیشتری می‌شوند. افرادی که به دنبال تحریک کلاژن و جوان‌سازی پوست خود هستند، فیلرها، بهترین گزینه برای درمان آنها است.

یکی دیگر از فرق فیلر و ژل خط خنده، عوارض این دو است. فیلر‌ها در مقایسه با ژل‌ها، دارای عوارض کمتری هستند. در پاسخ به این که برای خط لبخند ژل بهتر است یا فیلر؟ می‌توان گفت: به توجه به نیازمندی‌های صورت و نوع و میزان چین‌وچروک‌ها، مواد مصرفی متفاوت و متنوعی وجود دارد. نمی‌توان یک نوع را برای همه مصرف و تجویز کرد. اما در اکثر مواقع به علت طبیعی بودن نتایج فیلر، معمولاً پزشکان فیلر را بیشتر توصیه می‌کنند.

پزشکان ما می‌توانند به سؤالات اساسی شما از جمله اینکه برای خط خنده ژل بهتره یا فیلر، بهترین جواب را به شما ارائه دهند. شما می‌توانید جهت مشورت‌ها و بررسی‌های لازم زیر نظر پزشک متخصص در این حوزه، با کلینیک زیبایی ما تماس حاصل فرمایید. پزشکان ما می‌توانند بهترین توصیه‌های لازم را برای درمان خط لبخند و جواب این سؤال که برای خط خنده ژل بهتر است یا فیلر، به شما پیشنهاد دهند.

مزایا و معایب فیلر خط خنده

به نظر شما برای خط خنده ژل بهتره یا فیلر؟ برای پاسخ بهتر به این سؤال ما می‌خواهیم در این قسمت راجع به مزایا و معایب فیلر خط لبخند صحبت کنیم.

مزایا فیلر خط لبخند:

تزریق‌کردن فیلر خط لبخند ، غیرتهاجمی است و نیاز به هیچ‌گونه استراحت بعد از تزریق ندارد. فرد می‌تواند بعد از تزریق فیلر، به کارهای روزمره خود بپردازد. تزریق فیلر سبب صاف‌تر شدن پوست صورت میشود. فیلر می‌تواند سبب افزایش کلاژن در پوست شود و یک لیفت کلی را در صورت اعمال کند. در تزریق فیلر، عوارض و احتمال حساسیت‌ها به حداقل می‌رسد. از جمله مزایا فیلر می‌توانیم به موارد زیر نیز اشاره کنیم:

معایب فیلر خط خنده:

همان‌طور که گفتیم فیلر دارای عوارض بسیار کم مانند عفونت و حساسیت و… است. اما مثل هر راه درمانی دیگری با عوارض بسیار جزئی همراه است. شما بهتر است با علم نسبت به این مورد، نسبت به تزریق فیلر اقدام نمایید. البته باید به این نکته توجه داشته باشید که این عوارض‌ها تنها در صورتی رخ می‌دهد که توسط فرد غیرمتخصص صورت بگیرد. خطرات و عوارض تزریق فیلر کاملاً به مواد مورداستفاده و مهارت دکتر پوست و زیبایی شما دارد. عوارض فیلر خط لبخند معمولاً شامل مواد زیر است:

بنابراین، شما برای تزریق فیلر‌ها باید به دکترها و پزشکان متخصص در حوزه زیبایی مراجعه کنید. کلینیک زیبایی ما دارای بهترین پزشکان متخصص در حوزه زیبایی است. پزشکان ما می‌توانند جواب سؤالات شما مانند برای خط لبخند ژل بهتر است یا فیلر به‌راحتی برای شما بازگو کنند. شما می‌توانید با خیال راحت و آسوده نسبت به حل مشکل خود با ما تماس حاصل فرمایید.

مزایا و معایب ژل خط خنده

یکی از مهم‌ترین مزیت‌های تزریق‌کردن ژل، جوان‌سازی پوست صورت شما است. پزشکان متخصص، می‌توانید با تزریق ژل به خطوط لبخند شما، چین‌وچروک‌ها و خطوط کنار لب را از بین ببرند. تزریق ژل نیز مانند تزریق فیلر، به‌صورت سرپایی انجام میشود. از جمله مزایا و معایب تزریق ژل خط خنده، می‌توانیم به موارد زیر اشاره کرد:

مزایای ژل خط خنده:

معایب ژل خط لبخند:

بنابراین، شما برای اینکه تشخیص دهید برای خط خنده ژل بهتره یا فیلر، باید به یک متخصص زیبایی مراجعه کنید. متخصص با بررسی نیازمندی‌های پوست شما، نسبت به درمان شما اقدام می‌کند.

ماندگاری فیلر و ژل خط خنده

یکی از فرق فیلر و ژل خط لبخند، تفاوت ماندگاری این دو است. ماندگاری فیلر‌ها در مقایسه با ژل‌ها بیشتر است. میزان ماندگاری ژل بین 6 تا 12 ماه و ماندگاری فیلر بین 6 ماه الی 18 ماه است. البته باید به این نکته توجه کنید که شرایط پوست‌ شما عادت‌های زندگی، استفاده از برندهای معتبر و… در مدت ماندگاری ژل‌ها و فیلرها تأثیر دارند.

همچنین ماندگاری ژل و فیلر به عواملی مثل سن، شدت چین‌وچروک‌ها، نوع پوستتان و اندازه و نوع ژل و فیلر و… بستگی دارد. شما برای تزریق ژل و فیلر به چیزی حدود 30 الی 1 ساعت تایم نیاز دارید. شما می‌توانید بعد از تزریق ژل یا فیلر به فعالیت های روزمره و کارهای خود بپردازید. جلسات تمدید ژل، میتوانداز 4 تا 8 ماه، متغیر باشد.

شما می‌توانید برای تزریق ژل یا فیلر و همچنین پاسخ به سؤال‌هایتان از جمله اینکه برای خط خنده ژل بهتره یا فیلر؟ به مراکز درمانی ما مراجعه کنید. با حضور در کلینیک زیبایی ما، پزشکان متخصص، پوست شما را بررسی و نوع و میزان استفاده از ژل یا فیلر را تعیین می‌کنند. همچنین می‌توانید با دکتر در مورد اینکه برای خط خنده ژل بهتر است یا فیلر؟ مشورت کنید. برای ارتباط با پزشکان متخصص ما و رفع سریع خطوط خنده، همین حالا با کادر درمانی ما تماس حاصل فرمایید.

سخن پایانی

ما در این مقاله به پرتکرارترین سؤال شما یعنی برای خط خنده ژل بهتره یا فیلر؟ پاسخ دادیم. همچنین به بررسی تفاوت‌ها و فرق ژل و فیلر خط خنده پرداختیم. در نهایت تصمیم نهایی در مورداستفاده از فیلر یا ژل خط لبخند برای شما، باید بر اساس بررسی‌ها و توصیه‌های پزشک متخصص، انتخاب شود. پزشک متخصص، می‌تواند با بررسی پوست شما مانند عمق چین‌وچروک‌ها و… به شما راهنمایی کند که برای خط لبخند فیلر بهتره یا ژل.

فیلر و ژل خط لبخند ، هر دو قابلیت رفع و ازبین‌بردن چین و چروک‌های صورت و پوست شما را دارند. اما همان‌طور که گفتیم، هر یک معایب و مزایایی دارد. شما می‌توانید برای داشتن نتیجه بهتر و طبیعی‌تر، نزدیک پزشک متخصص در حوزه زیبایی بروید. مهارت و تجربه پزشک در تزریق و داشتن نتایج طبیعی و بدون عارضه، نقش چشمگیری دارد.

بنابراین، بهتر است همواره با یک پزشک باتجربه و متخصص مشورت کنید تا به شما راهنمایی کند که برای خط خنده ژل بهتره یا فیلر. پزشک متخصص می‌تواند بهترین تصمیم را برای رفع خط لبخند شما بگیرد. کادر زیبایی ما، دارای بهترین پزشکان باتجربه است. شما می‌توانید با خیال راحت و آسوده به کلینیک ما مراجعه کنید تا به بهترین شکل، پزشکان ما نسبت به درمان شما اقدام کنند. منتظر حضور گرمتان هستیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *